Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Charytatywny bieg na specjalnym wózku na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski spotkał się z Panem Maciejem Drożdżalem - członkiem Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” w Lubińcu, aby objąć honorowym patronatem jego udział w II Charytatywnym Biegu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W minioną sobotę Pan Maciej z 59 numerem startowym, zaczynając od siedziby KMP w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 17, na swoim specjalnie przystosowanym wózku dla osoby niepełnosprawnej pokonał blisko 40 km, odwiedzając po drodze toruńskie komisariaty.
Bydgoszcz -
Nadmierna prędkość i brawura na drodze
Prowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu działania kontrolne i akcje prewencyjne, przynoszą kolejne pozytywne efekty. Głównym jest fakt, że większość użytkowników dróg, kieruje się rozwagą i rozsądkiem, a w związku z tym podróżujemy bezpieczniej. Niestety przypadki skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania niektórych kierowców, nadal się zdarzają. Prowadzone w ostatnim czasie działania są tego przykładem. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, a kierowcy ponieśli już konsekwencje.
Wrocław -
Kryminalni zlikwidowali linię produkcyjną narkotyków
Wareccy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Kryminalni zatrzymali 31-latka, który w przechowalni zorganizował linię produkcyjną narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 14 kilogramów suszu, 23 krzewy oraz profesjonalny sprzęt, który służył do uprawy roślin. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Radom -
Nie narażajmy dzieci na niebezpieczeństwo na drodze!!! 9-latek na crossie zderzył się z osobówką
Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi, 9-latka, który w Teodorowie uległ wypadkowi. Chłopiec kierując motocyklem crossowym uderzył w bok osobowego volkswagena. Tomaszowscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz to kto umożliwił dziecku kierowanie motocyklem po drodze publicznej.
Łódź -
Ukradli towar warty ponad 100 000 zł
Analiza zgromadzonego materiału pozwoliła śledczym z VIII komisariatu Policji zatrzymać 4 osoby podejrzane o kradzież towaru z magazynu w jednej z łódzkich firm wysyłkowych. Początkowo, wartość skradzionego mienia oszacowano na 50 000 złotych, jednak już po kilku dniach okazało się, że przywłaszczony asortyment może być wart ponad 100 000 złotych. Sprawcy odpowiedzą za kradzież, co jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Policjant na wolnym ruszył w pościg
Policjant z gliwickiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna doprowadził do groźnej stłuczki i uciekł z miejsca. Świadkiem zdarzenia był mundurowy, który od razu ruszył w pościg za 31-latkiem.
Katowice -
Dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Dzielnicowy ze świdnickiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 42-latek kierował samochodem osobowym mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Próbował wysadzić budynek mieszkalny w powietrze - policjanci w ostatniej chwili zapobiegli tragedii
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Siechnicach w ostatnim momencie wytrącili z rąk mężczyzny zapalniczkę, której próbował użyć, aby wysadzić w powietrze budynek mieszkalny. Mundurowi musieli silą wejść do lokalu, w którym 60-latek zamknął się od środka i odkręcił gaz. Dzięki zdecydowanej i skutecznej reakcji policjantów nikomu nic się nie stało, a sprawca został zatrzymany.
Wrocław -
Skuteczni i profesjonalni – policyjna grupa SPEED od roku zapewnia bezpieczeństwo na lubuskich drogach
Przez ostatni rok najlepsi, najbardziej doświadczeni policjanci drogówki zwalczali agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach województwa lubuskiego. Ich skuteczne działania wspomagają funkcjonariusze pionu kryminalnego. Celem działania grupy SPEED jest realna poprawa i zapewnienie bezpieczeństwa drogowego poprzez eliminacje z ruchu kierujących stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci w akcji
W sobotę patrol wodny kolejny raz udzielił pomocy żeglarzom, którzy wpadli do wody. Sytuacja była poważna ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne: panowała wysoka fala, wiał silny wiatr i wszystko wskazywało, że za chwilę rozpocznie się burza. Mężczyźni byli wychłodzeni i znajdowali się 300 metrów od brzegu. Na szczęście policjanci w porę zainterweniowali i pomogli im wydostać się na brzeg.
