Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Aż 14 zarzutów dla mężczyzny, który został zatrzymany do kradzieży paliwa. Wpadł razem ze wspólnikiem
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Jak wynika z akt sprawy sprawcy po uprzednim wyłamaniu zabezpieczeń zbiornika paliwa ciągnika siodłowego dokonali kradzieży oleju napędowego. Do popełnienia czynu mężczyźni przygotowali się w dość skrupulatny sposób – w pojeździe, którym przyjechali na miejsce posiadali zbiornik na paliwo wyposażony w pompę oraz węże. Cały wysiłek na marne – gdyż ostatecznie wpadli w ręce mundurowych. Jak się okazało na swoim koncie mieli znacznie więcej przestępstw.
Wrocław -
Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców licznych włamań i kradzieży paliwa z maszyn budowlanych
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 19 i 20 latka, którzy wielokrotnie dokonywali włamań do maszyn budowlanych z których kradli paliwo. Ich działalność przestępcza sięgała powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego. Łącznie ukradli ponad 8 000 litrów paliwa, a wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 80 000 zł. Zarzut paserstwa usłyszał również 21-latek, który kupił kradzione paliwo w „korzystnej” cenie. Sprawa wkrótce będzie miała swój finał w sądzie.
Lublin -
Włamywali się do domów, kradli złoto i gotówkę. Oławscy kryminalni rozbili grupę recydywistów z Gruzji
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej oławskich kryminalnych oraz współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymano trzech obywateli Gruzji w wieku 24, 45 i 50 lat. Dwóch z nich usłyszało zarzuty dotyczące serii włamań do domów jednorodzinnych na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego. Decyzją sądu wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
Wrocław -
Nieudana próba włamania do bankomatu na tzw. wybuch
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie włamania do bankomatu w Gorzkowicach. 60 i 58-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Łódź -
Seria włamań do taksówek przerwana. 40-latek w rękach kieleckich policjantów
Kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o serię włamań do pojazdów typu taxi. Tylko na terenie Kielc śledczy powiązali go z 13 przestępstwami, w wyniku których straty przekroczyły 30 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 40-latek może mieć na swoim koncie także aż 41 włamań dokonanych w różnych częściach kraju.
Kielce -
Kryminalni rozbili grupę włamywaczy. Łupem podejrzanych padł specjalistyczny sprzęt wart 600 tysięcy złotych
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań do salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej. Sprawcy działali nocą, byli zamaskowani i kradli specjalistyczny sprzęt medyczny oraz kosmetyczny o ogromnej wartości. Dzięki skutecznej pracy śledczych odzyskano większość skradzionego mienia. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Poznań -
Kradli Alfy Romeo. Ich proceder przerwali kryminalni z Gdyni
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz usiłowania kradzieży pojazdów marki Alfa Romeo na terenie Gdyni. Straty spowodowane działalnością sprawców oszacowano na blisko pół miliona złotych.
Gdańsk -
Złodziej recydywista wchodził na posesje dyplomatów i ambasadorów. Policjanci zatrzymali 70-latka
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu mokotowskiej komendy zatrzymali 70-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże oraz naruszenie miru domowego na terenach posesji należących do przedstawicieli placówek dyplomatycznych oraz ambasadorów. Mężczyzna odpowie również za kradzież dokumentów, telefonu komórkowego i pieniędzy. Podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.
KSP -
Zatrzymany za kradzież samochodu tymczasowo aresztowany
Policjanci ze Szczytna wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wielbark podejrzanego o kradzież z włamaniem i kradzież samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
Olsztyn -
Przyjeżdżali do Polski, by włamywać się i kraść, głównie sejfy z gotówką. Już są za kratami
Przyjeżdżali do Polski, by włamywać się do sklepów dwóch znanych sieci handlowych, skąd kradli głównie sejfy z utargiem. Wpadli w skrupulatnie przygotowaną przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zasadzkę. Czterej Mołdawianie, jak na razie usłyszeli po dwa zarzuty usiłowania dokonania przestępstwa, ale policjanci są pewni, że lista czynów, których dokonali powiększy się i to znacznie.
Bydgoszcz -
Zorganizowali "dziuplę samochodową" w domu dziadka - proceder przerwali śródmiejscy policjanci
Policjanci z komendy przy ulicy Wilczej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26, 40 i 47 lat. Podejrzani kradli samochody, przerabiali i sprzedawali. Podejrzany 40-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia kary blisko 2 lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Z kolei 26 i 47-latek usłyszeli zarzuty paserstwa. W toku czynności funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione samochody, warte około 200 tys. zł, części samochodowe oraz sprzęt służący do popełniania przestępstw.
KSP -
Przestępczy duet "wpadł" po kradzieży biżuterii w Wolsztynie. Mężczyzna był w zainteresowaniu policji 6 krajów w Europie
Wolsztyńscy policjanci zatrzymali na terenie Dolnego Śląska dwoje obywateli Rumunii, którzy kilka miesięcy wcześniej ukradli złoty łańcuszek w jednym z salonów jubilerskich w naszym mieście. Jak się okazało mężczyzna wchodzący w skład przestępczego duetu miał na swoim koncie podobne kradzieże w sześciu krajach na terenie Europy. Zatrzymanie było możliwe dzięki pracy operacyjnej wolsztyńskich kryminalnych i współdziałaniu z policją kilku krajów naszego kontynentu. Wobec obojga podejrzanych zastosowane zostało tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Poznań -
Policjanci zatrzymali obywatela Litwy, który uciekał skradzionym samochodem
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Litwy, który uciekał skradzionym samochodem. Mimo, że próbował schować się w lesie, zatrzymali go policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem i niezatrzymania do kontroli. Trafił na 3 miesiące do aresztu.
Białystok
