Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podrabiał faktury - zatrzymali go rawscy kryminalni
Rawscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali i przedstawili zarzuty oszustwa gospodarczego oraz podrabiania dokumentów 33-latkowi z powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna podrabiał dokumenty, dzięki czemu wzbogacił się o 180 tysięcy złotych. Lecz „fortuna kołem się toczy”....
Łódź -
Policjanci pokonali koronawirusa i oddali osocze potrzebującym
Czterech policjantów Wydziału Prewencji wschowskiej jednostki Policji odwiedziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Funkcjonariusze przeszli Covid-19 i postanowili oddać swoje osocze. Wszystko po to, aby pomóc innym osobom zmagającym się z koronawirusem.
Gorzów Wlkp. -
Rozbita grupa, zlikwidowana fabryka i przejęty towar
Policjanci z CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, w której miesięcznie można było wyprodukować co najmniej 10 mln papierosów. Podczas akcji zabezpieczono ponad 1,8 mln papierosów i krajankę tytoniową. W sprawie zatrzymano 7 osób, którym Prokuratura Regionalna w Gdańsku przedstawiła zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
CBŚPGdańsk, Łódź -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część III.
KGP -
Nagrody Polskiej Izby Ubezpieczeń dla policjantów
Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) nagrodziła w konkursie „Policjant Roku” funkcjonariuszy z Sopotu, Piotrkowa Trybunalskiego, Lublińca, Mławy, Kosakowa oraz Wejherowa. Pamiątkowe statuetki zostały przyznane za szczególne zaangażowanie i współpracę z zakładami ubezpieczeń w walce z przestępczością ubezpieczeniową.
KGP -
Minister Mariusz Kamiński w Sejmie: Policja jest bezstronna
– To, że Policja jest dziś atakowana przez wszystkie strony politycznego sporu, świadczy o jej bezstronności. Policja nie jest i nie będzie żadną „partyjną bojówką” – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu (19 listopada br.). Minister odniósł się w ten sposób do wydarzeń z dnia poprzedniego, kiedy w Warszawie po raz kolejny protestowano przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego.
KGP -
Policjant zapobiegł wybuchowi gazu
Policjant dzielnicowy z Pruszcza Gdańskiego podczas wspólnej służby z żołnierzem WOT-u zauważył, że nastąpiło rozszczelnienie sieci gazowniczej. Funkcjonariusz zablokował drogi w pobliżu miejsca awarii i wyznaczył strefę bezpieczeństwa. Oczywiście mundurowi natychmiast zawiadomili pogotowie gazowe. Czujność i natychmiastowa reakcja policjanta niewątpliwie zapobiegła powstaniu katastrofy.
Gdańsk -
Piesi giną nocą... niestety nie posiadają elementów odblaskowych
Tylko w listopadzie na śląskich drogach doszło do aż 6 wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Do końca miesiąca pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie, a już wiadomo, że będzie on najbardziej tragicznym miesiącem licząc od marca bieżącego roku. Pomimo trwającej pandemii, policyjni profilaktycy spotykają się z pieszymi i przekazują im elementy odblaskowe.
Katowice -
Policjant z powiatu jeleniogórskiego pokonał koronawirusa i oddał osocze
Asp. Sławomir Woroniecki, który jest ozdrowieńcem po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, jako pierwszy z policji jeleniogórskiej stawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i oddał osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą.
Wrocław -
Policjanci odzyskali skradzione auta
Łódzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej odzyskali dwa skradzione pojazdy. Jedno z aut zabezpieczono na terenie dzielnicy Łódź-Górna, drugie na Bałutach. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na 60 tysięcy złotych.
Łódź -
Oświęcimski policjant zdobył mistrzostwo Polski w brazylijskim ju-jitsu
Sierżant sztabowy Wojciech Mazur, policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oświęcimiu stanął na najwyższym stopniu podium XVI Mistrzostw Polski w brazylijskim Ju-Jitsu. Zawody odbyły się już szesnasty raz w Mosinie w województwie wielkopolskim, a oświęcimski policjant przywiózł z nich, aż dwa cenne trofea.
