Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego
34-latek najpierw sobie solidnie popił ze swoim 48-letnim kolegą, a potem wsiadł z nim do samochodu, ale do celu nie dotarł, bo zaliczył dachowanie. Jakby tego było mało, kierowca i jego kompan postanowili oddalić się z miejsca zdarzenia i uciec do lasu, ale ku swojemu zdziwieniu zostali zatrzymani przez policjanta, który był w czasie wolnym od służby.
Szczecin -
"My psy musimy trzymać się razem..."
Z inicjatywy dzielnicowego asp. Łukasza Walczaka na terenie kutnowskiej komendy pod hasłem "My psy musimy trzymać się razem" zorganizowana została zbiórka karmy i kocy dla bezdomnych zwierząt. Zebrane rzeczy trafiły do podopiecznych stowarzyszenia "4 Łapy" w Żychlinie. Inicjatywa ta zainspirowała do działań również innych policjantów i podopieczni zyskali również nowe budy.
Łódź -
Rybniccy kryminalni odzyskali zegarki i monety kolekcjonerskie warte kilkadziesiąt tysięcy złotych
Rybniccy kryminalni zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padły zegarki i monety kolekcjonerskie o wartości blisko 58 tysięcy złotych, które skradziono z domu w Rybniku. Śledczy odzyskali większość skradzionego mienia. Rybniczanin przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia.
Katowice -
Policyjna eskorta na porodówkę
Takiego przebiegu sytuacji nie spodziewali się policjanci, którzy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Policyjny wideorejestrator zarejestrował pojazd, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna wiezie do szpitala swoją rodzącą żonę.
Rzeszów -
Dzięki „łowcom cieni” zatrzymano w Wielkiej Brytanii poszukiwanego
„Łowcy cieni” CBŚP namierzyli w Wielkiej Brytanii Polaka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Jerzy J. unikał spotkania z organami ścigania od blisko 4 lat, ponieważ został skazany na karę ponad 10 lat więzienia za liczne przestępstwa, w tym także przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna został zatrzymany przez National Extradition Unit, dzięki informacjom przesłanym przez CBŚP i współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii.
CBŚP -
„Edukacja w pandemii. Nowe zjawiska, zagrożenia i szanse”
Instytut Nauk Społecznych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zorganizował międzynarodową konferencję online pt. „Edukacja w pandemii. Nowe zjawiska, zagrożenia i szanse. Perspektywa edukacji (nie tylko) służb państwowych”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji — Mariusz Kamiński, a Komendant Główny Policji — gen. insp. Jarosław Szymczyk objął funkcję przewodniczącego komitetu honorowego.
Akademia Policji w Szczytnie -
Wystawa pt. „90-lecie lotnictwa policyjnego”
Na ogrodzeniu okalającym gmach Komendy Głównej Policji zawisła dziś wystawa plenerowa opowiadająca o historii lotnictwa policyjnego. Początki wykorzystania w służbie maszyn powietrznych przypadają na okres wielkiego kryzysu lat 30-tych XX w., zatem w okresie młodzieńczym formacja ta borykała się ze znacznymi problemami finansowymi.
KGP -
Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania
"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek naszej roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej Policji zasiliło 33 kolejnych policjantów. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystości mają skromniejszy charakter i odbywają się także w tych jednostkach, do których policjanci zostali przydzieleni. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu o każdej porze.
Opole -
W Pszczółkach powstaje nowy Posterunek Policji
Już wkrótce zostanie oddany do użytku nowy Posterunek Policji w Pszczółkach (p. gdański). Obiekt spełniający wysokie standardy zarówno obsługi klientów, jak i w zakresie warunków pracy funkcjonariuszy istotnie wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.
