Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane samochody skradzione za granicą

Dwa odzyskane skradzione za granicą samochody oraz zatrzymane cztery osoby to efekt działań policjantów z Lubina i Ścinawy. Funkcjonariusze odzyskali audi A6 oraz mercedesa warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Powiatowej Policji w Lubinie ustalili, że na terenie Lubina może znajdować się samochód, który został skradziony w Austrii. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym może się on znajdować. Policjanci po wejściu do garażu, znajdującego się na terenie Lubina, odnaleźli skradziony samochód audi A6. W tej sprawie lubińskich funkcjonariuszy wspomagali policjanci z Austrii. Jak ustalili, dzień wcześniej samochód został skradziony w Wiedniu. Dzięki dobrej i szybkiej współpracy samochód szybko został odnaleziony. Jego wartość oszacowano na kwotę 55 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Lubina w wieku 22 i 24 lat.

Tego samego dnia policjanci ze Ścinawy ustalili miejsce przechowywania samochodu skradzionego w Niemczech. Po wejściu do jednego z garaży funkcjonariusze odnaleźli mercedesa. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że samochód faktycznie został skradziony w Niemczech. Funkcjonariusze ze Ścinawy zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców gm. Ścinawa w wieku 23 i 29 lat .

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych spraw oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kl)

Powrót na górę strony