Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ponad 4,5 kg amfetaminy nie trafi na oleśnicki rynek
Trzy miesiące w areszcie spędzi młody Oleśniczanin, który usłyszał już postawione przez prokuratora zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany przez oleśnickich kryminalnych w miejscu swojego zamieszkania, gdzie policjanci znaleźli ponad 4,5 kg amfetaminy oraz mefedron. Młodemu człowiekowi grozi teraz nawet do 10 lat więzienia.
Wrocław -
Zatrzymani za czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz handel ludźmi
Kryminalni z KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi. Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72-lat. Od lutego br. zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie całego kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności.
Lublin -
Rozpoczynamy budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie
Budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie jest już przesądzona. Właśnie podpisaliśmy umowę na budowę obiektu z przedstawicielami firmy, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji.
Bydgoszcz -
Nowe pojazdy dla policjantów garnizonu dolnośląskiego, w tym 4 elektryczne
Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe pojazdy. 16 radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek, w tym 4 elektryczne pojawi się na drogach naszego województwa. Samochody te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Wszystkie auta zostały zakupione w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego i WFOŚiGW we Wrocławiu. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Wrocław -
„Pokażecie mi proszę jak wygląda Policja. Marzenia 7 – letniego Andrzejka spełniły się dzięki policjantom!
Nowosolscy policjanci i tygrys Lupo spełnili marzenia 7–letniego Andrzejka, podopiecznego Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Chwile pełnych wzruszeń, wspólnych zabaw i pamiątkowych zdjęć, to coś, co zostanie w pamięci wszystkich. Najcenniejszym podziękowaniem dla policjantów były szczęście i nieoceniony uśmiech Andrzejka. Życzymy dużo zdrowia!
Gorzów Wlkp. -
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Komendy Głównej Policji
Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem skautów wędruje prawie po całej Europie - dotarło dzisiaj do Komendy Głównej Policji. Z rąk przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego, w imieniu wszystkich polskich policjantów i pracowników cywilnych, światełko odebrał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
KGP -
Policjanci nagrali spot dla dzieci jak powinny reagować na osoby, których nie znają!
W trzech scenkach policjanci starali się przedstawić to, z jakimi przypadkami mogą zetknąć się dzieci, gdy są same w domu, idą ulicą, czy są na placu zabaw. Wszystko to w trosce o ich bezpieczeństwo.
Bydgoszcz -
Działania jeleniogórskich policjantów ze służbami sanitarnymi na stokach
Na stoku Dolina Szczęścia w Szklarskiej Porębie pojawili się policjanci i służby sanitarne w związku z wprowadzonymi obostrzeniami, które również dotyczą zorganizowanych terenów narciarskich. Ponadto w ramach akcji „Bezpieczne stoki” funkcjonariusze edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu. Wspólne kontrole będą realizowane przez cały sezon.
Wrocław -
Chciała odebrać sobie życie, uratowali ją policjanci
Ciechanowscy policjanci uratowali 42-latkę, która chciała odebrać sobie życie. Kobieta o swoim zamiarze poinformowała znajomą, która natychmiast powiadomiła Policję. Dzięki szybkiej reakcji kobieta w porę została odnaleziona przez policjantów.
Radom -
30 punktów w 30 sekund
Policjanci z zielonogórskiej grupy Speed zatrzymali w pod zielonogórskich Płotach wyjątkowo nieodpowiedzialnego 20-latka, który pędził z szybkością 121 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oprócz tego popełnił trzy inne poważne wykroczenia, jak chociażby wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Otrzymał w sumie 30 punktów karnych i pożegnał się ze swoim prawem jazdy.
Gorzów Wlkp. -
„Odblaski na maski”
Dziś w godzinach porannych, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odbyła się inauguracja akcji odBLASKi NA MASKI. Policjanci z warszawskiej drogówki rozdawali pieszym „odblaskowe maseczki” przypominając tym samym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych jak również maseczek ochronnych.
KSP -
Małopolska liderem zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zadebiutowała w Małopolsce we wrześniu 2016 roku. Intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja umożliwia wskazanie Policji występujących zagrożeń w 27 kategoriach, w miejscu zamieszkania z wykorzystaniem zarówno komputerów jak i urządzeń mobilnych. Dzięki przeprowadzonej już od samego początku funkcjonowania na szeroką skalę promocji praktycznego i łatwo dostępnego narzędzia, KMZB szybko stała się popularnym kanałem komunikacji z Policją.
Kraków -
Dzielnicowy pomógł uratować życie kobiety
Decyzja dzielnicowego o wyłamaniu drzwi i wejściu do jednego z domów, pomogła uratować 65-letnią mieszkankę Strzyżowa. Kobieta leżała na podłodze w łazience i była wychłodzona. W stanie zagrożenia życia trafiła do szpitala.
Rzeszów -
Funkcjonariusze ustrzyckiej jednostki oddali osocze
Funkcjonariusze ustrzyckiej jednostki stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, aby podzielić się tym, co w obecnym czasie jest najcenniejsze - osoczem. Policyjni ozdrowieńcy doskonale wiedzą co znaczy zmierzyć się z chorobą i jak ważne jest zdrowie.
Rzeszów -
Policjanci pomogli mężczyźnie, któremu groziło wyziębienie
Ustrzyccy policjanci pomogli 57-latkowi, który leżał na poboczu drogi w Berlikowie. Mundurowi okryli mężczyznę kocem termicznym i wezwali służby medyczne. Pamiętajmy, że kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.
