Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi zatrzymali 37- latka, który zabił
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej ustalili, że 37-latek zabił swojego psa, a później go zakopał w pobliżu miejsca zamieszkania. Po chwili mężczyzna był już w ich rękach. Do zatrzymania doszło w środę wieczorem, kilka godzin po zdarzeniu. Podejrzany wczoraj usłyszał zarzuty i wkrótce odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Komendant podziękował za uratowanie życia i zaapelował o bezpieczeństwo nad wodą
Komendant Powiatowy Policji w Lęborku nadkom. Mariusz Mejer podziękował młodym mężczyznom, którzy uratowali topiących się w jeziorze lubowidzkim mężczyzn. Do gratulacji przyłączyli się również starosta lęborski Alicja Zajączkowska, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku podinsp. Joanna Kowalik-Kosińska, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku mł. bryg. Piotr Krzemiński, członkowie Zarządu Powiatu Lęborskiego: Wicestarosta Edmund Głombiewski, Jacek Perłak, Ryszard Wenta oraz dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Artur Obolewski.
Gdańsk -
Było blisko tragedii. Policjanci wyważyli drzwi i ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku
Szybkie i skuteczne działania sierż. sztab. Piotra Radzanowskiego i st. sierż. Pawła Szafrana z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim pozwoliły uniknąć pożaru mieszkania. Pijany właściciel mieszkania, z którego wydobywał się dym, zostawił garnek na włączonej kuchence gazowej, poszedł do piwnicy, w której zasnął. Najprawdopodobniej 70-latek, gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa pożaru.
Gdańsk -
Sokólska policjantka najlepsza w "Sokolim Biegu"
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce sierżant sztabowy Aleksandra Poźniak okazała się najlepszą zawodniczką w "V Sokolim Biegu". Zawody odbyły się nad Zalewem Sokólskim w minioną niedzielę. Policjantka okazała się najlepszą wśród kobiet z gminy Sokółka.
Białystok -
Hakerski duet odpowie za 150 oszustw
Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej, prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg wyłudzeń metodą „na BLIK-a”. Sprawcy, wykorzystując programy szyfrujące włamywali się na konta użytkowników jednego z portali społecznościowych, a następnie wyłudzali od ich znajomych pieniądze. Hakerzy usłyszeli już zarzuty na szkodę ponad 150 osób. Odpowiedzą za wyłudzenie oraz próbę wyłudzenia łącznie 60 tys. zł. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Kraków -
Policjant w czasie wolnym od służby i dwaj mężczyźni zatrzymali złodzieja
Odzyskany rower, który chwilę wcześniej został skradziony, i zatrzymany sprawca tej kradzieży, to efekt działań podjętych przez świdnickiego policjanta, który w dniu wolnym od służby przyjechał z rodziną do wrocławskiego aquaparku. Gdy funkcjonariusz stał się świadkiem kradzieży jednośladu, zareagował natychmiast. Dzięki jego sprawnemu działaniu oraz współpracy z dwoma młodymi mieszkańcami Wrocławia, po krótkim pościgu sprawca kradzieży został ujęty. Amatora cudzej własności przejął następnie patrol z komisariatu na wrocławskich Krzykach. 27-latek okazał się być osobą poszukiwaną. Teraz grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjantka w trakcie urlopu udzielała pomocy poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym 12-letniemu rowerzyście
Szczecińska policjantka z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin - Pogodno przebywała na urlopie kiedy zauważyła, że na jednej z ulic miasta, doszło do zdarzenia drogowego. W jego wyniku poszkodowany został małoletni rowerzysta. Policjantka udzieliła chłopcu pomocy przedmedycznej i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorowała jego stan.
Szczecin -
Funkcjonariusze pomogli 70-letniej kobiecie bezpiecznie wrócić do domu
Sanoccy funkcjonariusze udzielili pomocy starszej kobiecie. Zdezorientowana i zagubiona seniorka szła obwodnicą Sanoka. 70-latka nie wiedziała, gdzie się znajduje i mieszka. Dzięki odpowiedniej reakcji patrolu, bezpiecznie wróciła do domu.
Rzeszów -
Opolski Rekrut o służbie w wydziale dochodzeniowo-śledczym PODCAST
Przez wielu nazywana "Królową wszystkich wydziałów" - dochodzeniówka. To właśnie do policjantów pełniących służbę w wydziale dochodzeniowo-śledczym spływają wszystkie materiały dotyczące zaistniałych przestępstw. Tutaj następuje finał czynności mających na celu postawienie zarzutu sprawcy. Posłuchaj nowego podcastu na kanale "Opolski Rekrut". Rozmowa z policjantką, która od wielu lat związana jest z tym pionem.
