Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjant z Koluszek udowodnił, że służba trwa 24 godziny na dobę
Każdego dnia policjanci pełnią służbę dla dobra społeczeństwa i nie ma znaczenia, czy noszą mundur, czy jest to ich czas wolny. To, że policjantem jest się zawsze, udowodnił mundurowy z koluszkowskiej komendy, kiedy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień. Kilkanaście godzin później, ten sam policjant, pełniąc już nocną służbę na terenie powiatu w Justynowie zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego bez uprawnień i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Czujność i szybka reakcja funkcjonariusza pomogła wyeliminować z ruchu drogowego osoby stwarzające zagrożenie. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie.
Łódź -
Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Policjantem jest się przez całą dobę, w trakcie służby, ale również poza nią. Kolejnym przykładem potwierdzającym te słowa jest postawa funkcjonariusza z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Jechał rowerem po autostradzie A4
Nietypową interwencję przeprowadzili w miniony piątek krapkowiccy policjanci. Autostradą A4, „pod prąd” jechał rowerzysta. Kiedy nietrzeźwy mieszkaniec Gogolina, zorientował się, że jedzie w złym kierunku, wziął rower "pod pachę" i przeszedł na drugą stronę jezdni. Tam kontynuował swoją podróż. 31-latek mając blisko promil alkoholu w organizmie, jechał do swojej dziewczyny. Szybkie działanie służb zapobiegło realnemu zagrożeniu dla niego i innych uczestników ruchu drogowego.
Opole -
Odkręcił butlę z gazem chcąc odebrać sobie życie. Mężczyznę szybko zatrzymali policjanci
Mężczyzna, który chciał odebrać sobie życie, zabrał 11-kilogramową butlę z gazem, wsiadł do zaparkowanego przed domem samochodu i odkręcił kurek. Po chwili wybiegł z samochodu w kierunku lasu. Szukali go policjanci z lubskiego komisariatu oraz funkcjonariusze straży pożarnej. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Mężczyzna został odnaleziony przez policjantów i trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci pomogli 90-latce dotrzeć do domu
Policjanci podczas nocnego patrolu na oświęcimskiej starówce zauważyli starszą panią, która się zgubiła. Dzięki pomocy mundurowych 90-letnia mieszkanka, szybko trafiła do swojego mieszkania.
Kraków -
Międzynarodowy Dzień i Tydzień Mediacji 2020
Trwa Tydzień Mediacji odbywający się w dniach 12-16 października. Z kolei 15 października przypada tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który ma nam uświadomić, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej. Celem ogólnopolskiej inicjatywy jest upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączyli się również śląscy policjanci. W działania włączą się również śląscy policjanci.
Katowice -
Poszukiwany ENA wpadł kilka dni po wystawieniu nakazu
Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali mężczyznę, za którym Sąd Okręgowy w Bergamo wydał europejski nakaz aresztowania. 56-latek przyszedł do komisariatu, by odebrać dowody rzeczowe. Wówczas okazało się, że kilka dni temu do Systemu Informacyjnego Schengen wprowadzono wydany przez stronę włoską nakaz.
Katowice -
Cofnięty licznik w busie o prawie 600 tysięcy kilometrów
Policjanci z kraśnickiej „drogówki” zatrzymali do kontroli busa marki Renault Master, którego licznik wykazywał niezgodność z danymi zapisanymi w policyjnych bazach danych o prawie 600 tysięcy kilometrów. Przypominamy, że zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Lublin -
Wiersz o dzielnicowym
Do Komendy Powiatowej Policji w Mońkach wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego z gminy Jaświły, starszego aspiranta Mariusza Bierdzio. Wdzięczna mieszkanka ułożyła wiersz o dzielnicowym, który nie pozostał obojętny na jej trudną sytuację życiową i pomógł jej rozwiązać problemy. Takie podziękowania są dla nas wyrazem największego uznania.
