Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 05.01.2022

Mężczyzna, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu rzucił się na pracownika ochrony i zaczął zadawać mu ciosy w twarz. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali 29-letniego agresora, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na miesiąc. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną niedzielę, 02.01.2022 r. około godziny 14.30, w jednym ze sklepów przy ul. Łódzkiej w Toruniu, doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak ustalili policjanci sprawca wziął z półki litrową butelkę wódki i chciał opuścić sklep, omijając linie kas. Zareagował na to pracownik ochrony. Złodziej, żeby utrzymać się w posiadaniu skradzionego alkoholu rzucił się na niego i zaczął zadawać mu ciosy w twarz. Pomogli przypadkowi świadkowie. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci obezwładnili agresora. Męzczyzna został zatrzymany i z komisariatu trafił do policyjnego aresztu. 

We wtorek, 04.01.2022 r., 29 latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało podejrzany ma bardzo bogatą przestępczą przeszłość. Ma na swoim koncie liczne notowania między innymi za udział w bójce, uszkodzenie ciała, groźby, posiadanie narkotyków, znieważenie funkcjonariusza publicznego, a także rozboje.

Policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Prokurator złożył stosowny wniosek do sądu. Materiały dostarczone przez śledczych wystarczyły, aby zapadła decyzja, że najbliższy miesiąc spędzi on za kratami. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / sc )

Powrót na górę strony