Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci na wolnym interweniowali przy pożarze
W sobotę wieczorem policjanci z OPP w Lublinie w czasie wolnym od służby wyprowadzili mieszkańców z bloku na zewnątrz po tym, jak zauważyli wydobywający się dym z okien jednego z mieszkań włodawskich bloków. Okazało się, że w domu 57-latka zapaliła się kuchenka mikrofalowa. Mężczyznę wspólnie z innymi służbami wydobył z mieszkania policjant włodawskiej "patrolówki".
Lublin -
Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny, który chciał targnąć się na swoje życie
Nocne poszukiwania młodego mężczyzny, który nie widział już sensu życia, skończyły się szczęśliwie. Kilkudziesięciu policjantów oraz strażaków w ciemnościach i deszczu przeczesywało lasy - na szczęście udało się go w porę odnaleźć. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci z Oświęcimia w ten weekend dwukrotnie uratowali życie
Podczas minionego weekendu starszy sierżant Paweł Jarosz oraz sierżant Adam Bednarczyk z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, podjęli skuteczne działania, w trakcie których uratowali życie dwóch mężczyzn. W sobotę wynieśli mężczyznę z zadymionego mieszkania, a w niedzielę rozmawiając z 47-letnim mieszkańcem gminy Oświęcim, odwiedli go od targnięcia się na własne życie.
Kraków -
"Opolski Rekrut" - fanpage dla ciekawych służby w Policji
"Obejrzałeś wszystkie seriale o policji [...] a Twoja biblioteczka ugina się od książek o niebieskich braciach i siostrach? Uważasz, że już wszystko wiesz o tej formacji? Nic bardziej mylnego" - tak zaczyna się pierwszy odcinek "Opolskiego Rekruta". To nowy fanpage na facebooku i youtubie, prowadzony przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przybliżamy w nim - krok po kroku - jak zostać policjantem i co nas może czekać, gdy już włożymy mundur. Do obejrzenia są już dwa pierwsze odcinki, premiera kolejnych w każdy czwartek. Żeby nic nie przegapić, już teraz subskrybuj "Opolskiego Rekruta".
Opole -
Uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie
Sekundy decydowały o uratowaniu życia 32-latka. Gdyby nie szybkie i sprawne działania policjantów z Komisariatu w Ozimku, próba targnięcia się na własne życie, mogłaby zakończyć się tragicznie. Liczyła się każda sekunda – po udzieleniu pierwszej pomocy, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.
Opole -
Kobieta miała problemy z oddychaniem. Dzięki policyjnej eskorcie szybko dotarła do szpitala
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotni wieczór, 1 sierpnia br. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pędzącego w terenie zabudowanym dodga. Jak się okazało, nadmierna prędkość spowodowana była poważnym użądleniem pasażerki i narastającymi problemami z oddychaniem. Kobieta potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej. Policjanci eskortowali mieszkańców powiatu trzebnickiego do wschowskiego szpitala.
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymała go grupa Speed, gdy pędził z ładunkiem
Kierowca audi ciągnął przyczepkę, a na niej skuter wodny. Namierzyli go policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED. Kierowca ten prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.
Bydgoszcz -
Piesek uratowany przez policjantów drogówki znalazł nowy dom
Podkom. Łukasz Marciniak Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego adoptował pieska, któremu dwa miesiące wcześniej życie uratowali policjanci śremskiej drogówki. 30 lipca sunia w typie teriera odwiedziła funkcjonariuszy. Od razu poznała tych, którzy ją uratowali. Bardzo się cieszymy, że ta historia tak dobrze się skończyła i skrzywdzona kiedyś psinka ma teraz kochającą rodzinę, która się o nią troszczy.
Poznań -
Pięcioboistki z CSP
W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pełnią służbę funkcjonariuszki, które wiele lat temu rozpoczęły przygodę z pięciobojem policyjnym i w okresie rozkwitu tej dyscypliny sportu przyczyniły się do wielu sukcesów reprezentacji polskiej Policji.
CSP Legionowo -
Policyjny pilotaż rodziców z półtorarocznym dzieckiem
Policjanci z białostockiej "drogówki" pomogli rodzicom z półtorarocznym dzieckiem. Z relacji matki wynikało, że chłopiec najprawdopodobniej połknął baterię. Funkcjonariusze eskortowali dziecko przez blisko 30 kilometrów pod same drzwi szpitala. Tam czekał już na nich personel medyczny.