Białystok -
Trzymał nóż i groził, że odbierze sobie życie. Policjanci zapobiegli tragedii
Policjanci słubickiej drogówki kolejny raz potwierdzili swój profesjonalizm. Ich szybkie decyzje i zdecydowane działanie uratowały mężczyznę, który groził, że odbierze sobie życie. W rękach trzymał nóż, który policjanci odebrali w ostatniej chwili.
Gorzów Wlkp. -
28-latek pracował dla oszustów. Został zatrzymany
Kryminalni z przasnyskiej komendy pracujący nad sprawą oszustw metodą „na policjanta”, do których doszło pod koniec września br. na terenie Jednorożca i Chorzel, wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali 28-latka. Mężczyzna podejrzany jest o udział w tych przestępstwach.
Radom -
Policjanci zarekwirowali hurtowe ilości papierosów bez akcyzy
Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali obywatela Ukrainy, który w samochodzie przewoził prawie 35,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W mieszkaniu natrafiono na kolejne kilkaset paczek. Mężczyzna usłyszał już zarzuty przestępstwa karno-skarbowego, za co grozi mu do 3 lat więzienia.
Kraków -
Pijani kierowcy w akcie zemsty chcieli staranować świadka
O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy niedzielnego zdarzenia na DK 86 w rejonie Sarnowa. Pijana para jadąca fordem w akcie zemsty na świadku, który próbował udaremnić im jazdę, postanowiła go staranować. Kierowca opla astry w ostatnim momencie uniknął zderzenia. 38-letnia kobieta i jej o dwa lata starszy partner zakończyli jazdę na barierach energochłonnych
Katowice -
Uwaga na oszustów podszywających się pod znajomych z sieci
Zamojscy policjanci ostrzegają przed oszustwami na BLIK. Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i proszą o pilną pożyczkę. Kolejna osoba powiadomiła o kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonego kodu płatności mobilnej. Apelujemy, aby nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.
Lublin -
Sosnowiecka policjantka ponownie na podium Mistrzostw Polski
Sosnowiecka policjantka sierż. szt. Agnieszka Bergier ponownie zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Jiu-Jitsu. Sosnowiecka kryminalna ma na swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów. Wielokrotna Mistrzyni Świata w 2016 roku podczas walki o podium doznała poważnej kontuzji kostki. Dzięki ogromnej determinacji udało się jej jednak w niespełna pół roku wrócić na matę i ponownie zdobyć medal. Obecnie do swoich trofeów dołączyła kolejny złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.
Katowice -
Seniorze bądź ostrożny
Oszuści cały czas są aktywni. Próbują różnych metod by się wzbogacić. Modyfikują także te dobrze znane, jak „na wnuczka” i „na policjanta”. Zawsze wzbudzają zaufanie u seniora i wywierają presję czasu tak, by rozmówca nie miał chwili namysłu i sposobności do wycofania się. Niestety, właśnie w ten sposób, kolejna brzeżanka straciła swoje oszczędności. Apel kierujemy do młodych osób. Pamiętajcie o swoich dziadkach i rodzicach. Budujcie w nich świadomość i uczcie jak być sprytniejszym od oszustów.
Opole -
Ruszyła zbiórka na operację dla syna policjanta
Udało się! Syn policjanta z komendy powiatowej w Wąbrzeźnie Ignaś Stachulak zakwalifikowany został na skomplikowaną operację serca w klinice w Austrii! Niestety czasu jest nie wiele, a kwota zawrotna – potrzeba prawie 75 tysięcy euro. Wszystkie ręce na pokład! Możemy pomóc!
Bydgoszcz -
Nietrzeźwy doprowadził do kolizji i uciekł
Kierowca kia uderzył w dwa zaparkowane pojazdy, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci w niespełna godzinę namierzyli go i zatrzymali. Jak się okazało, mężczyzna był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Policjant zatrzymał pijanego 16-latka
Nietrzeźwego 16-latka, który przewrócił się na motorowerze tuż przed ciężarówką, zatrzymał będący po służbie policjant z Centralnego Biura Śledczego Policji. Dzięki natychmiastowej reakcji kierowcy ciężarówki, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Nastolatek ostatecznie został przekazany matce, a o jego losach zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Białystok -
Policjant jadąc z rodziną zatrzymał kierowcę w stanie upojenia alkoholowego
Nie waha się w służbie wykazując się profesjonalizmem. Nie waha się także poza nią, reagując na wszelkie formy łamania prawa. Sierżant sztabowy Szymon Chwiedziuk jadąc z rodziną zatrzymał kierującego, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Jechał od lewej do prawej krawędzi drogi. Nieodpowiedzialną jazdę w porę uniemożliwił zmotoryzowanemu bez uprawnień właśnie policjant z oddziałów prewencji.
