Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zatrzymali kobietę, która okradała domy i mieszkania
Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali młodą kobietę, która okradała domy i mieszkania. Funkcjonariusze udowodnili 28-latce kilkanaście kradzieży i włamań. Ponadto, legniczanka była poszukiwana przez sąd celem odbycia wcześniejszej kary roku pozbawienia wolności. Zatrzymanej za czyny, o które jest teraz podejrzana, może grozić nawet do 10 lat więzienia.
Wrocław -
Spod policyjnych skrzydeł do Genewy
Razem z żoną Moniką od lat ratują skrzywdzone przez los zwierzęta, zwłaszcza koty, które niespodziewanie pojawiają się na ich drodze. Zagubione i skazane na pewną śmierć zbierają z pól, dróg, osuwisk, czy nawet rzek. Dają schronienie, karmią, a w międzyczasie szukają dla nich najlepszych domów choćby takich, jak ten ostatni w Genewie.
Katowice -
Opolski Rekrut o ochronie prawnej policjantów
W tym odcinku ,,Opolskiego Rekruta” opowiemy Wam o ochronie prawnej jaka przysługuje, gdy założycie policyjny mundur. Dowiecie się między innymi: Czy można Was filmować? Czy filmy z interwencji można puszczać w sieci? Zachęcamy do obejrzenia naszych poprzednich odcinków, premiera kolejnych w każdy czwartek. Żeby nic nie przegapić, już teraz subskrybuj "Opolskiego Rekruta".
Opole -
Jeździjmy z głową, a nie z głupotą
Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Krzysztof "Jankes" Jankowski - znany prezenter radia ESKA. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Katowice -
Zatrzymany 36-latek podejrzewany o śmiertelne potrącenie pieszego
Szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni, że w przydrożnym rowie w okolicy Nowego Gizewa zostało znalezione ciało mężczyzny. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że mogło w tym przypadku dojść do potrącenia pieszego przez samochód. Podczas gdy śledczy wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, kryminalni wytypowali i zatrzymali 36-letniego mieszkańca Szczytna, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie tego pieszego. Trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu tego zdarzenia.
Olsztyn -
Dzielnicowi ratowali przygniecionego mężczyznę
Dzielnicowi z Jutrosina po raz kolejny pospieszyli z pomocą ratując mężczyznę, któremu betonowy krąg przygniótł nogę. Ciężar spadającego betonu spowodował otwarte złamanie obu kości. Dzięki medycznemu wykształceniu asp. Karol Wieczorek w asyście asp. szt. Grzegorza Głowacza fachowo opatrzyli rany, zatamowali silne krwawienie, ustabilizowali nogę i kontrolując podstawowe parametry życiowe, oczekiwali na przyjazd karetki.
Poznań -
Nie miał szacunku dla cudzej własności - usłyszał zarzuty
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili dane mężczyzny, który strzelając z wiatrówki wybił szyby w jednej ze szkół średnich oraz sklepowe okno wystawowe. 20-latek odpowie także za zniszczenie elewacji budynku.
Wrocław -
W Internecie nawoływał do popełnienia przestępstwa - został zatrzymany
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali mężczyznę, który na jednym z popularnych portali społecznościowych wzywał do udziału w proteście i nawoływał publicznie innych internautów do popełnienia przestępstwa przy użyciu broni palnej wobec władzy wykonawczej RP. 30-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Oświadczył, że w momencie dokonywania wpisu był nietrzeźwy. Podejrzanemu może teraz grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Wrocław -
Policjanci otrzymali podziękowania od uczniów
Uczniowie klas 0-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Gdyni podziękowali policjantom za codzienną służbę. Dzieci wykonały dla funkcjonariuszy przepiękne laurki, które za pośrednictwem swojej nauczycielki przekazały do komendy.