Opole -
Sportowe sukcesy policyjnych fighterów z wrocławskiego Rakowca
Dla sierżanta sztabowego Bartosza Kargola były to pierwsze, a dla sierżanta Jarosława Kreja to już kolejne medale w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu (BJJ). Dwaj mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w BJJ zdobyli miejsca na podium, pokonując żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych służb. Choć policjanci z Wrocławia trenują dopiero od kilku lat, to mogą się pochwalić także innymi sukcesami na sportowych arenach. Jak sami przyznają, wiedza i umiejętności z treningów potrafią przydać się także podczas służby patrolowej.
Wrocław -
Strzelali do interweniujących policjantów
Dzisiejszej nocy, tuż po godzinie 1.00 zabrzańscy policjanci przeprowadzali interwencję, podczas której zostali ostrzelani. By odeprzeć atak, zmuszeni byli użyć broni służbowej. Mundurowi zatrzymali osiem osób, nikt nie został ranny.
Katowice -
Polscy i niemieccy policjanci zabezpieczyli części od 135 skradzionych aut
Wspólna praca polskich i niemieckich policjantów doprowadziła do zatrzymania pasera z powiatu bydgoskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli części od 135 skradzionych pojazdów na terenie Unii Europejskiej. Zatrzymany zajmował się sprzedażą między innymi sterownikami od luksusowych pojazdów. 31-latek usłyszał zarzut paserstwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już sąd.
Bydgoszcz -
W czasie wolnym od służby policjant udaremnił jazdę pijanemu
W dniu wolnym od służby policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę, który kierował motorowerem. Czujność funkcjonariusza wzbudził niepewny sposób wsiadania mężczyzny na motorower. Okazało się, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Radom -
CLKP odtworzyło przybliżony wizerunek mężczyzny wyłowionego trzy lata temu z Wisły
Specjaliści Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji odtworzyli przybliżony wizerunek twarzy mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione pod koniec czerwca 2018 roku z rzeki Wisły, w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Jeśli rozpoznajesz twarz mężczyzny skontaktuj się z Policją.
Kraków -
Kolejny odzyskany samochód przekazany właścicielowi
Działania grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej Komendy Stołecznej Policji doprowadziły do odzyskania mercedesa i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem. 28-latek został zatrzymany przez operacyjnych w miejscu zamieszkania. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Bielan dozór policyjny.
KSP -
Policjanci zabezpieczyli ponad 2 tony suszu tytoniowego
Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzanie do obrotu ponad dwóch ton suszu tytoniowego oraz 100 litrów wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy czym doprowadzili do uszczuplenia wpływów Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż milion złotych.
Łódź -
Potężne uderzenie CBŚP wymierzone w rynek nielegalnego handlu bronią
Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, 7 osób zatrzymanych, blisko 30 przeszukań i przejęcie 286 sztuk broni, a także 3 tys. sztuk amunicji, to efekt zmasowanej akcji CBŚP, pod nadzorem PK. W działaniach wzięło udział ponad 100 policjantów, w tym funkcjonariusze z wielu zarządów terenowych biura oraz policyjni kontrterroryści, pirotechnicy i biegli. Zatrzymani są podejrzani o posiadanie, przerabianie i handel bronią palną, w tym 4 osobom zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
CBŚP -
Porzucił śmieci na łące. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie
Nie jeden z nas podczas wyprawy na łono przyrody natknął się na widok sterty śmieci, porzuconych przez nieodpowiedzialne osoby. Dlatego ważne jest aby reagować, piętnować i ścigać sprawców tych zachowań. Jedną z osób zanieczyszczających przyrodę namierzyli policjanci tarnowskiej komendy miejskiej.
Kraków -
Chciał zarobić na kryptowalucie i stracił ponad 93 tysiące złotych
Przestrzegamy przed kontaktami z osobami nieznajomymi, które obiecują wysokie zyski przy zakupie kryptowaluty. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego zaufał nieznajomemu licząc na zarobek i stracił ponad 93 tysiące złotych.
Kraków -
Nowi oficerowie w szeregach wielkopolskiej Policji
Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, województwo wielkopolskie zyskało 83 oficerów Policji. Podczas uroczystego apelu akty mianowania na pierwszy stopień policyjny w korpusie oficerów młodszych wręczył nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.
