Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KWP w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim zakończyli śledztwo dotyczące posługiwania się nierzetelnymi fakturami, poświadczenia nieprawdy w dokumentach i oszustwa. Sprawa dotyczy ponad 60 podejrzanych, a narażenie na uszczuplenie Skarbu Państwa oszacowano na kilka milionów złotych.
Dodano: 06.02.2023 Łódź -
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją słupskiej komendy postawili zarzuty kobiecie i mężczyźnie zaangażowanym w proceder wytwarzania i sprzedaży odzieży, która zawierała podrabiane znaki towarowe znanych światowych marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli bluzy i koszulki z podrabianymi logami, a także urządzenia służące do produkcji tych ubrań. Za oznaczanie towarów podrobionym znakiem towarowym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 03.02.2023 Gdańsk -
Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wyjaśnili okoliczności wielu oszustw, których ofiarami padły osoby z całego kraju. Podejrzani zostali zatrzymani w Olsztynie. Według ustaleń policjantów, 37-latek ze swoim 49-letnim znajomym, a następnie z 35-letnią partnerką wyłudzali pieniądze od pokrzywdzonych poprzez wystawianie ogłoszeń, dotyczących sprzedaży aut czy odpowiadaniu na oferty usług remontowo-transportowych. Mieli pobierać zaliczki, po czym kontakt z nimi urywał się. Cała trójka usłyszała już zarzuty i wkrótce stanie przed sądem. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ do olsztyńskiej jednostki Policji zgłaszają się kolejne osoby pokrzywdzone prawdopodobnie przestępczym działaniem 37-latka.
Dodano: 03.02.2023 Olsztyn -
Kolejne 8 osób zatrzymanych do śledztwa prowadzonego przez CBŚP i KAS pod nadzorem zachodniopomorskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej. Sprawa dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się przestępczością podatkową. Straty Skarbu Państwa w wyniku działania gangu to około 50 mln zł.
Dodano: 31.01.2023 CBŚP -
Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Chorzowie 48-letniego mieszkańca Katowic. W kierowanym przez siebie samochodzie mężczyzna przewoził papierosy, które nie miały banderol, świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Podczas przeszukań śledczy znaleźli blisko 1300 butelek alkoholu i prawie 83 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.
Dodano: 26.01.2023 Katowice -
Policjanci z koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 100 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przy sprzedaży tych papierosów Skarb Państwa straciłby ponad 90 tysięcy złotych.
Dodano: 26.01.2023 Szczecin -
Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach skierowali do sądu akt oskarżenia. Sprawa dotyczy 16 podejrzanych, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Przestępczy proceder doprowadził do uszczuplenia należności z podatku VAT wartości blisko 2,5 milionów złotych.
Dodano: 24.01.2023 Katowice -
Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w jednym z lokali w Siedlcach zabezpieczyli 7 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych.
Dodano: 19.01.2023 Radom -
Wielowątkowe śledztwo prowadzone przez CBŚP i Prokuraturę Regionalną w Gdańsku dotyczy międzynarodowego gangu zajmującego się obrotem narkotykami i papierosami oraz praniem pieniędzy pochodzących z tych przestępstw. Wobec 18 osób skierowano akt oskarżenia. Śledczy zarzucają im m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i produkcję wyrobów tytoniowych, podrabianie dokumentów czy pranie pieniędzy.
Dodano: 18.01.2023 CBŚP Gdańsk -
Wspólne działania funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z mundurowymi z wrocławskiego Psiego Pola doprowadziły do zatrzymania 41-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który trudnił się wprowadzaniem do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy mogło wynieść ponad milion złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 17.01.2023 Wrocław -
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli 19 automatów do gier hazardowych, znajdujących się w hali magazynowej na terenie jednej z miejscowości w powiecie krakowskim. Posiadaczowi nielegalnych urządzeń grożą wysokie kary finansowe.
Dodano: 17.01.2023 Kraków -
Niemalże 3 miliony papierosów zabezpieczyli podczas dwóch ostatnich realizacji policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. W trakcie działań policjanci zatrzymali 3 osoby, które odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu towaru bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z tytułu uszczuplenia podatku Skarb Państwa stracił ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.
Dodano: 17.01.2023 KSP -
Worek o wadze ponad 16 kg z zawartością krajanki tytoniowej i blisko 3 tysiące sztuk papierosów „domowej produkcji” zabezpieczyli lwóweccy policjanci podczas działań na terenie Gryfowa Śląskiego. Do sprawy został zatrzymany 52-letni mężczyzna. Grozi mu teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.
Dodano: 12.01.2023 Wrocław -
Zlikwidowany magazyn z nielegalnymi farmaceutykami, zabezpieczone kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych, głównie psychotropowych, anabolików i na potencję, o łącznej wartości ok. 10 mln zł, to wynik kolejnej akcji CBŚP, tym razem wspólnie z KWP w Poznaniu. Podczas akcji policjanci przejęli także 2 urządzenia służące do produkcji środków farmaceutycznych oraz zatrzymali 2 podejrzanych.
Dodano: 11.01.2023 CBŚP -
Policjanci z KWP w Olsztynie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, zakończyli śledztwo przeciwko 71 osobom. Sprawa dotyczy wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT, gdzie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 50 mln złotych. 71 oskarżonych to „podwykonawcy” i część grupy przestępczej zajmującej się tworzeniem fikcyjnych firm, które wytwarzały nieprawdziwą dokumentację podatkową na rzecz legalnie działających podmiotów gospodarczych, jak się okazało jednego właściciela – mieszkańca Warszawy. Wobec pomysłodawcy i głównego podejrzanego oraz pozostałych członków grupy nadal prowadzone jest śledztwo.
Dodano: 01.10.2014 Olsztyn