Gdańsk -
Policyjny miś z sercem do dzieci - wymyśl mu imię
Czy wiesz, że sympatyczny miś policjant nie ma jeszcze swojego imienia? Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (oczywiście przy wsparciu rodziców) do udziału w naszym konkursie, na najbardziej oryginalne i pomysłowe imię dla dzielnego pluszaka. Podpowiemy, że miś powstał z myślą o dzieciach, którym przytrafiła się jakaś trudna i przykra sytuacja. Jego zadaniem jest pocieszyć i błyskawicznie poprawić humor. Jak więc powinien się nazywać? Na Wasze pomysły czekamy do 7 marca!
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymani za rozbój na listonoszu
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch 33-latków, którzy odpowiadać będą za rozbój na listonoszu. W połowie lutego mężczyźni zaczepili go na ulicy i zaciągnęli w bramę. Tam jeden z nich uderzył go w twarz, a drugi zabrał z torby saszetkę z zawartością gotówki. Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury celem przedstawienia zarzutów. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.
Lublin -
Policyjny emeryt i funkcjonariusz po służbie zatrzymali złodzieja alkoholu
Policjantem jest się w każdej sytuacji, również po służbie, a nawet w stanie spoczynku, co udowodnili wczoraj funkcjonariusz referatu patrolowo-interwencyjnego z lęborskiej jednostki policji oraz emerytowany policjant, którzy zatrzymali złodzieja alkoholu.
Gdańsk -
Dziękujemy za udział w Policyjnej Zbiórce Krwi!
Dziś, 3 marca 2021 roku, między 9:00 a 12:00 pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu odbyła się kolejna już Policyjna Zbiórka Krwi. Tym razem chętnych do niesienia pomocy było ponad 30 osób! Mundurowi korzystając z dużego zainteresowania zbiórką rozmawiali z zainteresowanymi o pracy w niebieskim mundurze i instruowali jak zostać stróżem prawa. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak ogromne zaangażowanie i zapraszamy ponownie w czerwcu!
Łódź -
Trzebińscy policjanci zatrzymali pedofila
Zdecydowana postawa matki 12–letniej dziewczynki doprowadziła do zatrzymania przez policjantów z komisariatu w Trzebini 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego jej córki. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów, w tym usiłowania obcowania płciowego z małoletnią. Decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Kraków -
Włocławscy policjanci uratowali kobietę, która ugrzęzła w bagnie
Policjanci z Włocławka bez wahania rzucili się w bagna, aby ratować kobietę. 25-latka po zmroku zgubiła się w lesie, a szukając drogi powrotnej utknęła w grzęzawisku, z którego nie mogła wyjść o własnych siłach. Przemoczonej, zziębniętej i wystraszonej kobiecie pomogli mundurowi. W działaniach uczestniczyli także strażacy.
Bydgoszcz -
UWAGA! Pandemia to czas żniw dla "szczepionkowych oszustów"
Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. Apelujemy również do ludzi młodych - informujcie swoich rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i zabrać im wszystkie oszczędności.
Łódź -
Nękali nastolatkę. Odpowiedzą za stalking
Dozór Policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną zastosowała prokuratura wobec dwóch mieszkańców gminy Chełm. Mężczyźni, za pośrednictwem mediów społecznościowych, nękali znaną im nastolatkę. Grozili pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Gdy postawili pod miejscem jej zamieszkania znicz, małoletnia zaczęła obawiać się o swoje życie i zdrowie.
Lublin -
Została aresztowana za zabójstwo
Zarzut zabójstwa usłyszała 40-latka zatrzymana w nocy przez grodziskich policjantów. Kobieta jest podejrzana o śmiertelne ugodzenie 49-latka nożem w mieszkaniu w Milanówku. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
KSP -
Chciał targnąć się na swoje życie - uratowali go ostrołęccy policjanci
Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukiwali zaginionego, którego życie było zagrożone. W trosce o życie mężczyzny do działań włączyli się także policjanci, którzy w tym czasie mieli wolne od służby, wykorzystano także kamerę termowizyjną. Na szczęście mężczyzna w porę został odnaleziony przez policjantkę z posterunku policji w Łysych. 43-letni mężczyzna trafił do szpitala.