Rzeszów -
"Odblaskowa" choinka w Głogowie Małopolskim
Jak ważne jest, aby pieszy był widoczny na drodze, policjanci mieli okazję przekonać się już niejednokrotnie. Niestety, zbyt często interweniują na miejscu wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Chcąc podkreślić znaczenie noszenia odblasków, policjanci z Głogowa Małopolskiego i wydziału ruchu drogowego, wyszli z inicjatywą „Zerwij odblask z choinki”. Na rynku w Głogowie stanęła „odblaskowa” choinka. Drzewko przystrojone zostało elementami odblaskowymi, które każdy chętny, będzie mógł zerwać i zabrać ze sobą.
Rzeszów -
Policjanci z Kraśnika wzięli udział w „Szlachetnej paczce”
Celem ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka jest przekazanie pomocy najbardziej potrzebującym osobom, których sytuacja materialna nie jest najlepsza. Wpływają na to różne czynniki, ale często ma to związek z nagłą utratą pracy, kogoś bliskiego, czy też problemów rodzinnych lub choroby. Policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku zainicjowali działania, w które zaangażowało się wielu funkcjonariuszy, instytucji i osób, finalnie kończące się przekazaniem będącej w potrzebie matce z dzieckiem zebranych prezentów.
Lublin -
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych polskiej Policji
Dziękuję za ogromny trud, wysiłek i poświęcenie. Za Wasze zaangażowanie i oddanie służbie mimo częstej krytyki, zarówno politycznej, jak i medialnej, oraz za odporność na płynący w naszą stronę hejt. Dziękuję po prostu za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was Polska i Polacy.
KGP -
Policjanci z Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 26 lat
52-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z KWP w Poznaniu do sprawy zabójstwa młodej kobiety w 1994 roku. Zwłoki 20-letniej Zyty Michalskiej znaleziono wówczas w lesie niedaleko domu. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.
Poznań -
Właściwa reakcja 33-latka zapobiegła tragedii
Błąkającego się nocą po ulicach starszego mężczyznę uratowała przed wychłodzeniem właściwa reakcja wracającego z pracy 33-latka. Senior nie potrafił mu powiedzieć, jak się nazywa, gdzie mieszka i co robi w nocy na ulicy. Mężczyzna zaniepokojony losem 82-latka, powiadomił policjantów. Mundurowi ustalili dane mężczyzny i odwieźli go do domu. Jak się okazało, rodzina seniora była przekonana, że mężczyzna jest w domu i śpi.
Lublin -
Olescy policjanci oddali krew
Policjanci z Olesna przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" i oddali krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. W tym roku krew jest wyjątkowo potrzebna. Z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Pamiętajmy - oddając krew i osocze możemy uratować komuś życie.
Opole -
Policjanci zapobiegli przekazaniu pieniędzy oszustom
Oszuści działający metodą „na policjanta” po raz kolejny zaatakowali mieszkańców gminy Skawina. Starsza mieszkanka gminy straciłaby 35 tysięcy złotych gdyby nie szybka reakcja policjantów oraz jej syna. Takiego szczęścia nie miała jednak 63-latka, do której oszuści zadzwonili dwa dni wcześniej. Kobieta straciła 30 tysięcy złotych.
-
Każdy z nas może zostać bohaterem. Oddając krew, ratujemy czyjeś życie
Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie w ubiegły piątek wziął udział w akcji „Oddaj krew, uratuj życie”. Związkowcy nominowani zostali przez częstochowski wydział prewencji. W akcji wzięło udział 68 policjantów, dzięki którym prawie 31 litrów tego drogocennego płynu zasiliło katowickie centrum krwiodawstwa.
Katowice -
Znalazła 10 tysięcy złotych i przekazała je policji
O prawdziwym szczęściu w nieszczęściu może mówić właściciel zgubionych 10 tysięcy złotych. Pieniądze szybko do niego wróciły, a to za sprawą kobiety, która natknęła się na nie przypadkiem. Prawdziwą uczciwością i postawa godną naśladowania wykazała się 66-latka z Kalet, która znalezioną gotówkę odniosła do pobliskiego Komisariatu Policji. Mundurowi szybko ustalili czyja to zguba.
Katowice -
Zamierzali wprowadzić do obrotu blisko 1200 kg kawy z podrobionym znakiem towarowym
Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamierzali wprowadzić do obrotu prawie 1200 kg kawy oznaczonej podrobionym znakiem towarowym znanej marki. 39-latek oraz jego 52-letni kolega, za nielegalną działalność odpowiedzą przed sądem
Kraków -
Wpadli z ponad 2 kg amfetaminy
Ponad 2 kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, w oplu, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi im do 12 lat więzienia. Jeden z nich już trafił tymczasowo za kraty, drugi został objęty policyjnym dozorem.
Bydgoszcz -
Koronowscy policjanci zatrzymali mężczyzn okradających firmy budujące drogę
Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, a jeden ze sprawców również posiadania amfetaminy i marihuany, uprawy konopi indyjskich oraz kilkukrotnego złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu bydgoskiego zatrzymani przez koronowskich policjantów. Obaj usłyszeli łącznie 29 zarzutów. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Kryminalni zatrzymali włamywacza
Kryminalni z komisariatu na Przymorzu zatrzymali 33-latka, który dopuścił się szeregu kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia z samochodów ekip budowlanych. Zatrzymany usłyszał 6 zarzutów, dodatkowo przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu 15 lat więzienia.
Gdańsk -
Kobieta cierpiąca na zaniki pamięci odnaleziona przez policjantów 20 km od domu
Chora kobieta cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z domu i przez wiele godzin nie wracała. W odnalezieniu 70-latki pomogli policjanci z Międzyrzecza.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z grupy Speed zapobiegli tragedii
Policjanci ruchu drogowego ze Świecia w minioną niedzielę pełnili służbę w ramach grupy SPEED. Funkcjonariusze reagowali na kierowców, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego stwarzali poważne zagrożenie dla innych podróżnych, ale, jak się okazało, nie tylko… .
Bydgoszcz