Białystok -
Policjanci i obrońcy praw zwierząt interweniowali. Zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod właściwą opiekę
W miniony weekend garwolińscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Sobolew znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta. 68-letniej właścicielce zwierząt grozi za znęcanie się nad czworonogami do 5 lat więzienia.
Radom -
Areszt za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków
Kryminalni z częstochowskiej komendy Policji zatrzymali 36-latka podejrzanego o przemyt narkotyków. Mieszkaniec powiatu kłobuckiego przywiózł z Holandii prawie 8 tys. działek dilerskich amfetaminy, ponad 200 tabletek ecstasy i kilkadziesiąt porcji marihuany. Mężczyzna był też poszukiwany od 5 lat dwoma listami gończymi. Decyzją sądu, 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Katowice -
"Kair" odnalazł zaginionego i zapobiegł tragedii
W piątkowy wieczór policjanci z "jedynki" otrzymali zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca Częstochowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 24-latek miał zamiar targnąć się na swoje życie. Do pomocy wezwano policyjnego przewodnika z psem tropiącym. Dzięki temu mężczyzna został w porę odnaleziony i przekazany pod opiekę lekarza.
Katowice -
Wspólnie uratowali topiącego się łosia
Na pomoc topiącemu się w bagnie zwierzęciu ruszyli mieszkańcy gminy Filipów, policjanci i strażacy. Całe szczęście pomoc przyszła w porę. Wyciągnięty z bagna łoś o własnych siłach pobiegł do lasu.
Białystok -
Czy wiesz, którą stroną drogi masz się poruszać jadąc na rolkach?
Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym osobę poruszającą się na rolkach obowiązują przepisy dotyczące ruchu pieszych, a nie na przykład rowerzystów.
KGP -
Kolejnych 21 zatrzymanych do sprawy "vatowskiej"
W ramach śledztwa prowadzonego przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie we współpracy z KAS w ostatnim czasie zatrzymano 21 osób, z czego 15 podejrzanych jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz jedna o tzw. „zbrodnię vatowską". 7 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W całej sprawie występuje już 47 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 177 zarzutów. Śledczy dotychczas ustalili, że grupa mogła wystawić kilka tysięcy fikcyjnych faktur VAT na kwotę ok. 63 mln zł, a uszczuplenie budżetu państwa w wyniku jej działalności wyniosło co najmniej 13 mln zł.
CBŚP -
Policjantka na wolnym udzieliła pomocy rannemu mężczyźnie i zatrzymała dwóch sprawców ugodzenia nożem
Kolejny już raz swoją postawą aspirant sztabowa Magdalena Marszałek-Psuj pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Tym razem nie zawahała się zareagować w czasie wolnym od służby widząc zakrwawionego mężczyznę leżącego na chodniku i udzieliła mu pomocy. A także wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymała dwóch sprawców ugodzenia nożem.
Lublin -
Tymczasowe areszty za kradzież ponad 250 000 złotych
Wczoraj sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował tymczasowe areszty na okres trzech miesięcy wobec pary 50-latków. Kobieta zaczepiała starsze osoby w okolicy ich domu twierdząc, że właśnie wróciła z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Gdy dostawała się do mieszkania, wykorzystywała nieuwagę i okradała z kosztowności. Łącznie ich łupem padło ponad 250 tysięcy złotych. Oszuści w wieku 53 i 59-lat zostali zatrzymani przez lubelskich kryminalnych.
Lublin -
76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
„Po pięciu blisko latach nieprzerwanej i twardej walki prowadzonej w podziemiach konspiracji stajecie dziś otwarcie z bronią w ręku, by Ojczyźnie przywrócić Wolność" – głosiło powstańcze wezwanie. Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17:00. Do walki przystąpiło ok. 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej. Głównym celem było wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej, zanim do miasta wkroczą żołnierze Armii Czerwonej.
KGP -
KWP - Wojewódzkie obchody Święta Policji
W piątkowe przedpołudnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody 101. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystym apelu, który w tym roku miał charakter kameralny, uczestniczyli wielkopolscy policjanci oraz zaproszeni goście.
Poznań -
„Niebieska” krew popłynęła do potrzebujących
W tym trudnym czasie – okresie pandemii koronowirusa – nie zapominamy o tych, którzy potrzebują pomocy drugiego człowieka. Dla wielu 450 ml krwi może być ostatnim ratunkiem, dającym szansą na dalsze życie lub powrót do zdrowia. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podczas jednodniowej akcji HDK zebrano ponad 19 litrów krwi.
