Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
"Zamieniła" koronę na mundur
Wyjątkowy Dzień i wyjątkowa Kobieta. Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin we wspólnym projekcie ze śląską Policją. Pasjonatka munduru zachęca w nim osoby zainteresowane służbą do wstąpienia w policyjne szeregi. Najpiękniejsza Polka postanowiła przekonać innych do zrobienia pierwszego kroku i rozpoczęcia rekrutacji, sama pokonując jeden z jej etapów. Miała także okazję przyjrzeć się pracy policjantów i sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy oraz w siodle, ponieważ jest utytułowanym jeźdźcem. Jak przyznaje, jej marzeniem jest służba w Policji Konnej.
Katowice -
42-latek uratowany przez dzielnicowego
Dzięki zdecydowanej reakcji dzielnicowego, uratowany został 42-latek. Mężczyzna próbował targnąć się na swoje życie, trując się spalinami samochodowymi. Policjant w ostatniej chwili powstrzymał desperata. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Sprzedawali samochody na "słupy" i nie płacili podatków. Skuteczne działania policjantów i prokuratorów
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Radomiu rozbili grupę przestępczą i zatrzymali czterech mężczyzn (28-42 lata) podejrzanych o sprowadzenie do Polski ponad 800 luksusowych modeli aut, od których nie były odprowadzane podatki. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT i akcyzowego wyniosły ok. 35 mln złotych.
Radom -
Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Kobiet
Ten wyjątkowy dzień stanowi doskonałą okazję do wyrażenia wdzięczności za Wasze starania i poświęcenie, empatię, pozytywne emocje, ciepło i radość, którymi emanujecie na każdym kroku. Tymi słowami m.in., Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych przekazując najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
KGP -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że historia kobiet w mundurze policyjnym sięga już ponad 96 lat?
KGP -
Kobietą być… w Policji
O tym, że to służba a nie praca… że jest to zawód dla ludzi z pasją, wiele wymagający od nich i wiele dający w zamian. W Policji nie ma rutyny, nie ma taryfy ulgowej a każda służba jest inna. I jak bardzo ważne w karierze zawodowej jest wsparcie najbliższych. O tym wszystkim opowiadają policjantki z Koluszek.
Łódź -
Oddali hołd policjantom poległym w Magdalence
W nocy z 5 na 6 marca 2003 roku w podwarszawskiej Magdalence policyjni antyterroryści przeprowadzili akcję zatrzymania groźnych przestępców, podczas której zginęło dwóch policjantów, a siedemnastu zostało rannych. Nadinsp. Paweł Dobrodziej, zastępca Komendanta Głównego Policji oraz insp. Dariusz Zięba, dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, w imieniu Komendanta Głównego Policji złożyli w nocy w Magdalence wieniec pod pomnikiem upamiętniającym poległych policjantów. W uroczystości wzięli również udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik.
KGP -
Policjanci oddali krew potrzebującym
Policjanci z Oławy i Jelcza-Laskowic na Dolnym Śląsku kolejny raz oddali krew, aby pomóc osobom potrzebującym. Zbiórka krwi odbyła się przed oławskim starostwem w ramach akcji „Oddaj krew, uratuj życie”.
Wrocław -
Zdewastowali zabytkowy kościół, usłyszeli zarzuty
Policjanci z Rzeszowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kościoła w Budziwoju. W środku pili alkohol i niszczyli wyposażenie świątyni. Kiedy proboszcz przyszedł sprawdzić co się dzieje, sprawcy zaatakowali go. 18 i 20-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.
Rzeszów -
Zaaranżowali napad na kierowcę busa. Chcieli wyłudzić ponad 400 tysięcy złotych odszkodowania za maseczki
Za wyłudzenie ponad 400 tysięcy złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych odpowie dwóch mieszkańców Lublina. Mężczyźni upozorowali napad na kierowcę busa przewożącego ich towar w postaci maseczek chirurgicznych. Ubezpieczając wcześniej maseczki, oczekiwali pieniędzy z tytułu ubezpieczenia. Tym sposobem chcieli odrobić poniesione na rynku straty. Policjanci zatrzymali do tej sprawy łącznie 7 osób. Pomysłodawcy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz kara do 8 lat więzienia.
