Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Odzyskane części samochodowe ze skradzionych pojazdów
Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową przy współpracy Straży Granicznej, Laboratorium Kryminalistycznego KSP oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji odzyskali zdemontowane części ze skradzionych pojazdów. Do sprawy zostało zatrzymanych dwóch braci, którzy kilka dni wcześniej usłyszeli zarzuty za paserstwo nissana. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Kolega użyczył mu kartę bankomatową, by kupił alkohol. Mężczyzna już nie wrócił i 26 razy dokonał płatności bezgotówkowych
Kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali kilka dni temu mieszkańca Głuszycy, który dwa tygodnie wcześniej podczas imprezy alkoholowej przywłaszczył kartę bankomatową swojego znajomego. Podejrzany następnie 26 razy z niej skorzystał i od tego czasu ukrywał się na terenie miasta. Teraz odpowie karnie za swoje czyny.
Wrocław -
Nowa "funkcjonariuszka" w Łasku - chętnie się uczy, jest szybka i ma cztery łapy
Policjanci Wydziału Prewencji z Łasku od niedawna w swoich szeregach mają nową "funkcjonariuszkę". Kalka - bo tak się nazywa, jest psem tropiącym. To owczarek niemiecki, którego opiekunem jest asp. szt. Przemysław Wolniak.
Łódź -
Narkobiznes zlikwidowany
Znaczną ilość narkotyków przejęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Łącznie blisko 8 kilogramów marihuany, amfetaminy i kokainy oraz tabletki ekstazy ujawnili w jednym z mieszkań wynajmowanych przez 42-latka. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również załadowaną nabojami broń palną. Do tej sprawy zatrzymany został także 41-letni właściciel mieszkania. Obydwaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 42-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
Lublin -
Śląska grupa SPEED nie zwalnia tempa
W styczniu i lutym policjanci śląskiej grupy "Speed" skontrolowali prawie 12 tys. pojazdów i ponad 14,5 tys. wykroczeń na drogach naszego województwa. Blisko 10 tys. z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli ponad 11 tys. mandatów, zastosowali ponad 3,3 tys. pouczeń, a w 158 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali także 165 praw jazdy oraz 431 dowodów rejestracyjnych. Do niechlubnego grona drogowych piratów niestety wciąż dołączają kolejni kierowcy...
Katowice -
Policjanci odzyskali dwa skradzione quady
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zabezpieczyli dwa quady o łącznej wartości blisko 50 tysięcy złotych. Jeden z nich został utracony na terenie Szwecji, a drugi skradziono z terenu gminy Bolków. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę oraz jego starszego wspólnika, którzy odpowiedzą nie tylko za kradzież, ale i za paserstwo.
Wrocław -
Po raz kolejny słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podzielili się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.
12 marca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Słuchacze WSPol podzielili się krwią, najcenniejszym darem życia. Jednym z nich był posterunkowy Marek Jastrzębski, który po ukończeniu szkolenia podstawowego będzie pracował w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dla posterunkowego Jastrzębskiego oddanie krwi to naturalny odruch, a pomoc to jedno z haseł wynikających z roty, które złożył podczas ślubowania, wstępując w szeregi Policji.
Akademia Policji w Szczytnie -
Kolejni nowi policjanci zasilili szeregi dolnośląskiej policji
Szeregi dolnośląskiej policji zasiliło kolejnych 107 funkcjonariuszy z całego województwa. Ich ślubowanie, w związku z panującą pandemią, różniło się od tych poprzednich i przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym. Z tego też względu rota ślubowania składana była przez funkcjonariuszy w jednostkach terenowych, do których zostaną przydzieleni po zakończeniu kursu podstawowego. W piątek odbyła się uroczystość we Wrocławiu, gdzie Szef dolnośląskiej Policji insp. Dariusz Wesołowski życzył funkcjonariuszom sukcesów w rozpoczętej służbie. Podczas uroczystości nastąpiło również wręczenie brązowych odznak „Zasłużony Policjant”.
Wrocław -
Policjanci uratowali zaginionego mężczyznę
Policjanci z komisariatu w Rudnik nad Sanem odnaleźli zaginionego mężczyznę. 46-latka wyciągnęli z błota, w którym ugrzązł. Funkcjonariusze owinęli zziębniętego mężczyznę kurtką i bluzą służbową. Następnie, wspólnie ze strażakami, przekazali go służbom medycznym.