Akademia Policji w Szczytnie -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
31 lipca 2020 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka kadry kierowniczej garnizonu łódzkiego, w trakcie której ślubowanie złożyli nowo przyjęci stróże prawa. Funkcjonariuszy powitał w szeregach formacji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin. Dzisiejsza ceremonia wpisuje się w niedawno obchodzone Święto Policji. Stanowiła także doskonałą okazję do nagrodzenia i uczczenia ciężkiej pracy. Generał jeszcze raz pogratulował wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym.
Łódź -
Zdecydowana reakcja dzielnicowej zapobiegła tragedii na placu zabaw
O dużym szczęściu może mówić mieszkanka Nidzicy, której siedemnastomiesięczna córeczka zakrztusiła się cukierkiem. Posiadanie umiejętności i zdecydowane działanie dzielnicowej z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy sprawiło, że życiu i zdrowiu dziecka nic nie grozi.
Olsztyn -
Pomagamy i chronimy - wojewódzkie obchody Święta Policji
W czwartek, 30 lipca 2020 roku, na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi odbyły się wojewódzkie uroczystości Święta Policji. Tegoroczne obchody z uwagi na pandemię koronawirusa i bezpieczeństwo sanitarne miały okrojony charakter oraz zawężoną liczbę uczestników. Gratulujemy wszystkim awansowanym i wyróżnionym medalami a także odznaczeniami państwowymi i resortowymi.
Łódź -
Święto Policji na Warmii i Mazurach
Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa. Rok temu świętowaliśmy 100 rocznicę tego wydarzenia. W tym roku mija 95-lat odkąd mundur założyła pierwsza polska policjantka. Coroczne obchody Święta Policji to okazja do wyjątkowego spotkania i zaprezentowania się mieszkańcom regionu. Okoliczności wywołane epidemią koronawirusa sprawiły, że tym razem obchody święta policjantów przybrały bardziej kameralny charakter.
Olsztyn -
„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ - kontynuacja akcji profilaktyczno-prewencyjnej
„PRĘDKOŚĆ ZABIJA! – ZWOLNIJ I ŻYJ - to myśl przewodnia akcji profilaktyczno-prewencyjnej mającej na celu uświadamianie kierującym skutków ignorowania ograniczeń prędkości na drogach.
Radom -
Policjanci zatrzymali podejrzanych o wtargnięcie na murawę stadionu
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców w ciągu minionej doby zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o wtargnięcie na murawę stadionu piłkarskiego. Do tego chuligańskiego incydentu doszło w trakcie trwania spotkania 2 ligi piłkarskiej pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Znicza Pruszków, które odbywało się 25 lipca 2020 roku. Dodatkowo do komendy zgłosiło się dobrowolnie dwóch kolejnych podejrzanych. Cała dwunastka usłyszała już zarzuty, wkrótce objęci zostaną zakazami stadionowymi.
Łódź -
Pijany 81-latek wjechał w radiowóz
Kara nawet do dwóch lat więzienia grozi 81-letniemu mieszkańcowi Wielunia, który mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem i uderzył w policyjny radiowóz.
Łódź -
Legniccy policjanci zabezpieczyli środki odurzające o czarnorynkowej wartości 500 tys. zł
Kilka kilogramów zabezpieczonych narkotyków oraz substancji chemicznych i urządzenia służące do konfekcjonowania środków odurzających oraz psychoaktywnych, to efekty pracy policjantów z Zespołu Narkotykowego komendy miejskiej w Legnicy. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn podejrzanych o ten proceder. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na kwotę około 500 tys. zł. Sąd wobec jednego z nich zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwa zatrzymanym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Okradali starsze osoby z oszczędności życia. Zostali zatrzymani przez kryminalnych
Para 50-latków obserwowała starsze osoby, a następnie okradała ich mieszkania. Kobieta zaczepiała starsze osoby w okolicy ich domu twierdząc, że właśnie wróciła z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Gdy dostawała się do mieszkania, wykorzystywała nieuwagę i okradała z kosztowności. Wczoraj oszuści w wieku 53 i 59 lat zostali zatrzymani przez lubelskich kryminalnych z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej. Wpadli gdy zaparkowali mercedesem w centrum Kielc. W lipcu okradli mieszkankę Lublina na 250 tysięcy złotych oraz małżeństwo z Zamościa na 7 tysięcy złotych. Prawdopodobnie działali na terenie całego kraju. Dziś zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie.
Lublin