Gdańsk -
Funkcjonariusz przeprowadził skuteczną resuscytację
Policjanci są przeszkoleni z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Ta wiedza niejednokrotnie poparta jest sporym doświadczeniem wynikającym ze służby. Policjant poproszony o udzielenie pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który nie oddychał, przeprowadził skuteczną resuscytację. 41-latek z przywróconymi czynnościami życia trafił do szpitala. Na ręce komendanta miejskiego wpłynęły podziękowania za skuteczną pomoc udzieloną przez sierż. szt. Tomasza Burchardta.
Gdańsk -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 77-latka, który w miniony poniedziałek wyszedł z domu i od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Działania prowadzono na lądzie i z powietrza. W poszukiwania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów, strażacy oraz policyjny śmigłowiec „Sokół” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dzięki wspólnym działaniom senior został odnaleziony i przekazany pod opiekę służbom medycznym.
Kielce, Kraków -
Taka prędkość to krok od tragedii - policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 38-latka
38-letni kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 159 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym i nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Słubiccy policjanci zakończyli niebezpieczną jazdę mężczyzny u którego policyjny alkomat potwierdził obecność alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany – za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Gorzów Wlkp. -
Piesi szczególnie narażeni na skutki wypadków. W zderzeniu z autem nie mają żadnych szans
Strzeleccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło 4 listopada br. w Strzelcach Krajeńskich. Przechodzący przez oznakowane przejście dla pieszych 66-letni mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę. Uderzenie było na tyle silne, że pieszy poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy do kierowców o czujność i zdjęcie nogi z gazu, natomiast do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.
Gorzów Wlkp. -
Kolejne oszustwa metodą „na policjanta”. Policjanci apelują o większą przezorność
Mimo epidemii koronawirusa przestępcy nadal działają na szkodę nie tylko osób starszych, ale też coraz młodszych. Przed kilkoma dniami oszukali jednego z mieszkańców wrocławskiego Psiego Pola. Mężczyzna przekazał im kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kiedy jednak prawdziwi funkcjonariusze otrzymali informację, że mogło dojść do przestępstwa, zapobiegli utracie kolejnej wysokiej kwoty.
Wrocław -
Zlikwidowana ogromna fabryka papierosów
Członkowie rozbitej przez CBŚP, KAS i Prokuraturę Krajową zorganizowanej grupy przestępczej produkowali nielegalne papierosy, a następnie wprowadzali je na rynek w kraju i za granicą. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, zlikwidowali fabrykę papierosów, zabezpieczyli ponad 4,8 mln sztuk papierosów, prawie 18 ton tytoniu i przejęli urządzenia służące do produkcji i pakowania papierosów oraz do rozdrabniania tytoniu. Wartość przejętego towaru oszacowano na 16 mln zł, a urządzenia na kwotę 2,5 mln zł.
CBŚP, Opole -
Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu
Trwa ogólnopolska kampania pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. 21 listopada 2020 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu.
KGP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że kontrola osobista wykonywana przez policjanta jest szczegółowo opisana w prawie? (część V)
KGP -
Podziękowania dla policjantów
Do komendy w Puławach wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy za sprawne i profesjonalne działania podczas obsługi zdarzenia drogowego na drodze S-12 w miejscowości Anielin. Miło jest wiedzieć, że są osoby, które doceniają naszą pracę oraz starania aby nie tylko chronić, ale także pomagać.
Lublin -
Lubartowscy policjanci włączyli się w pomoc dla podopiecznych hospicjum
Policjanci, pracownicy i emeryci lubartowskiej komendy jak co roku włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, które mają na celu pomoc potrzebującym. Nakrętki zostały przekazane dla Szkolnego Klubu Wolontariusza, działającego przy Zespole Szkół numer 2 w Lubartowie, który zbiera zakrętki, by wesprzeć podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci imieniem Małego Księcia.
Lublin -
Pomoc dotarła na czas
Policjanci z Posterunku w Nowym Mieście nad Wartą wybili okno i udzielili pomocy medycznej choremu mężczyźnie, który zamieszkiwał sam. Wezwana karetka przewiozła 60-latka do szpitala. To kolejna skuteczna interwencja, w której policjanci z tego posterunku ratują ludzkie życie.