Rzeszów -
Szczecińscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę
W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy obok profesjonalizmu musi pojawić się szybkość działania, także w niecodziennej sytuacji. O nietypową pomoc zostali poproszeni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy w rejonie ul. Hangarowej kontrolowali prędkość kierujących.
Szczecin -
Podziękowania dla ostrołęckiego policjanta od Posłanki na Sejm RP
Posłanka na Sejm RP dr Joanna Borowiak skierowała na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosława Olszewskiego podziękowania dla sierż. Tomasza Krajzy.
Radom -
Weszli do płonącego domu, by ratować ludzkie życie
St. post. Monika Mularska oraz sierż. Michał Poźniak jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru, z którego razem ze zgłaszającym ewakuowali 86-letniegio mężczyznę. Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy w Mostach. Sprawą zajmują się teraz śledczy, którzy na podstawie zebranych śladów i dowodów, będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia.
Gdańsk -
Policjanci znaleźli kilkaset części samochodowych i zabezpieczyli 98 automatów do gier hazardowych
Słupscy kryminalni zatrzymali 45-latka podejrzewanego o kradzieże z włamaniem do samochodów i wspólnie z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. Mężczyzna wstępnie usłyszał 8 zarzutów i trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Policjanci zatrzymali 29-letniego stalkera, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt
Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o stalking. Mundurowi ustalili, że sprawca przyjechał za swoją ofiarą z Mołdawii do Polski i zaczął ją nękać, dzwoniąc do niej o różnych porach dnia i nocy oraz wysyłając mnóstwo wiadomości, mimo jej wyraźnego sprzeciwu. Dodatkowo mężczyzna groził jej śmiercią oraz zarażeniem jej chorobą zakaźną. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący uporczywego nękania oraz kierowania gróźb karalnych, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Nowi funkcjonariusze w szeregach podlaskiej Policji
Nowo przyjęci policjanci ślubowali „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od 8 funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc.
Białystok -
Internetowy pedofil w rękach kryminalnych
Zaangażowanie i wnikliwa analiza zebranych dowodów przez kryminalnych z VII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaowocowała ustaleniem i zatrzymaniem 38-letniego mężczyzny, który odpowie za seksualne wykorzystanie małoletniej. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.
Łódź -
Złożyli rotę ślubowania
Szeregi śląskiego garnizonu Policji zasiliło 65 nowych mundurowych, w tym 16 kobiet. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ich ślubowania odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni oraz mają skromniejszy charakter. Dzisiaj, w siedzibie śląskiej Policji, rotę ślubowania złożyło 13 nowych mundurowych, którzy zasilą stan etatowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Niebawem rozpoczną oni służbę w katowickim oddziale oraz częstochowskim pododdziale prewencji Policji, a także w wydziale konwojowym.
Katowice -
Pościg za kierowcą toyoty. Sąd tymczasowo aresztował uciekiniera
Działania leśniańskich i lubańskich mundurowych doprowadziły do zatrzymania kierowcy toyoty, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Młody mężczyzna podjął ucieczkę na terenie gminy Leśna. W jej trakcie usiłował potrącić przypadkowe osoby, dwukrotnie staranował policyjny radiowóz oraz naruszył nietykalność cielesną policjantki. Zdeterminowani funkcjonariusze zakończyli tę skrajnie niebezpieczną jazdę w Lubaniu, obezwładniając i zatrzymując uciekiniera. Badanie narkotestem wykazało, że 31-letni kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.
Wrocław -
Uratowali życie mężczyźnie
Wschowscy policjanci w wyniku szybkiej reakcji i profesjonalnych działań uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Policjanci odnaleźli go w pomieszczeniu letniskowym. Desperat był w stosunku do mundurowych bardzo agresywny, wyraźnie pobudzony, nietrzeźwy. Wschowscy policjanci zajęli się nim do momentu przybycia pogotowia ratunkowego.
Gorzów Wlkp. -
Kobieta podziękowała dzielnicowemu za wsparcie
Podziękowania od osób którym się pomogło są zawsze miłe. Tym razem przekonał się o tym dzielnicowy z Posterunku Policji w Sztabinie aspirant Bogumił Bieryło. Mieszkanka gminy Bargłów Kościelny podziękowała policjantowi, że „…udzielał niezbędnego wsparcia, dzięki czemu izolacja i poczucie osamotnienia stawało się mniej dokuczliwe…”. Takie miłe słowa, to zawsze wspaniała nagroda za zaangażowanie.
