Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjant ze strażnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego pomogli 15-latkowi
Jeleniogórski policjant i strażnik Karkonoskiego Parku Narodowego pomogli 15-letniemu turyście bezpiecznie wrócić do domu. Chłopiec odłączył się od rodziców i nie potrafił odnaleźć właściwego szlaku prowadzącego do samochodu, który rodzice zostawili w jednej z miejscowości Republiki Czeskiej. Zdenerwowany nastolatek pomylił drogę i szedł w przeciwnym kierunku. Na szczęście spotkał mundurowych, którzy bezpiecznie przewieźli go do Komisariatu Policji w Kowarach, skąd odebrali go rodzice.
Wrocław -
Wyciągnął kobietę z tonącego pojazdu – bohaterski czyn 31-latka
Kobieta kierująca osobowym hyundaiem uderzyła w przydrożne bariery, a następnie wpadła do stawu. Pojazd w całości znalazł się pod wodą, która bardzo szybko zaczęła wypełniać jego wnętrze. Szczęśliwie dla kierującej, jechał za nią prawdziwy bohater - Pan Karol Wesołowski, który widząc to zdarzenie, natychmiast wskoczył do wody, otworzył pojazd i wyciągnął kobietę na brzeg. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie!
Gorzów Wlkp. -
Policyjny pilotaż – dziecko na czas dotarło do szpitala
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku pilotowali samochód, którym przewożone było 14-miesięczne dziecko pilnie potrzebujące pomocy lekarskiej. Dzięki policyjnej eskorcie dziewczynka na czas dotarła do szpitala, gdzie czekał na nią personel medyczny.
Białystok -
Mając 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował autobusem
Policjanci zatrzymali 54 latka, który mając prawie 2,5 promila alkoholu prowadził autobus. Jechał po pracowników, których miał dowieźć do miejsca pracy. Na szczęście godna naśladowania postawa obywatela oraz szybka i stanowcza reakcja mundurowych nie doprowadziła do tragedii. Mężczyzna straci teraz prawo jazdy oraz odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi już do 5 lat więzienia.
Łódź -
Zlikwidowana linia produkcyjna nielegalnego tytoniu
Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz funkcjonariuszami kryminalnymi zabezpieczyli prawie 1,8 tony nielegalnego tytoniu oraz linie do jego produkcji. Zatrzymano 3 osoby. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na prawie 1,8 mln złotych.
Łódź -
Policjanci zabezpieczyli ponad 14 kilogramów narkotyków
Radomszczańscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców gminy Kobiele Wlk., związanych z procederem rozprowadzania i produkcji znacznych ilości narkotyków. W ich mieszkaniu oraz w wynajmowanym na terenie Częstochowy lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 14 kg różnych narkotyków w tym marihuanę, amfetaminę tabletki esctasy, haszysz oraz 27 sadzonek konopi. Ujawniono ponadto substancje służące do produkcji narkotyków. Decyzja sądu para został tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Ukradli pieniądze na ciężko chorych z hospicjum
Gorzowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli pieniądze zbierane na chorych z hospicjum. Praca policjantów doprowadziła także do postawienia jednemu z nich kolejnych zarzutów, związanych z podobną kradzieżą i włamaniami do kościołów. W jego sprawie został złożony wniosek o tymczasowy areszt
Gorzów Wlkp. -
Ponad 3 kilogramy amfetaminy w mieszkaniu 26-latka
Kryminalni z komendy wojewódzkiej i komendy miejskiej w Krakowie zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli ponad 3 kilogramy amfetaminy. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.
Kraków -
Policyjni wodniacy zapewniają bezpieczeństwo nad akwenami
Coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad akwenami. Nie zapominaj jednak, że woda nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Nie pozwólmy na to i zawsze zachowajmy rozsądek. O bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy, którzy wraz z nadejściem ciepłych dni rozpoczęli kontrole na wodach i terenach przywodnych.
