Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
BSP w służbie olsztyńskiej policji
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali wyposażeni w nowe narzędzie, którym będą mogli kontrolować zachowanie uczestników ruchu drogowego. Pozwoli to w ramach codziennej służby na rejestrowanie zachowań na drodze, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym takich jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej lub oznakowania poziomego.
Olsztyn -
Zatrzymany za napad na stację paliw w Rybniku
Dzielnicowi z Rybnika zatrzymali mężczyznę, który napadł na stację paliw. Napastnik sterroryzował obsługę stacji nożem i zażądał wydania pieniędzy. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, policjant użył broni służbowej i ranił 41-latka w nogę. Mieszkaniec Rybnika został obezwładniony i zatrzymany.
Katowice -
Policjanci zlikwidowali narkotykowy magazyn
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 36-latka, a wraz z nim zabezpieczyli blisko 10 kg środków odurzających. Zatrzymany usłyszał zarzut przygotowanie do wprowadzenia znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został decyzją sądu aresztowany na okres 3 miesięcy.
KSP -
Zmiana terminu rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu plastyczno-filmowego pn „Śnieżny dekalog”
Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy, uprzejmie informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, każdą pocztę przychodzącą (w tym listy papierowe oraz przesyłki kurierskie) poddajemy kwarantannie. Dodatkowe środki ostrożności wynikają z trwającego na terenie kraju stanu epidemii, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.
KGP -
Dzielnicowy uratował psa, który wpadł do kanału
Dzielnicowy w Szczytnej interweniował w sprawie psa Maksa, który wpadł do kanału. Zwierzę nie potrafiło samo wyjść na zewnątrz. Funkcjonariusz widząc to, natychmiast podjął działania i wyciągnął psa z wody. Cała historia miała szczęśliwe zakończenie, ponieważ czworonóg trafił do swojego właściciela.
Wrocław -
Za poszukiwanym pojechali na Śląsk
Głubczyccy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się na terenie Śląska, a podejrzany jest o liczne kradzieże podkładów kolejowych i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Poszkodowany straty wycenił na blisko 500 tys. zł. 59-latek, aby zmylić policjantów, posługiwał się danymi swojego brata.
Opole -
Operatorka numeru 112, policjanci i przechodnie interweniowali wobec nastolatki, która chciała targnąć się na własne życie
17-latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy. Tragedii zapobiegła profesjonalna rozmowa operatorki Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także pomoc udzielona przez przechodniów i błyskawiczna interwencja policjantów.
Kraków -
Chcąc zainwestować pieniądze stracił ponad 50 tysięcy złotych
Ponad 50 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Białej Podlaskiej, który zaufał nieznajomym podszywającym się pod konsultantów firmy inwestycyjnej. Mężczyzna początkowo zainstalował program do zdalnej obsługi komputera. W efekcie stracił zainwestowaną kwotę. Sprawcy wzięli również na dane pokrzywdzonego kolejne 50 tysięcy kredytu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów te pieniądze zostały odzyskane.
Lublin -
Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku
Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 4-letni chłopiec. Osoby posiadające informacje o zdarzeniu lub będące w posiadaniu nagrań z wideorejestratorów w swoich samochodach proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu lub kontakt telefoniczny pod numer 47 8633 203.
Opole -
Policjanci przejęli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 200 tysięcy złotych
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał nielegalne papierosy i alkohol. Policjanci zabezpieczyli ponad 225 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalne wyroby spirytusowe. Za paserstwo akcyzowe 42-latkowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.
Katowice -
Senior o mało nie stracił 70 tysięcy złotych. Policjant udaremnił działanie oszusta
Oszuści zadzwonili do 86-letniego mieszkańca Kargowej i podający się za policjanta namówili go do przelania ponad 70 tysięcy złotych na nowe konto bankowe. Potwierdzenie transakcji wysłane zostało na numer telefonu podany przez oszustów. Rodzina seniora skontaktowała się z kierownikiem Posterunku Policji w Kargowej - aspirantem Jackiem Dryło, który natychmiast powiadomił bank. Dzięki szybkiej reakcji policjanta przelew został zablokowany, a pieniądze nie trafiły do przestępców.
Gorzów Wlkp. -
Policyjny pilotaż poparzonej dziewczynki do szpitala
Policjanci z białostockiej "drogówki" pilotowali samochód, w którym jechało półtoraroczne dziecko potrzebujące natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dziewczynka była poparzona. Właściwa reakcja kierowcy taksówki oraz policyjna eskorta, pozwoliły w bardzo krótkim czasie dotrzeć do szpitala. Tam dziewczynką zajął się personel medyczny.