Lublin -
Nietrzeźwy ojciec spowodował kolizję - podróżowały z nim małe dzieci
Często w służbie policjantów zdarzają się sytuacje, kiedy po prostu brakuje słów na ludzką nieodpowiedzialność. Do jednej z nich doszło w czwartek 9 lipca br., w Lubniewicach. 29-latek będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Jednak najbardziej przerażający jest fakt, że zdecydował się wsiąść w takim stanie do samochodu, którym przewoził swoje dwie córki w wieku trzech lat i jednego roku.
Gorzów Wlkp. -
Jak wygląda szkolenie psa policyjnego?
Czy każdy pies przechodzi to samo szkolenie? Ile czasu trwa szkolenie psa służbowego? Czy przewodnik szkoli się cały czas ze swoim psem? Jaka jest specyfika szkolenia psa do wyszukiwania zapachów narkotyków? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz już dziś, oglądając czwarty odcinek materiału, który polska Policja przygotowała wspólnie z kanałem HISTORY. Zapraszamy na nasze profile na Facebooku, Instagramie i YouTubie!
KGP -
Policjanci odnaleźli zaginionego seniora
Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz rodzinie mężczyzna, który wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd, został odnaleziony. Z okoliczności towarzyszących zaginięciu wynikało, że 76-latek może potrzebować natychmiastowej pomocy. Policjanci odnaleźli seniora kilka kilometrów od jego domu i przekazali pod opiekę zaniepokojonym członkom rodziny.
Radom -
Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa
Kłobuccy policjanci zatrzymali 28-latka, który zaatakował 34-letniego mieszkańca gminy Krzepice. Agresor rzucał cegłami w jego kierunku i groził mu pozbawieniem życia i zdrowia. Mężczyzna schronił się przed napastnikiem w samochodzie, jednak ten rzucił w jego kierunku metalowym prętem, który przebił szybę i fotel kierowcy. Prokurator przedstawił podejrzanemu trzy zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa, a sąd aresztował go na 3 miesiące.
Katowice -
Zostań pomorskim policjantem! - nowa strona www - wszystkie informacje w jednym miejscu - UWAGA! Dokumenty można składać osobiście
Stworzyliśmy nową stronę internetową dla kandydatów do służby w Policji. W jednym miejscu znajdą oni wszystkie informacje o tym, jak zostać policjantem. Przypominamy również o możliwości składania aplikacji do służby w Policji. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby - złóż dokumenty – wyślij je do nas pocztą, albo dostarcz do jednej z komend Policji, my zajmiemy się resztą.
Gdańsk -
Policjanci pomogli bezpiecznie dotrzeć na brzeg
Policjanci patrolu wodnego pomogli wczoraj wypoczywającym nad Jeziorem Solińskim, po tym jak na skutek załamania pogody i wysokich fal, osoby będące na jeziorze nie mogły dotrzeć bezpiecznie do brzegu. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.
Rzeszów -
Motocyklista bez uprawnień, pojazd niezarejestrowany, nieubezpieczony, a to nie wszystko…
Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 29-letniego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień do kierowania takim pojazdem. Jednoślad był niedopuszczony do ruchu, nieubezpieczony i niezarejestrowany. Po sprawdzeniu okazało się, że tablice rejestracyjne ma zamontowane z innego pojazdu. Ponadto młody mężczyzna popełnił wykroczenia w ruchu drogowym. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł, a motocykl odjechał na lawecie.
Wrocław -
Akcja #strongRittAndKate ze śląską Policją
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przyłączyli się do akcji #strongRittAndKate, by podnieść świadomość uczestników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa rowerzystów. W sobotę o 5.00 grupa kolarzy wyruszyła w podróż do Gdańska, by zebrać pieniądze na leczenie dwóch rowerzystek, które uległy wypadkowi i przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg, jak ważny jest wzajemny szacunek, kultura, a przede wszystkim bezpieczeństwo własne na drodze.
Katowice -
Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków oraz broń
Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających w postaci amfetaminy i marihuany. Ponadto 32-latek miał przy sobie broń z amunicją. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Wrocław -
Suwalscy "wodniacy" pomogli windsurferowi
Suwalscy "wodniacy", pełniący służbę na Jeziorze Wigry pomogli windsurferowi. Młodego mieszkańca Wrocławia zaskoczyła nagła zmiana pogody i nie był w stanie sam dopłynąć do brzegu. Policjanci bezpiecznie przetransportowali mężczyznę na ląd.