Poznań -
Pilnie potrzebował dowieźć poparzone dziecko do szpitala
Policjanci słupskiej drogówki eskortowali mężczyznę, który pilnie potrzebował dowieźć dziecko do szpitala. O pomoc funkcjonariuszy 31-latek zwrócił się, kiedy zobaczył ich w miejscowości Budowo. Policjanci od razu włączyli sygnały i nacisnęli na gaz, dzięki czemu dziewczynka szybko trafiła pod opiekę lekarzy. Mundurowi życzą jej dużo zdrowia.
Gdańsk -
W eskorcie policjantów - prosto na salę porodową
Policjanci z gdańskiej drogówki podjęli wczoraj nietypową interwencję. Funkcjonariuszy o pomoc poprosił kierowca audi, który wiózł w samochodzie rodzącą żonę. Kobieta była już w ostatniej fazie porodu, a godziny szczytu jakie panowały na drodze, uniemożliwiały rodzinie dojechanie na czas do szpitala. Policjanci podjęli decyzję o pilotowaniu samochodu, którym jechało małżeństwo. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili bezpieczny przejazd do placówki medycznej, a tam kobieta trafiła prosto na salę porodową.
Gdańsk -
Potrącił dziewczynkę na pasach i odjechał. Policjanci zabrali mu prawo jazdy
Policjanci z Człuchowa zostali powiadomieni wczoraj o potrąceniu dziecka na przejściu dla pieszych na Placu Bohaterów w Człuchowie, gdzie kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze z zapisu monitoringu i przekazu świadków ustalili, jaki samochód potrącił dziewczynkę i kilka godzin później dotarli do właściciela samochodu, który przyznał się do udziału w zdarzeniu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a sprawa skierowana zostanie do sądu. Na szczęście 9-letniej dziewczynce nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują zarówno do pieszych przechodzących przez jezdnię jak i do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.
Gdańsk -
Tymczasowy areszt za zabójstwo konkubenta
Rudzcy policjanci zatrzymali 54-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej, która w trakcie awantury ze swoim partnerem, ugodziła go nożem w klatkę piersiową. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie rudzianka usłyszała zarzut zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował ją na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.
Katowice -
Tak się szkolą profesjonaliści - policyjni kontrterroryści strzelali ze śmigłowca
Policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" ćwiczyli na wojskowym poligonie w Wędrzynie. Do współpracy zaprosili swoich kolegów z Gorzowa Wielkopolskiego. Wspólne ćwiczenia potwierdziły ich profesjonalizm i gotowość do realizacji najtrudniejszych zadań.
Gorzów Wlkp. -
Motocykle – jedni je kochają, drudzy ich nie znoszą. A inni dzięki nim łączą służbę z pasją
„Żeby jeździć motocyklem trzeba mieć benzynę we krwi, ale i olej w głowie” – to słowa powtarzane przez posiadaczy silnika na dwóch kółkach. Dla wielu motocykle to pasja i wbrew pozorom większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy niż za kierownicą samochodu. Takich miłośników wiatru we włosach, ryku silnika i odczuwalnej na klatce piersiowej prędkości, nie brakuje również w Policji. Służba umożliwia im łączenie pracy z pasją, co zapewnia im prawdziwy „work–life balance”, o czym wiedzą m.in. funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki – asp. Janusz Kodzis i sierż. Jacek Kaczmarczyk.
Olsztyn -
Przeszkadzał mu hałas dobiegający ze szkoły, więc postanowił strzelać z wiatrówki do dzieci
32-letni mężczyzna z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki do dzieci, które znajdowały się na przerwie przed budynkiem szkoły. Strzelając ranił śrutem 16-latkę w okolice oka. Podczas przesłuchania tłumaczył, że dzieci zakłócały mu spokój. Zatrzymanemu legniczaninowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjanci zatrzymali podejrzanych o wyłudzenia refundacji z NFZ
Pabianicka policja zatrzymała 6 osób podejrzanych o wyłudzenia refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 100.000 zł. W sprawie przedstawiono łącznie 1160 zarzutów.
Łódź -
Podejrzany o pedofilię aresztowany na 3 miesiące
Zabrzańscy policjanci razem z podkarpacką policją doprowadzili do zatrzymania 52-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o obcowanie płciowe z 13-latką. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury 52-latek został aresztowany na 3 miesiące. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów.
Katowice -
Oszust internetowy usłyszał 660 zarzutów
Akt oskarżenia sporządzony przez siemianowickich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej objął 660 czynów dotyczących przestępstw oszustwa i naruszenia praw własności przemysłowej. 23-letni mieszkaniec Siemianowic sprzedawał za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego podrobione wkłady do golarek. O trwającym w sieci procederze zawiadomił producent tego produktu. Po żmudnej pracy śledczych sprawa trafiła już do sądu.
Katowice