Białystok -
Sąsiedzka czujność zapobiegła tragedii
Zaniepokojona sąsiadka poinformowała policjantów, że od dłuższego czasu nie ma kontaktu z samotnie mieszkającą seniorką. Mundurowi od razu przystąpili do działania. Po dostaniu się do mieszkania znaleźli kobietę, która miała trudności z oddychaniem, a kontakt z nią był ograniczony. Mundurowi udzielili seniorce pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Uderzył psa młotkiem i zakopał żywcem
Zakopał psa, myśląc, że ten nie żyje po tym, jak uderzył go młotkiem. Mężczyzna w wieku 53 lat odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na szczęście mały Mambo ma się dobrze.
Gorzów Wlkp. -
Upojony alkoholem szalał na stacji paliw. Agresywny mężczyzna zatrzymany przez policjantów
Policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali 27-latka, który dla zabawy zniszczył wyposażenie stacji paliw. Wartość strat to ponad 4 tysiące złotych. Będący pod wpływem alkoholu mężczyzna był agresywny, nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia, a także znieważył ich i naruszył nietykalności cielesną.
Gorzów Wlkp. -
Wrocławscy policjanci pomogli samotnej seniorce objętej kwarantanną
Po nitce do kłębka – działając właśnie w ten sposób, policjanci niejednokrotnie rozwiązują różne zawiłe sprawy kryminalne. Tym razem było podobnie, jednak celem funkcjonariuszy nie było zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Mundurowi z wrocławskiego komisariatu przy ul. Traugutta, poznając kolejne fakty z życia jednej z seniorek mieszkających nieopodal, bez chwili zastanowienia podjęli decyzję o kupnie i dostarczeniu kobiecie niezbędnych do życia produktów. Miła Pani, która nawet nie widziała policjantów, szczerze podziękowała za pomoc w kilku zdaniach.
Wrocław -
Policjanci z Koluszek przekazali prezenty dla dzieci z Domu Dziecka
Z inicjatywy policjanta z Koluszek powstała zbiórka wszelkich niezbędnych artykułów dla dzieci z łódzkiego Domu Dziecka oraz najbardziej potrzebujących rodzin. Policjanci i pracownicy przez kilka tygodni gromadzili zabawki, ubrania, słodycze, artykuły spożywcze i chemiczne aby dziś móc je przekazać najmłodszym, dla których los nie był łaskawy od samego początku.
Łódź -
500 części z luksusowych aut zabezpieczonych pod Bydgoszczą
Dobra passa policjantów zwalczających przestępczość samochodową z KWP w Bydgoszczy trwa. Tym razem pod Bydgoszczą zlikwidowali dziuple, gdzie zabezpieczyli części od luksusowych aut, takich jak: mercedes amg, bmw M4 czy audi S5.
Bydgoszcz -
Policjanci z Grudziądza poszukują zaginionego Patryka Niklewskiego
Ponad 60 funkcjonariuszy policji i straży pożarnej od soboty poszukuje Patryka Niklewskiego, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Z ustaleń mundurowych wynika, że tego dnia około godziny 3.30 mężczyzna uczestniczył w zdarzeniu drogowym pod Łasinem, po czym oddalił się z miejsca i do teraz nie skontaktował się z bliskimi. Jeśli ktoś zna los zaginionego proszony jest o kontakt z policjantami z Grudziądza lub pod numer alarmowy 112.
Bydgoszcz -
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się sutenerstwem
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą zyski z prostytucji. Do realizacji doszło na terenie działającej w Lublinie agencji towarzyskiej. Do sprawy zatrzymano łącznie 6 osób, czterech mężczyzn i dwie kobiety. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 50-latek - zarzut kierowania zorganizowaną grupą. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.