Białystok -
Policjanci z Krasnobrodu uratowali dziecko
Szybka reakcja policjantów z Krasnobrodu zapobiegła tragedii. O pomoc do mundurowych zwróciła się matka 8-miesięcznego dziecka, które przestało oddychać. Natychmiast rozpoczęli reanimację, przywracając funkcje życiowe malucha.
Lublin -
Policjanci i strażacy ratowali życie
Głogowscy policjanci oraz strażacy, jako pierwsi udzieli pomocy i prowadzili akcję reanimacyjną, ratując życie pracownika zieleni miejskiej, który zasłabł w rejonie pomnika Wybickiego na Starym Mieście w Głogowie. Akcja okazała się skuteczna. Dalszej pomocy mężczyźnie udzieliło pogotowie ratunkowe.
Wrocław -
Policjanci eskortowali dziecko do szpitala
Coś, co z początku wydawało się reakcją na niebezpieczne zachowanie na drodze, szybko zmieniło się w udzielenie niezbędnej pomocy. Policjanci, st. post. Damian Wieczorek i Łukasz Malinowski, umożliwili bezpieczny i sprawny przejazd, 34-latkowi wiozącemu dziecko. Kierujący jak najszybciej musiał dostać się do szpitala. W tej sytuacji nie było chwili na wahanie i wątpliwości.
Opole -
Pijany, z sądowym zakazem i niesprawnym pojazdem uciekał przed innym kierowcą, którym okazał się płocki funkcjonariusz
Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 25–latek, który uciekał przed policjantem wracającym ze służby. Niesprawnym technicznie pojazdem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pomimo jego zaciętej ucieczki , został zatrzymany.
Radom -
Sisi - pogromczyni nudy - na wakacjach!
Hej Pogromcy Nudy! Wiecie kogo ostatnio spotkałam w parku?! Policjantów na rowerach! Postanowiłam, że Wy też musicie ich poznać!
Łódź -
Odpowie za nadużycie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej
Zarzuty dotyczące nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszał 57-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna zatrudniony w jednej z placówek finansowych na Pomorzu dopuścił się korupcji na Lubelszczyźnie. Usiłował wymusić na właścicielce lokalu kontynuowanie najmu dla jednej z filii tej instytucji żądając pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zajmujących się zwalczaniem korupcji. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Fałszywy policjant zatrzymany
Sopoccy kryminalni w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na gorącym uczynku 56-letniego mieszkańca Gdyni, który podając się za policjanta próbował wyłudzić pieniądze od 75-letniej sopocianki. Stróże prawa ustalili, że dzień wcześniej w ten sam sposób wspólnie z innymi osobami oszukał seniorkę z Gdyni, która przekazała mu pieniądze i biżuterię rodzinną oraz próbował wyłudzić kolejne kilkadziesiąt tysięcy od innej osoby. Sprawca usłyszał zarzuty za te przestępstwa, a sąd na wniosek prokuratury aresztował go na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.
Gdańsk -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – o jakich zgłoszeniach Dolnoślązacy najczęściej informują?
Co Dolnoślązacy najczęściej zgłaszają przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Okazuje się, że na pierwszym miejscu są przypadki przekraczania dozwolonej prędkości na drodze przez kierowców. Sporo też jest zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wymiana informacji o różnego rodzaju problemach między mieszkańcami a Policją jest bardzo istotna i przynosi efekty.
Wrocław -
#NiebieskiHonor - pamiętajmy o tych, którzy zapłacili w służbie najwyższą cenę
Lipiec to szczególny miesiąc dla funkcjonariuszy. W lipcu obchodzimy Święto Policji. Jednym z najważniejszych momentów podczas corocznych obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą upamiętniającą poległych Policjantów. Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby. Niech pamięć o nich nigdy nie zgaśnie – zachęcamy do wspierania akcji #NiebieskiHonor i wzięcia w niej udziału.
KGP -
Pędził w obszarze zabudowanym 131km/h, bo......spieszył się po truskawki
Wrocławscy policjanci ruchu drogowego dokonali pomiaru prędkości osobowego hyundaia, którego kierowca w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, pędził aż 131 km/h. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że pojazd, którym przemieszczał się mężczyzna, figuruje w policyjnych systemach jako przywłaszczony. 29-latek swój pośpiech tłumaczył wyprawą po... truskawki. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Wrocław