Kraków -
"Opolski rekrut" o perspektywach rozwoju w służbie
Czy wszyscy policjanci zajmują się tym samym? Jakie wydziały mamy w policji i z czym wiąże się służba w każdym z nich? Powiemy wam, jakie możliwości stoją przed adeptami w służbie i co zrobić, żeby w pełni je wykorzystać. "Opolski rekrut" tym razem zakreśli paletę propozycji i rozwoju stojącą przed nowo przyjętymi do służby funkcjonariuszami.
Opole -
Chcieli zainwestować w kryptowalutę - oszuści wyczyścili im konto przez zdalny pulpit
Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą "na zdalny pulpit”. Małżeństwo z Mławy straciło wszystkie oszczędności z konta, a ponadto oszuści, wykorzystując ich dane, zaciągnęli ekspresowe pożyczki. Pokrzywdzeni chcieli zainwestować na rynku kryptowalut. Instalując nieznaną aplikację, udostępnili swój komputer przestępcom.
Radom -
Pijany kierowca „dachował’. W samochodzie były jego trzy małe córki
37-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie i wiózł trzy córki. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.
Kraków -
Odnaleźli zaginionego, który chciał popełnić samobójstwo
Lubartowscy policjanci odnaleźli 36-latka, który wysłał żonie wiadomość, że zamierza popełnić samobójstwo. W poszukiwaniach brało łącznie udział 46 policjantów i pies tropiący. Mundurowi odnaleźli zaginionego na polu dzięki użyciu kamery termowizyjnej.
Lublin -
"Jesteśmy dla Was"
Do tyskiej jednostki wpłynęła anonimowa korespondencja przedstawiająca duże, czerwone serce z napisem „Potrzebujemy Was”. Charakter pisma i rysunek sugerują, że autorem pracy jest dziecko. Pamiętajmy, że policjantów możemy prosić o każdą pomoc. Wszystkie potrzeby, które wykraczają poza kompetencje mundurowych, niezwłocznie przekazywane są odpowiednim instytucjom, które zajmą się ich realizacją. Mając na uwadze, że tylko minionej doby policjanci w kraju przeprowadzili ponad 16 tysięcy interwencji, trudno nie zgodzić się z młodym autorem korespondencji.
Katowice -
Poprosiła go o pomoc bo wiedziała, że może na niego liczyć
Policjant był na wolnym kiedy jedna z sąsiadek poprosiła go o pomoc. Kobieta martwiła się o swoją koleżankę z klatki schodowej, z którą od doby nie mogła nawiązać kontaktu. Nasz kolega z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku błyskawicznie przedostał się na balkon seniorki, wezwał pogotowie ratunkowe i ślusarza. Kobietę do szpitala zabrała załoga karetki pogotowia.
Białystok -
Na fikcyjnym obrocie m.in. kawą wyłudzili ponad 6 mln zł zwrotu podatku VAT
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach prowadzą śledztwo dotyczące wyłudzenia od Skarbu państwa ponad 6 mln zł nienależnego zwrotu podatku VAT. Śledczy zatrzymali do tej pory 9 osób, prezesów i pracowników spółek i firm, które w latach 2014-2015 zajmowały się fikcyjnym obrotem kawą, kremem czekoladowym, napojami energetycznymi, jednorazowymi maszynkami oraz maszynami budowlanymi. Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.
Katowice -
Przejechał na czerwonym tuż przed radiowozem
Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli citroena, którego kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. 44-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na białostockim skrzyżowaniu został ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliły punkty karne.
Białystok -
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa białostockiego zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku
W budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odsłonięta została tablica upamiętniającą funkcjonariuszy Policji Państwowej województwa białostockiego zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku. Odsłonięcie tablicy ściśle związane jest z 80. rocznicą mordu katyńskiego. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc wraz z Zastępcami.
Białystok -
Niepowtarzalny dzień dla 48 policjantów
Dzisiaj 48 nowo przyjętych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa roty. Z uwagi na pandemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 ślubowanie odbyło się w skromniejszej niż dotychczas formie, bez wręczenia legitymacji, udziału kadry kierowniczej stołecznej komendy, a także rodzin policjantów.
