Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ruchu drogowego, na terenie całego województwa, przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz innych użytkowników naszych dróg. W trakcie swoich działań ujawnili oni ponad 450 wykroczeń związanych m. in. z niewłaściwym zachowaniem wobec pieszych czy też niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Działania rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych i potrwały do wieczora.
Dodano: 03.02.2023 Opole -
Zdecydowane działanie i natychmiastowa reakcja tczewskiej policjantki i funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei pozwoliło na uratowanie życia młodego mężczyzny, który chciał je sobie odebrać. Mundurowi, widząc nerwowe zachowanie 20-latka na peronie od razu ruszyli z pomocą. Przypominamy, osoba zagrożona samobójstwem może dawać nam sygnały, których nie należy lekceważyć. Nie bądź obojętny!
Dodano: 03.02.2023 Gdańsk -
Lubuscy policjanci ruchu drogowego od samego rana prowadzą działania „Prędkość”, podczas których eliminują piratów drogowych i tym samym zapewniają bezpieczeństwo podróżnym. Przy aktualnie panujących trudnych warunkach pogodowych, zbyt szybka jazda podwaja zagrożenie na drogach. Nie pozwalają na to mundurowi, którzy wobec nieodpowiedzialnych kierowców wyciągają poważne konsekwencje.
Dodano: 03.02.2023 Gorzów Wlkp. -
Wczoraj podlascy policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. To właśnie oni są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych. W minionym roku osoby piesze uczestniczyły w 75 wypadkach drogowych, w których 15 osób zginęło, a ponad 60 zostało rannych.
Dodano: 01.02.2023 Białystok -
Przedstawiona poniżej autentyczna historia pokrzywdzonej kobiety, która zgłosiła się do jednej z komend Policji, niech posłuży jako ostrzeżenie przed zawieraniem znajomości w sieci.
Dodano: 01.02.2023 Radom -
Niestety, mimo szeroko zakrojonych działań mundurowych i wielu kampanii społecznych uczulających na tego typu procedery, seniorzy cały czas pozostają na celowniku oszustów. W ostatnich tygodniach policjanci z komendy miejskiej w Opolu otrzymali kilkanaście zgłoszeń o nieudanej próbie oszustwa metodą ,,na policjanta”, dwunasta - niestety, okazała się skuteczna. 73- latka przekazała pieniądze i biżuterię wartą ponad 50 tysięcy złotych. Po kosztowności przyszedł 14-latek.
Dodano: 31.01.2023 Opole -
„Dzień dobry, jestem pracownikiem banku. Pana pieniądze są zagrożone…” to zwykle w taki sposób rozpoczyna się podstępna gra oszustów, którzy dzwonią na telefony stacjonarne seniorów i przekonują do przekazania swoich oszczędności. Ale to nie wszystko. Aby wzbudzić strach i wyłączyć racjonalne myślenie zaczynają straszyć swoje ofiary, że stracą wszystkie pieniądze. Wtedy następuje kulminacja manipulacji: w grze pojawia się osoba, która twierdzi, że jest policjantem i obiecuje swoją pomoc. Jeśli kiedykolwiek usłyszysz podobny scenariusz, bądź pewien, że to oszustwo!
Dodano: 31.01.2023 Gorzów Wlkp. -
,,Cześć mamo. To mój nowy numer. Możesz usunąć ten stary” - od sms-a takiej treści zaczęły się kłopoty finansowe 65-latki. Kobieta była przekonana, że koresponduje z córką. Sądząc, że jej pomaga przelała blisko 2500 złotych, jak się potem okazało, na konto oszusta. Pamiętajmy, zanim przekażemy komukolwiek pieniądze bądź wykonamy przelew zadzwońmy do osoby, która rzekomo prosi o pomoc, aby zweryfikować, czy ktoś się pod nią nie podszywa.
Dodano: 30.01.2023 Lublin -
Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się jak zawsze w poniedziałek - 6 lutego 2023 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Policjanci komend powiatowych i miejskich będą łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego województwa. Koncepcja "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa.
Dodano: 30.01.2023 Wrocław -
Do jednego z mieszkańców Żywca zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Fałszywy stróż prawa poinformował 71-latka, że bezpieczeństwo mężczyzny i jego pieniędzy jest zagrożone. Aby pomóc w prowadzonej przez siebie akcji, polecił on zebrać jak największą ilość gotówki i przekazać ją policjantowi, który się po nią zgłosi.