Lublin -
Pieniądze nie trafiły do oszustów
Starsza mieszkanka Gorzowa miała już wyrzucić spakowane w reklamówkę ponad 30 tys. zł, gdy się zawahała i postanowiła, że musi to sprawdzić. Oszuści przekonywali ją, że w przejecie jej pieniędzy zaangażowani są hakerzy i pracownicy banku. Pieniądze w reklamówce miały być fałszywe, kobieta chciała to zweryfikować. Pracownicy banku po wysłuchaniu historii wezwali policjantów. Pieniądze nie trafiły do oszustów.
Gorzów Wlkp. -
Siła kobiet w niebieskim mundurze
Coraz więcej kobiet decyduje się włożyć mundur i pełnić służbę w Policji. Nie jest łatwo łączyć pracę policjantki z życiem domowym, szczególnie kiedy w domu czekają małe dzieci, które potrzebują tak wiele uwagi i obecności mamy. A służba jak wiadomo wiąże się z nocnymi dyżurami, przedłużającymi się godzinami w pracy czy nagłymi wezwaniami do zdarzeń. Każdego dnia koluszkowskie policjantki udowadniają swoją siłę oraz to, że wszystko da się pogodzić. W powiecie łódzkim wschodnim służy 27 kobiet.
Łódź -
Policjanci i pracownicy cywilni zasłużeni dla Zdrowia Narodu - oddali już po ponad 20 litrów krwi
„Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” - tym odznaczeniem Minister Zdrowia uhonorował asp. szt. Roberta Króla - Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz kom. Pawła Kryczkę z Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu, a także dwójkę pracowników cywilnych KWP - Maurycego Witkowskiego i Mariusza Wybacza z Wydziału Inwestycji. Uroczystość wręczenia medali odbyła się dzisiaj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.
Radom -
Nielegalne automaty zabezpieczone dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzięki aktywności lokalnego społeczeństwa na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa malborscy policjanci wyeliminowali kolejne zagrożenie dotyczące nielegalnego hazardu. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Kwidzyna w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 9 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 108 tys. złotych oraz prawie 10 tys. złotych gotówki uzyskanej z tego nielegalnego procederu.
Gdańsk -
Policjanci na czas dotarli z pomocą do zdesperowanej kobiety
To nie była pierwsza sytuacja kiedy policjanci z wydziału ruchu drogowego płockiej komendy dotarli na czas z pomocą do osób, które próbowały odebrać sobie życie. Taka pomoc tym razem potrzebna była 38-latce, która próbowała przejść przez bariery mostu i skoczyć do rzeki. Na szczęście policjanci pojawili się w odpowiednim momencie i odwiedli płocczankę od desperackiego kroku.
Radom -
Uprawa konopi na zapleczu sklepu. Policjanci zabezpieczyli narkotyki warte blisko 160 tys. złotych
Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu zatrzymali właściciela sklepu, u którego na zapleczu ujawnili nielegalną plantację konopi indyjskich, a także susz marihuany i haszysz. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 32-letniego mieszkańca gminy Andrychów.
Kraków -
Zatrzymany podejrzany o kradzież biżuterii i wyrobów chemicznych na kwotę ponad 170 tysięcy złotych
Sokólscy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Dąbrowy Białostockiej. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież wyrobów jubilerskich i substancji chemicznych służących do obróbki biżuterii. Straty oszacowano na ponad 170 tysięcy złotych. Kryminalni odzyskali całość skradzionych towarów i postawili 61-latkowi zarzut.
Białystok -
Kolejne zatrzymania w związku z oszustwem „na policjanta”
Bielscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Jest to kolejna osoba zatrzymana do sprawy oszustwa metodą „na policjanta”, do której doszło w lutym bieżącego roku w Bielsku Podlaskim. Do sprawy wcześniej zatrzymani byli dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 40 i 17 lat. Zatrzymany we wtorek 25-latek usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.
Białystok -
Do porodu na policyjnych sygnałach. Szczęśliwy tata złożył wzruszające podziękowania
Polkowiccy policjanci wykonali nietypowy i aż 18 kilometrowy pilotaż. Pojazd kierowany przez przyszłego tatę na drodze S8 napotkał na zator drogowy spowodowany wypadkiem. Samochód zatrzymał się na wysokości miejscowości Łozina i właśnie wtedy we właściwym miejscu i czasie pojawili się w nieoznakowanym radiowozie polkowiccy policjanci, którzy zaoferowali swoją pomoc. Kilka minut po dotarciu do szpitala na świat przyszedł Feliks, a wdzięczni rodzice skierowali na ręce funkcjonariuszy podziękowania.