KSP -
45 nowych policjantów na Warmii i Mazurach
To były nietypowe okoliczności dla tak ważnego i podniosłego wydarzenia. Z maseczkami na twarzach i z zachowaniem dystansu. Bez udziału bliskich i bez zaproszonych gości. Nie zmieniło to jednak faktu, że był to bardzo ważny dzień. Dlatego żeby podkreślić doniosłość tej chwili, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie stanął przed swoimi nowymi podwładnymi i odczytał słowa roty ślubowania, a za nim powtórzyło je 45 nowych policjantów garnizonu warmińsko-mazurskiej Policji.
Olsztyn -
Policjanci zapobiegli tragedii
Dzięki oficer dyżurnej ze Świecia i mundurowym z posterunku w Dragaczu nie doszło do tragedii. Policjantka usiłowała przez telefon odwieść mężczyznę od desperackich zamiarów i tak długo z nim rozmawiała, by wysłany na miejsce patrol zdążył dotrzeć i udaremnić jego plany. Wprawdzie 22-latek, w pewnym momencie, rozłączył się, ale wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze.
Bydgoszcz -
Policjant po służbie ruszył w pościg za złodziejem
Funkcjonariusz z gorzowskiej komendy, sierżant sztabowy Dawid Chudzik, miał wolny dzień gdy wybrał się na zakupy. Zauważył mężczyznę, który chował jakiś towar do torby. Policjant po chwili ruszył w pościg. Mężczyzna z torbą uciekał, bo ukradł ze sklepu produkty za kilkaset złotych. Policjant dogonił go na sklepowym parkingu i tam obezwładnił. Agresywny mężczyzna został przekazany patrolowi.
Gorzów Wlkp. -
Dla bezpieczeństwa policjantów i pracowników Policji
Dwa urządzenia do fumigacyjnej dezynfekcji pomieszczeń plazmowanym nadtlenkiem wodoru przekazali przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu na ręce nadinsp. Michała Ledziona, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Urządzenia trafią do KMP w Radomiu oraz SPPP w Radomiu.
Radom -
Świadek pomógł uniknąć tragedii na drodze
Kierowca dafa, jadąc autostradą A4, zauważył ciężarowe volvo, które poruszało się bardzo wolno całą szerokością jezdni. Ta sytuacja zaniepokoiła go. Świadek podbiegł do pojazdu i go zatrzymał. W środku znajdował się nieprzytomny kierowca. Mężczyzna natychmiast wezwał służby ratunkowe. Krapkowiccy policjanci, którzy na miejsce przybyli jako pierwsi, udzieli poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze.
Opole -
Wyłudzili milionowe dotacje unijne
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych zatrzymali 4 współdziałające ze sobą osoby, w tym byłego już pracownika Agencji Rynku Rolnego. Wszyscy podejrzani są o wyłudzenie łącznie blisko 1 miliona 300 tys. złotych dotacji unijnych. Za nadużycie funkcjonariuszowi publicznemu, który przekraczając swoje uprawnienia lub niedopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Rolnikom za wyłudzenie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Dzięki determinacji policjanta 77-latek szybko otrzymał pomoc
Determinacja i dociekliwość funkcjonariusza z VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej w dniu wolnym od służby pozwoliła na udzielenie pomocy starszemu mężczyźnie, który samotnie mieszka w klatce obok. Stróż prawa zlokalizował mieszkanie, z którego dochodziły krzyki oraz wołanie o pomoc i wezwał odpowiednie służby.
Łódź -
Żołniersko-policyjna przyjaźń i po(MOC) dla Piotra
Poważny uraz kręgosłupa po wypadku w górach niejednego zmusiłby do poddania się. Pechowe zdarzenie ukazuje nam jednak coś budującego. Walkę o zdrowie 41-letniego policjanta Piotrka Glenca - ofiary górskiego wypadku oraz ofiarną pomoc, jaką podjął jego przyjaciel – żołnierz gliwickiej jednostki 6. batalionu powietrznodesantowego. Ta historia buduje wiarę w ludzi i odwieczne wartości, takie jak przyjaźń! Zachęcamy do wejścia na stronę "Po MOC dla Piotra Glenca" i wsparcia jego walki o powrót do zdrowia.
Katowice -
Oszukała "na wypadek" - została zatrzymana
Podlascy policjanci zatrzymali w Warszawie 20-latkę podejrzaną o oszustwo. Kobieta, podając się za „mecenaskę”, wyłudziła od seniorki 65 tysięcy złotych. 20-latka usłyszała zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.
Białystok