Gorzów Wlkp. -
Pieniądze w pralce - rozbita grupa, której członkowie są podejrzani m.in. o zbrodnię vatowską
Kolejna grupa przestępcza wytwarzająca tzw. dokumentację kosztową rozbita przez CBŚP i PK. Tym razem przedmiotem sprzedaży różnych podmiotów gospodarczych były usługi budowlane, outsourcing, wynajem pojazdów czy pośrednictwo w zatrudnieniu. W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł stracić 76 mln zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 7 luksusowych samochodów. W trakcie śledztwa wsparcia udzielali funkcjonariusze KAS.
CBŚP, Szczecin -
Ucieczka pojazdem i czynna napaść na policjantów – takie zarzuty grożą 30-latkowi z Ciechocinka
Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego i Włocławka na terenie dwóch powiatów prowadzili pościg za kierowcą bmw. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli w Ciechocinku i próbując uciec doprowadził do uszkodzenia dwóch radiowozów. 30-latek został zatrzymany. Był trzeźwy. Teraz odpowie za czynną napaść na policjantów oraz niezatrzymanie się do kontroli. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Szef bandy wyrostków ostrzega...
Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Marcin Wyrostek - znany akordeonista, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel gry na akordeonie i zwycięzca drugiej edycji programu Mam talent! Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Katowice -
Rozbita grupa przestępcza oszukująca metodą na tzw. policjanta
6 podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej metodą na policjanta i prokuratora wpadło w ręce opolskich kryminalnych. Działania miały miejsce na terenie 3 województw. Grupa mogła oszukać nawet kilkadziesiąt starszych osób w całej Polsce na kilka milionów złotych. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 175 000 złotych w gotówce oraz biżuterię wartą blisko 200 000 złotych. Mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat muszą teraz się liczyć z karą nawet 12 lat więzienia.
Opole -
Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed falą fałszywych wiadomości e-mail. Oszuści powołując się na względy bezpieczeństwa zachęcają do „zaktualizowania konta pocztowego”. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w przesłane linki. Grozi to blokadą komputera i utratą danych osobowych, a także przejęciem kontroli nad kontem bankowym i stratami finansowymi!
KGP -
Krakowscy policjanci zatrzymali agresywnego klienta, sprawcę ataku na tle narodowościowym
2 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie zatrzymali 37-latka, który pod koniec czerwca br. w jednym ze sklepów na terenie Mistrzejowic publicznie znieważył pracującego tam ochroniarza. Powodem bulwersującego zachowania mężczyzny była przynależność narodowa pracownika ochrony.
Kraków -
Policjant na wolnym zatrzymał złodzieja
Dyżurny z białostockiej „czwórki” kolejny raz będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał złodzieja. Mężczyzna z półki sklepowej zabrał artykuł spożywczy i nie płacąc próbował opuścić sklep. Plany 50-latka pokrzyżował policjant, który zauważył sytuację i zatrzymał mężczyznę.
Białystok -
Pojazd kradziony w Niemczech, kierowca miał ponad 2 promile, był poszukiwany i z zakazem
Sporo na swoim sumieniu ma kierowca zatrzymany w nocy przez gorzowską drogówkę. Mężczyzna przez najbliższe 3 lata w ogóle nie powinien kierować. Jechał bez kasku, świateł, a tablice rejestracyjne były z innego pojazdu. Dodatkowo był poszukiwany, bo ma do odsiadki sądowy wyrok. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu i kierował skradzionym na terenie Niemiec pojazdem. Został zatrzymany, usłyszy kolejne zarzuty i trafi do zakładu karnego.
Gorzów Wlkp. -
Policjant ruchu drogowego w czasie wolnym czujny na drodze
Policjant zgierskiego ruchu drogowego będąc w czasie wolnym od służby ujął 54-letniego mężczyznę, który jadąc samochodem uderzył w słup i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało kierujący miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
„Świadomie do Lasu” - kampania informacyjno-edukacyjna
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu zaprosiła do współpracy Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu oraz GOPR i Komendę Państwową Straży Pożarnej we Wrocławiu tworząc wspólnie kampanię społeczno-edukacyjną pn. „Świadomie do lasu”. Ma ona na celu informowanie regularnie mieszkańców naszego województwa jak bezpiecznie i z głową spędzać czas na łonie natury. Będziemy też edukować jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, jakie spotkać nas mogą w lesie, gdzie szukać pomocy i w końcu jak świadomie spędzać czas wakacyjny.