Poznań -
Tymczasowy areszt za podpalenie
Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował 37-letniego mieszkańca Rybnika, który podpalił mieszkanie w kamienicy przy ulicy Wysokiej. Zanim mężczyzna stanął przed sądem, usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Katowice -
Zamówili kurs i zamiast zapłacić zaatakowali taksówkarza
12 lat więzienia grozi parze, która w Inowrocławiu napadła na taksówkarza. Na szczęście kierowca zdołał się oswobodzić i zawiadomić Policję. Patrol zatrzymał sprawców krótko po przestępstwie.
Bydgoszcz -
Policjanci pomogli kobiecie, która była wyziębiona, nie wiedziała jak się nazywa i gdzie mieszka
Dzielnicowi z komisariatu w Siechnicach pomogli zagubionej kobiecie błąkającej się przy jednym z obiektów będących w budowie. Była ona wyziębiona, miała kompletnie przemoczoną odzież i nie wiedziała jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci przewieźli ją do komisariatu dając gorącą herbatę i ciepły, suchy koc. Już kilka godzin później, po współpracy z Konsulatem Generalnym Ukrainy, którego pracownicy pomagali ustalić tożsamość kobiety oraz z funkcjonariuszami ze Starego Miasta, przekazano panią pod opiekę osób współzamieszkujących z nią na terenie Wrocławia.
Wrocław -
Policjant uratował 39-latka przed wykrwawieniem
Często zdarza się, że to właśnie policjanci pojawiają się jako pierwsi na miejscu wypadków, czy też muszą podjąć akcję ratowania czyjegoś życia. Dlatego czekając na przybycie pogotowia, nie tracąc czasu, sami podejmują akcję. Tak też było w przypadku policjanta z referatu patrolowo-interwencyjnego kutnowskiej Policji, który uratował 39-latka przed wykrwawieniem.
Łódź -
Zatrzymania za śmiertelne postrzelenie 16-latka
W wyniku działań kryminalnych z KWP w Lublinie i Opola Lubelskiego ustalono i zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie śmiertelnego postrzelenia 16-latka w Kluczkowicach. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy gminy Opole Lubelskie. Decyzją sądu jeden z nich został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie.
Lublin -
Atakował policjantów
Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 46-letniego Arkadiusza S, który 24 października podczas nielegalnego zgromadzenia na ulicach Warszawy był agresywny. Jedno z nagrań pokazuje jak rzuca szklaną butelką w interweniująch policjantów. O zarzutach wobec zatrzymanego zdecyduje prokurator.
KSP, Gdańsk -
Za łapówki obiecywali prawo jazdy bez egzaminu
Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Łodzi, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty, prowadzą śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w dwóch konkretnych WORD-ach w Polsce. Podejrzani w ogłoszeniach internetowych proponowali pośrednictwo w załatwieniu uprawnień do kierowania pojazdami bez przystąpienia do egzaminu. Chętnych nie brakowało. W zamian kursanci wpłacali pieniądze na konto podane przez sprawców.
Łódź -
Grzybiarze – apel o rozwagę
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
KGP -
Policjant wyniósł 80-latka z płonącego mieszkania
Sierż. Tomasz Nawara wraz ze strażakiem wyniósł z płonącego mieszkania starszego człowieka. 80-latek nie potrafił o własnych siłach opuścić mieszkania. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Funkcjonariuszom dopiero po kilku próbach udało się wejść do mieszkania rozgrzanego jak piekarnik. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Opole -
STOP WYPADKOM!
Na bezpieczeństwo na drogach składa się wiele czynników, takich jak infrastruktura drogowa, stan techniczny pojazdu, pora dnia, warunki pogodowe, itd. Może i jest w tym odrobinę prawdy, ale biorąc pod uwagę pierwszą z brzegu analizę wypadków drogowych zauważymy, że wypadków drogowych spowodowanych tymi czynnikami jest mały odsetek ogółu.
Radom