Gorzów Wlkp. -
W czasie wolnym od służby udaremnili zabicie dwóch szczeniaków
W sobotę małżeństwo policjantów w czasie rekreacyjnej przejażdżki rowerami udaremniło zabicie dwóch szczeniaków. Nietrzeźwy mężczyzna usiłował udusić je w foliowej torbie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji pary policjantów, zwierzaki przeżyły i są bezpieczne. Natomiast sprawca został zatrzymany. Szczeniakami zaopiekowała się czuła na cierpienie zwierząt para funkcjonariuszy.
Lublin -
Zabrakło skali w alcoteście
Aż 4,6 promila alkoholu w organizmie miał 34-latek, który na ul. Jaracza w Łodzi chciał zaparkować lanosa. Świadek, widząc manewry kierowcy, nabrał podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Gdy kierujący wysiadł z auta, zatrzymał go i zawiadomił o swoich podejrzeniach policjantów.
Łódź -
Zabezpieczyli blisko 23 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości około 1 mln zł
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy w miejscach zamieszkania posiadali znaczne ilości środków odurzających. Zabezpieczono prawie 23 kilogramy nielegalnych substancji, wśród których znalazły się: marihuana, haszysz i amfetamina. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.
Kraków -
Pacjentka z koronawirusem samowolnie opuściła szpital
Dąbrowicy policjanci poszukiwali pacjentki, która chcąc uniknąć hospitalizacji w związku z zakażeniem koronawirusem, oddaliła się ze szpitala. Kobieta samowolnie opuściła szpital i udała się do domu własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego oraz nie kontaktując się z nikim. Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu, powiedziała, że powodem oddalenia się z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu.
Kraków -
Dwie nastolatki odpowiedzą przed sądem dla nieletnich za fałszywy alarm bombowy
Chrzanowscy policjanci ustalili, że dwie nieletnie - 13 i 15-latka - zadzwoniły na straż pożarną informując, że w jednym z kościołów podłożona jest bomba. Po zakończeniu postępowania materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Chrzanowie.
Kraków -
Nietrzeźwy kierowca uciekł po zderzeniu. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu
Gorzowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w skrzynkę telekomunikacyjną, a także w inny pojazd. Mężczyzna nie pozostał jednak na miejscu. Funkcjonariusze zebrali informacje i zatrzymali mężczyznę na jednej z ulic. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w gorzowskiej komendzie.
Gorzów Wlkp. -
Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjant z Komisariatu Policji w Łapach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 51-latek o mały włos nie wjechał w samochód funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Po pijanemu spowodował wypadek
10 października 2020 roku, około godziny 18:30 w miejscowości Niesulów, w gminie Gidle, doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego osobowym volvo. Po powiadomieniu służb ratowniczych kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowanego bez udzielenia mu pomocy. Po przebadaniu podejrzewanego okazało się, że ma blisko 2,5 promila alkoholu. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt.
Łódź -
Policjanci odnaleźli zaginionego 73-latka
W niedzielę, przed północą, w stan alarmowy postawiono całą łaską Policję. Funkcjonariusze poszukiwali zaginionego 73-latka, który z uwagi na chorobę nie jest osobą samodzielną. Nad ranem został odnaleziony przez jeden z patroli.
Łódź -
Areszt za napady z bronią
Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali podejrzanego o napad na sklep z bronią palną. Mężczyzna groził pracownicy pistoletem i zmusił ją do wydania pieniędzy. Okazało się, że napastnik ma także związek z innym napadem. 18-latek z powiatu żagańskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Katowice