Radom -
Policjanci z Łodzi i Włocławka odzyskali skradzione w Niemczech samochody
Współdziałanie policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i włocławskich mundurowych skutkowało ujawnieniem w powiecie włocławskim kilku pojazdów z przebitymi numerami identyfikacyjnymi. Auta bmw, audi, mercedes i quad kawasaki o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych zostały zabezpieczone do dalszych czynności.
Bydgoszcz -
Hajnowscy policjanci nakręcili się na pomaganie
Hajnowscy policjanci i pracownicy komendy Policji przyłączyli się do akcji zbierania nakrętek. Dzisiaj zebrane korki trafiły do czerwonego serca - nakrętkomatu znajdującego się w centrum miasta. W ten sposób mundurowi pomagają dwuletniemu Kubusiowi cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Celem zbiórki jest uzbieranie funduszy na leczenie chłopca.
Białystok -
Mundurowi zapobiegli tragedii
Policjanci z komisariatu w Terespolu uratowali mężczyznę, który usiłował targnąć się na własne życie. 39-letni mieszkaniec gminy Piszczac wybiegł z domu oświadczając, że chce ze sobą skończyć. Mundurowi dotarli na czas i zatrzymali desperata, gdy ten wszedł już do wody. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Lublin -
Już nie 8, a 18 razy oddał osocze po pokonaniu COVID-19
O policjancie z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie pisaliśmy w październiku 2020 r. tuż po tym, jak ósmy raz oddał osocze dla chorych na koronawirusa. Od tego dnia minęło kilka miesięcy, a wczoraj policjant oddał ten cenny dar po raz osiemnasty. Wielkie Brawa!
Bydgoszcz -
Szczęśliwy finał akcji ratunkowej na jeziorze. Policjanci apelują - uważajmy na kruchy lód!
Szczęśliwie zakończyła się wczorajsza akcja ratunkowa 40-latka, który wszedł na zamarznięte jezioro Firlej i załamał się pod nim lód. W stan najwyższej gotowości zostały postawione wszystkie służby ratownicze. Dzięki sprawnej i szybkiej akcji służb uratowano mężczyznę. Wyziębiony został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
Lublin -
Samochód skradziony na terenie Niemiec odnaleziony w Zgorzelcu
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” wydziału kryminalnego na jednej z ulic w mieście odnaleźli pochodzący z kradzieży pojazd marki Hyundai Tucson. Samochód został skradziony kilka godzin wcześniej w Niemczech. Właściciel pojazdu wycenił jego wartość na kwotę 30 tys. euro. Policjanci prowadzą teraz działania zmierzające do zatrzymania osób mających związek z jego kradzieżą.
Wrocław -
Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierującego quadem
Zdecydowana reakcja jarosławskiego policjanta, który przebywał na urlopie, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował quadem. Funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę. Okazało się, że 41-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.
Rzeszów -
Głogowscy policjanci pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego głogowskiej jednostki eskortowali do szpitala samochód, w którym jechała rodząca kobieta. Dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy przyszli rodzice bardzo szybko i w odpowiednim czasie dotarli do placówki zdrowia i wszystko skończyło się szczęśliwie.
Wrocław -
Pogoda sprzyja rowerzystom. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze
Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze.
Opole -
Niemal przejechał pieszych na przejściu
Gostynińscy policjanci ustalili mężczyznę, który na jednym z gostynińskich przejść dla pieszych omal nie doprowadził do potrącenia pieszych. 22-letniemu kierującemu, za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.
Radom -
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów w Małopolsce
Podczas pierwszego przyjęcia w tym roku, garnizon małopolski zasiliło 50 nowych policjantów. 2 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się ich uroczyste ślubowanie, odznaczenie zasłużonych funkcjonariuszy i pożegnanie policjantów przechodzących na emeryturę. Wśród zaproszonych gości byli Wojewoda Małopolski pan Łukasz Kmita
Kraków