Dodano: 30.01.2023 Katowice -
W Lubuskiem rozpoczęły się ferie. Najbliższe dwa tygodnie dla lubuskich stróżów prawa upłyną zatem pod kątem wzmożonych działań na rzecz bezpieczeństwa młodszych i starszych uczniów szkół. Policjanci drogówki będą kontrolować autokary wyruszające na zimowiska oraz służyć pomocą wszystkim zmotoryzowanym. Profilaktycy będą natomiast odwiedzać najmłodszych podczas półkolonii i rozmawiać o bezpiecznych zachowaniach – w domu, szkole, na drodze czy w internecie. Zrobimy wszystko, aby każdy uczeń mógł cieszyć się odpoczynkiem, ale i mieć przekonanie, że jest bezpieczny. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo najmłodszych!
Dodano: 27.01.2023 Gorzów Wlkp. -
29 stycznia br. już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
Dodano: 26.01.2023 KGP -
Oszuści wciąż wyłudzają pieniądze od naszych krewnych. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy osoby starsze przed naciągaczami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń, nowosolscy policjanci podarowali seniorom również wiedzę o tym, jak chronić się przed oszustami. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.
Dodano: 23.01.2023 Gorzów Wlkp. -
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha funkcjonariusz prewencji kryminalnej spotkał z sześciolatkami ze Szkoły Podstawowej Fundacji Clever. Tematem pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się na Dolnym Śląsku ferii zimowych. Policjant między innymi omówił podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem w czasie wypoczynku w górach oraz w miejscu zamieszkania.
Dodano: 22.01.2023 Wrocław -
W miniony weekend w parku miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem odbyły się po raz dwunasty obchody Światowego Dnia Śniegu – World Snow Day. Jest to niezwykły dzień, podczas którego całe rodziny mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, zabawach na śniegu oraz odwiedzać stoiska edukacyjno-informacyjne. Impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) promującej nie tylko zabawy na śniegu, ale również szeroko pojętą edukację w tym zakresie.
Dodano: 16.01.2023 KGP -
Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą też wiele zagrożeń. Jak ich uniknąć i bezpiecznie spędzić wolny, zimowy czas? Oto najważniejsze zasady!
Dodano: 16.01.2023 KGP -
Zdarzenia związane z przypadkami przestępstw, z jakimi mieliśmy do czynienia w przewozach „na aplikację”, skłoniły kierownictwo Komendy Stołecznej Policji do rozpoczęcia działań prewencyjnych ukierunkowanych na ograniczenie tego zjawiska. Dlatego dziś rozpoczynamy kampanię społeczną pod hasłem „Świadomość”, skierowaną głównie do młodych kobiet, korzystających z przewozu osób „na aplikację”. Stosowne listy intencyjne, wskazujące na zaistnienie problemu, zostały skierowane do rektorów warszawskich uczelni.
Dodano: 09.01.2023 KSP -
Przypominamy, że okres zimowy niedługo zbliża się ku końcowi. To dobry czas na pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z Partnerami.
Dodano: 28.02.2022 -
Ograniczona widoczność spowodowana wcześnie zapadającym zmrokiem i opadami atmosferycznymi sprzyja powstawaniu zagrożeń w ruchu drogowym. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych.
Dodano: 14.02.2022 KGP -
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
Dodano: 05.11.2020 KGP -
W cyklu rozmów z ekspertami #WspólnieBezpieczni, stworzonym przez Komendę Główną Policji, nasi goście służą radą oraz odpowiadają na pytania i wątpliwości z zakresu bezpieczeństwa.
Dodano: 11.09.2020 KGP -
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Dodano: 28.01.2019 KGP -
Za nami kolejne ciepłe dni. Upalna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. Tylko w ciągu ostatniego weekendu w Polsce utonęło aż 12 osób. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!
Dodano: 09.07.2018 KGP -
Już za kilka dni rozpoczną się w naszym województwie ferie zimowe. Będą trwały od 12 do 23 lutego. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku dokładają wszelkich starań, a w szczególności apelują, zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców o rozwagę, by uniknąć zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie.
Dodano: 06.02.2018 Bydgoszcz -
Dzisiaj policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla wielu funkcjonariuszy to jedno z najważniejszych zadań dzisiejszej służby. Na ulicach wszystkich województw o bezpieczeństwo dba większa liczba patroli. Policjanci przed oficjalnym rozpoczęciem szkolili wolontariuszy m.in. przypomniano o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Dodano: 14.01.2018 KGP -
Przed nami długi weekend majowy. Mimo, że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa.
Dodano: 03.05.2017 KGP -
Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku. Dla policjantów to codzienność – a więc kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego samochodów i autokarów przewożących dzieci. To też patrolowanie nartostrad – pilnowanie porządku oraz reagowanie na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo naszych milusińskich.
Dodano: 24.02.2017 KGP -
W związku z falą mrozów Policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.
Dodano: 23.01.2017 KGP -
Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.
Dodano: 29.11.2016 KGP -
Trwają wakacje i sezon urlopowy, a coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
Dodano: 12.08.2016