Lublin -
Policjanci zdążyli na czas
Policjanci zdążyli na czas i uratowali 60-latka, który chciał skoczyć z balkonu drugiego piętra. Na szczęście czujny sąsiad już nie spał i o zamiarach desperata powiadomił Policję. Funkcjonariusze w kilka minut byli na miejscu i ściągnęli mężczyznę z krawędzi balkonu. Dzięki temu mieszkaniec miasta bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Nie zdążył otworzyć łupu - zatrzymany tuż po kradzieży sejfu
40-latek wpadł w ręce policjantów z Komisariatu II Policji w Opolu jeszcze tej samej nocy, kiedy włamał się do sklepu. Nie zdążył nawet otworzyć sejfu, który padł jego łupem. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali zaskoczonego mężczyznę, później odnaleźli ukryty sejf. Zatrzymany mieszkaniec Opola trafił prosto do aresztu. Działał w warunkach multirecydywy, dlatego grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.
Opole -
Spadł z peronu na torowisko, gdy nadjeżdżał pociąg. Błyskawicznie pomógł mu policjant po służbie
Na stacji PKP w Świebodzinie doszło do niepokojącego zdarzenia. Znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna spadł z peronu na torowisko. Będący świadkiem zdarzenia Zastępca Naczelnika Prewencji krośnieńskiej komendy aspirant sztabowy Marek Żelek widząc w oddali światła nadjeżdżającego pociągu, bez zastanowienia wskoczył za mężczyzną, wyciągając go. Mężczyzna miał bardzo duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjanta nie wiadomo jaki byłby finał tego zdarzenia.
Gorzów Wlkp. -
Dzięki doświadczeniu policjanta, udało się zapobiec tragedii
Oficer dyżurny świebodzińskiej jednostki otrzymał dramatyczne zgłoszenie od rodziny, że jeden z jej członków wybiegł wzburzony z domu, a chwilę później telefonicznie poinformował, że odbierze sobie życie. W jednostce zarządzono alarm. Do działań włączył się również będący po służbie aspirant sztabowy Piotr Starkiewicz. Posiada on ogromne doświadczenie w działaniu przy takich sytuacjach. Jego umiejętności ponownie okazały się nieocenione. Do desperata dotarto na czas i udało się zapobiec tragedii.
Gorzów Wlkp. -
Mł. asp. dr Edyta Mucha z WSPol z nagrodą Szefa ABW
III miejsce w kategorii pracy doktorskiej za dysertację pt. Nielegalna produkcja alkoholu – problematyka prawno-kryminalistyczna, zajęła mł. asp. Dr Edyta Mucha z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w ogólnopolskim konkursie Szefa ABW.
Akademia Policji w Szczytnie -
Zarzuty dla byłej pracownicy banku
Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą realizowali sprawę nieuprawnionego udostępnienia danych objętych tajemnicą bankową. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów byłej pracownicy banku. 28-letniej podejrzanej grozi milionowa kara grzywny oraz więzienie.
Rzeszów -
Pościg ulicami Wałbrzycha. Zatrzymany kierowca ma sporo na sumieniu
Sceny jak z amerykańskiego filmu rozegrały się w niedzielny poranek na terenie powiatu wałbrzyskiego. Policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierującym, który na terenie miasta nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W wyniku kilkukilometrowego pościgu przez Wałbrzych i drogi powiatu mężczyzna ostatecznie został zatrzymany. Okazało się, że jechał, skradzionym kilka dni wcześniej na terenie powiatu strzelińskiego, samochodem osobowym pomimo obowiązującego sądowego zakazu, a w samym pojeździe policjanci znaleźli narkotyki. Kierowca był również poszukiwany za wcześniejsze kradzieże i trafił już do aresztu śledczego.
Wrocław -
Pomogli zagubionej 87-latce wrócić do domu
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas minionego weekendu pomogli starszej kobiecie. Mieszkanka miasta miała problemy z pamięcią, nie znała swojego adresu zamieszkania i nie mogła dotrzeć do domu. Policjanci ustalili personalia 87-latki. Dzięki właściwej reakcji i pomocy iławskich mundurowych kobieta szczęśliwie wróciła do domu.
Olsztyn -
Ponad 1 mln 800 tys. zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
W miniony weekend na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczono liczbę 1 mln 800 tys. naniesionych zgłoszeń.
KGP -
Nie wahali się, gdy w grę wchodziło ludzkie życie...
Policjanci z komisariatu IV otrzymali zgłoszenie o pożarze kamienicy w centrum Częstochowy. Nie bacząc na zagrożenie ruszyli z pomocą, wchodząc do zadymionego pomieszczenia, by ewakuować mieszkańców. Gdy pomimo dużego zadymienia sprawdzali kolejne pomieszczenia, na miejsce przyjechała straż pożarna, z którą wspólnie ewakuowali lokatorów.
Katowice