Białystok -
Pomoc przyszła w ostatniej chwili - policjanci uratowali topiącego się mężczyznę
Starszy posterunkowy Krystian Jadwiżyc i posterunkowy Patryk Lewera wyciągnęli z lodowatej wody tonącego 57-latka. Mundurowi rzucili się na ratunek i weszli do wody, bo tylko tak można było szybko pomóc. Po wyciągnięciu na brzeg mężczyzna odzyskał oddech, jednak temperatura jego ciała wynosiła zaledwie 28 stopni Celsjusza. 57-latek został przewieziony do szpitala. Warto podkreślić rolę Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa, który słysząc wołanie o pomoc, powiadomił przejeżdżających nieopodal policjantów.
Gorzów Wlkp. -
Kradli samochody na części
W połowie ubiegłego roku informowaliśmy o rozbiciu przez kryminalnych z KWP w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów. Do sprawy zatrzymano ostatecznie siedmiu podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa przynajmniej 10 samochodów.
Bydgoszcz -
18-latek tylko miesiąc cieszył się prawem jazdy
Niespełna miesiąc cieszył się prawem jazdy 18-latek, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 156 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez policjantów z grupy Speed na ulicy Generała Maczka. Młody kierowca oprócz tego, że stracił prawo jazdy, został również ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.
Białystok -
Oszustwo na pracownika banku
Do mieszkanki Włodawy zadzwonił oszust, który podawał się za pracownika departamentu do spraw bezpieczeństwa bankowego. Wmówił kobiecie, że jej konto zostało zhakowane i powinna zainstalować aplikację, przez którą sprawdzi jej konta. Polecił jej także, żeby wszystkie wiadomości z banku przesyłała pod wskazany przez niego numer. Cały proceder przerwał pracownik infolinii bankowej, którego zaniepokoiły przelewy dokonywane na konta zagraniczne. Wstępne straty są szacowane na około 50 000 złotych.
Lublin -
Policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą
Policjanci z toruńskiej "drogówki" zostali poproszeni przez kierującą oplem o pomoc. Okazało się, że pasażerka auta zaczęła rodzić w drodze do szpitala. Mundurowi na sygnałach zapewnili pilotaż do placówki zdrowia. Dzięki temu kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz -
Nie daj się oszukać - odłóż słuchawkę! rozłącz się!
Tylko w tym tygodniu łomżyńscy policjanci otrzymali aż 9 sygnałów o tym, że oszuści próbowali oszukać seniorów i nakłonić ich do przekazania swoich oszczędności. Na szczęście dzięki czujności osób starszych do oszustwa nie doszło. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu!
Białystok -
Poproszeni o pomoc nie zawiedli i odnaleźli seniora
Godziny potrzebowali policjanci z posterunku w Sadkach, by odnaleźć 81-latka, którego zaginięcie zgłosiła zaniepokojona rodzina. Senior bezpiecznie wrócił pod opiekę najbliższych.
Bydgoszcz -
Skakanka poszła w ruch. Zielonogórscy policjanci RAZEM dla 8-miesięcznej Ani
Policjantki i policjanci z w Zielonej Górze przyjęli wyzwanie #skakAnki i dziękują za nominację przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola numer 9 „Wesołe Nutki” w Zielonej Górze. Realizując zadanie polegające na wykonaniu 10 skoków na skakance zachęcamy wszystkich do wsparcia zbiórki dla małej zielonogórzanki - Ani Orłowskiej chorej na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA).
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zauważyli płomienie i pomogli domownikom
Policjanci z Posterunku Policji w Haczowie, podczas służby zauważyli płomienie wydobywające się z komina jednego z miejscowych domów. Natychmiast zareagowali. Powiadomili straż pożarną, a sami sprawdzili, czy domownicy nie potrzebują pomocy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a pożar został szybko ugaszony.
Rzeszów -
26-latek poszukiwany przez holenderski sąd wpadł podczas kontroli drogowej
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez holenderski sąd za kradzież i rozbój. Wpadł podczas kontroli drogowej. Dodatkowo był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Rzeszów