Wrocław -
#GaszynChallenge - Oddział Prewencji Policji w Szczecinie
Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie przyłączyli się do akcji niesienia pomocy chorym dzieciom i w ramach #GaszynChallenge pompowali dla Frania.
Szczecin -
Sisi na wakacjach
Cześć pogromcy nudy! Skończył się rok szkolny i w końcu mamy WAKACJE! Wy też je tak uwielbiacie jak ja? Już się nie mogę doczekać kiedy pojadę nad wodę! Tylko co ze sobą zabrać? Podpytam policjantów, którzy o tym jak się zachować na plaży i w wodzie wiedzą jak nikt! Zawołajcie też do oglądania swoich opiekunów - im też chcę szepnąć słówko ;) Ciekawi? To odpalajcie specjalny odcinek wakacyjny!
Łódź -
Nie pomogła zmiana wyglądu. Poszukiwany wpadł w Holandii
Blisko 3 lata trwały poszukiwania mieszkańca Będzina. Dzięki współpracy holenderskich i polskich policjantów, 39-latek, wobec którego wydano Europejski Nakaz Aresztowania, kilka dni temu został zatrzymany w Holandii. Mężczyzna oczekuje na ekstradycję do Polski.
Katowice -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Kryminalny z Olesna po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla. 54-latek był tak pijany, że nie potrafił utrzymać toru jazdy. Swoją podróż zakończył w polu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu.
Opole -
Podziękowania dla policjantów z komisariatu Toruń Rubinkowo
Do toruńskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów z komisariatu w Rubinkowie. Rodzice nastolatki, która w pod koniec czerwca wyszła z domu i zaginęła dziękują za zaangażowanie w poszukiwania. Sprawne działania przyczyniły się do szybkiego odnalezienia 15-latki.
Bydgoszcz -
Czujny policjant udaremnił przemyt kontrabandy
Dzięki czujności policjanta z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy prawie 220 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek. Funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca Kutna. Straty jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych. Za przestępstwo akcyzowe grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Łódź -
Szczęśliwy finał poszukiwań 91-latki
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 91-latki z gminy Siedliszcze. Zaginiona kobieta została odnaleziona w kompleksie leśnym przez okolicznego mieszkańca. Policjanci zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń i po badaniach zajęli się nią krewni.
Lublin -
„Cyber" policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów o charakterze pedofilskim
Olsztyńscy policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów o charakterze pedofilskim. 52-letni mieszkaniec Olsztyna miał w swoim mieszkaniu - oprócz kilku komputerów i telefonów - 55 dysków twardych z danymi, których wstępne oględziny potwierdziły istnienie na nich treści pedofilskich. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
Bezpieczeństwo motocyklistów na drodze
Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Należy zauważyć, że w zderzeniu z innym pojazdem, ich użytkownicy narażeni są na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.
KGP -
Strzelał z wiatrówki do Barego i kłusował
Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 69-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem. Mężczyzna strzelał z broni śrutowej w kierunku Barego. Na szczęście zwierzak nie doznał żadnych obrażeń. W trakcie zatrzymania 69-latka policjanci znaleźli niedaleko jego posesji zastawione metalowe potrzaski służące do kłusowania. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymany kierowca podejrzany o potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych
Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 59-latka, który jest podejrzany o potrącenie na przejściu dla pieszych 2,5 letniego chłopczyka, a następnie ucieczkę z miejsca wypadku. Za spowodowanie tych poważnych przestępstw i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu grozi mu do 12 lat więzienia. Dodatkowo sąd orzeka w takich przypadkach nawet dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.
Wrocław
