Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne farmaceutyki

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewa się o nielegalne wprowadzanie do obrotu produktów farmaceutycznych. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi blisko 1300 tabletek środków leczniczych. Za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek w wyniku czynności operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat, podejrzewanych o nielegalne wprowadzanie do obrotu produktów farmaceutycznych. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 1300 tabletek produktów farmaceutycznych różnych marek. Wśród nich były środki, na których wprowadzanie do obrotu na terenie Polski niezbędne jest odpowiednie zezwolenie, a także takie, których wprowadzanie do obrotu na terenie naszego kraju w ogóle nie jest dozwolone. Oprócz niedozwolonych produktów farmaceutycznych, jeden z podejrzewanych posiadał w mieszkaniu kilka porcji marihuany.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonego mienia. Okazało się, że jeden z mężczyzn był już w przeszłości notowany w związku z przestępstwami dotyczącymi nielegalnego wprowadzania do obrotu produktów leczniczych.

Zgodnie z ustawą - prawo farmaceutyczne, za wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu produktu leczniczego bez pozwolenia, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei za posiadanie narkotyków, w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Wrocławiu / kl)

Powrót na górę strony