Wrocław -
Nastolatek odpowie za znęcanie się nad psem
Młody mieszkaniec Wrocławia odpowie przed sądem za bicie, kopanie i szarpanie swojego psa. Funkcjonariusze z Grabiszynka na podstawie zabezpieczonego monitoringu, podczas realizacji czynności w innej sprawie, namierzyli młodego wrocławianina, który jest odpowiedzialny za znęcanie się nad czworonogiem pozostającym pod opieką jego oraz jego rodziny. Dzięki działaniom policjantów oraz członków Ekostraży, zwierzak trafił pod opiekę profesjonalistów, którzy podejmą próbę wyleczenia psa.
Wrocław -
Ustalili pokrzywdzonego po nazwisku na skradzionym odznaczeniu państwowym
Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali 39-letniego obywatela Gruzji oraz jego o 4 lata starszego kolegę podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Bemowa. Podczas sprawdzania samochodu alfa romeo, którym podróżowali, mundurowi ujawnili dwa zabytkowe bagnety, dużą ilość monet i banknotów o różnych nominałach z kilku epok mogących stanowić zbiór numizmatyczny, laptop, biżuterię oraz odznaczenie państwowe, na którym widniało nazwisko pokrzywdzonego. W trakcie czynności policjanci ustalili, że wszystkie rzeczy pochodzą z włamania do mieszkania. Podejrzani trafili do policyjnych aresztów. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
KSP -
Oszuści w rękach Policji
Namysłowscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o oszustwa. 23 i 24-latek działali na terenie kilku powiatów. Aby pozostać nieuchwytnym, cały czas zmieniali miejsce swojego pobytu. Łącznie usłyszeli 8 zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia.
Opole -
Policjanci pomogli potrzebującej młodej kobiecie
W ubiegłym tygodniu kolejny raz funkcjonariusze z wrocławskiego Śródmieścia pomogli osobie, która podjęła dramatyczną decyzję. Młoda wrocławianka zażyła duże ilości leków i potrzebna była pilna pomoc medyczna. Do przyjazdu karetki pogotowia mundurowi monitorowali funkcje życiowe kobiety i przygotowani byli do podjęcia dalszych czynności ratunkowych.
Wrocław -
(NIE)Bezpieczna prędkość
Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowanie zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.
KGP -
Zatrzymani za kradzieże z włamaniem do samochodów
Policjanci z Opola, dzięki własnym ustaleniom operacyjnym i przeprowadzonym działaniom, zatrzymali grupę mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów. Działając "na walizkę" mieli oni kraść luksusowe auta i sprzedawać je na części. W wytypowanej "dziupli” policjanci znaleźli dwa mercedesy warte blisko 200 tysięcy zł. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Najstarszy z nich – 30-latek, decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
Opole -
Droga to nie tor wyścigowy…
Policjanci z warszawskiej drogówki podczas patrolowania trasy S8 zauważyli niecodzienny widok. Dwóch kierujących pojazdami, poruszając się po jednym ze stołecznych odcinków tej trasy, urządziło sobie wyścigi, zupełnie nie zważając na duże natężenie ruchu, a co za tym idzie na innych uczestników ruchu drogowego.
KSP -
Wizerunek osób podejrzewanych o pobicie
Opole -
Policjanci uratowali życie mężczyzny
Profesjonalna, a przede wszystkim szybka reakcja policjantów z komisariatu w Pruchniku zapobiegła ludzkiej tragedii. Mundurowi zostali wezwani do mężczyzny, który w mieszkaniu chciał targnąć się na swoje życie. Kiedy przyjechali na miejsce, 50-latek nie oddychał. Funkcjonariusze przystąpili do jego reanimacji, przywrócili mu funkcje życiowe i udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
Rzeszów -
Zakaz opuszczania kraju i 40 tysięcy poręczenia majątkowego za posiadanie marihuany
Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 26-latka związanego ze środowiskiem pseudokibiców, który posiadał przy sobie narkotyki o czarnorynkowej wartości 18 tysięcy złotych. Decyzją sądu mieszkaniec Częstochowy został objęty policyjnym dozorem i ma zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo ma wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych tytułem poręczenia majątkowego.
Katowice -
Policyjny pies Alex odszedł na emeryturę. Zamieszkał ze swoim przewodnikiem
Pies patrolowo-tropiący Alex, który służył w żagańskiej jednostce odszedł na emeryturę. Przyjazny dla ludzi, stanowczy wobec przestępców i zawsze wierny swojemu przewodnikowi. Owczarek niemiecki zamieszkał ze swoim opiekunem młodszym aspirantem Bartoszem Trzuskawskim.
Gorzów Wlkp.

