Policja.pl

Dopóki piłka w grze – dla „Górala”

Data publikacji 22.12.2019

Wczoraj tj. 21 grudnia br. odbył się Świąteczny charytatywny turniej piłki nożnej halowej – dopóki piłka w grze – dla „Górala” o puchar Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Burmistrza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. W turnieju wzięło udział 11 drużyn m.in. z Policji, Straży Granicznej, SKW oraz gościnnie reprezentacja disco polo. Głównym celem tych zawodów było zebranie środków pieniężnych na leczenie naszego kolegi Jacka Kurzei "Górala", który od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą.

Turniej odbywał się w jak zawsze gościnnej dla Policji hali sportowej Centrum Reakreacyjno-Sportowego Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przy ul. Lindego 20.

Inicjatorem, pomysłodawcą kolejnej tego typu imprezy o charakterze charytatywnym i sportowo-rekreacyjnym był Andrzej Kuczyński, Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Policji, były funkcjonariusz jednostki antyterrorystycznej BOA przy wsparciu policjanta z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII Norberta Sieczki.

Już od godz. 7.50 rozpoczęła się rywalizacja sportowa 11 drużyn biorących udział w turnieju. O miano najlepszych walczyli zawodnicy z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, SPKP z Warszawy, SKW, Nadwiślańskiego Odziału Straży Granicznej, KRP Warszawa V, OPP z Piaseczna, KPP w Żurominie, KP w Milanówku, KPP w Wołominie, KGP oraz gościnnie reprezentacja disco polo.

Około godz. 12.00 nastąpiło symboliczne otwarcie turnieju w związku z przybyciem głównego bohatera tego przedsięwzięcia Jacka Kurzei „Górala”, funkcjonariusza CPKP „BOA”, który od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą.

W trakcie otwarcia głos zabrał były selekcjoner reprezentacji Polski, a także drużyn klubowych polskich oraz Grecji i Chin, a obecnie komentator sportowy Andrzej Strejlau podkreślając, jak ważne szczególnie w służbach mundurowych jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Dodał również, że istotnym elementem każdych zawodów sportowych jest rywalizacja w duchu fair play, czego życzył wszystkim zawodnikom.

Następnie głos zabrał Zastępca Dowódcy CPKP "BOA" nadkom. Krzysztof Sowiński, który powiedział o „Góralu”, że zawsze może liczyć na pomoc dowództwa CPKP „BOA” oraz swoich kolegów.

Główny bohater Jacek Kurzeja podziękował organizatorom za kolejną inicjatywę, dzięki której może cały czas toczyć walkę z tym trudnym przeciwnikiem jakim jest choroba.

Po głównym otwarciu turnieju, zawodnicy kontynuowali zmagania grupowe o puchar Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Większość spotkań kończyła się rzutami karnymi, co świadczyło o bardzo wyrównanym poziomie drużyn.

Do walki o główne trofea awansowały drużyny: Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, która ostatecznie zajęła wysokie 4 miejsce, KGP – 3 miejsce oraz reprezentacja OPP z Piaseczna, która w wielkim finale uległa reprezentacji KP w Milanówku.

Przed meczem o pierwsze miejsce w zawodach odbył się niezwykły pojedynek piłkarski, w którym rywalizowała ekipa CPKP „BOA” z drużyną składającą się z przedstawicieli reprezentacji biorących udział w turnieju. W drużynie "BOA" z opaską kapitana wystąpił Zastępca Dowódcy nadkom. Krzysztof Sowiński oraz obecni i emerytowani funkcjonariusze tej jednostki. Po bardzo pasjonującej grze mecz zakończył się zwycięstwem komandosów 2:1.

Poza klasyfikacją drużynową organizatorzy wytypowali najlepszego bramkarza, którym został zawodnik KGP Radosław Kalisz. Z kolei królem strzelców - Maciej Watkowski (strzelec 12 bramek) z KPP w Żurominie, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się funkcjonariusz CPKP „BOA” Paweł Cegiełko.

Jednak najważnieszym celem tego przedsięwzięcia było zebranie środków pieniężnych na leczenie naszego kolegi Jacka Kurzei w trakcie turnieju oraz z akcji "Wspieramy Górala na święta".

W trakcie licytacji przedmiotów policyjnych i sportowych największym zainteresowaniem cieszyła się koszulka zawodnika Legii Warszawa Mateusza Wieteski oraz piłki nożne z autografami Roberta Lewandowskiego, Zbigniewa Bońka, Andrzeja Strejlaua i Stefana Majewskiego.

W trakcie ceremonii zakończenia turnieju organizotorzy wszystkie zebrane środki przekazali w formie czeku na ręce naszego kolegi Jacka Kurzei „Górala”. "Św. Mikołaj" nie zapomniał również o świątecznych paczkach dla Jacka oraz jego córek.

Inicjator tego przedsięwzięcia Andrzej Kuczyński po raz kolejny pozytywnie zaskoczył wszystkich uczestników oraz gości dla których przygotował olbrzymi tort z inicjałami ukochanej jednostki „Górala”.

Organizatorem tego szczególnego turnieju był Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji "BOA", Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA oraz CRS Bielany.

Dziękujemy wszystkim drużynom za uczestnictwo i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy, gościom oraz kibicom za doping, a organizatorom za profesjonalne przygotowanie tych niezwykłych zawodów. Szczególne podziękowanie kierujemy do Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Grzegorza Pietruczuka i gospodyni obiektu Dyrektor CRS na Bielanach Pani Annie Szymczak-Gałkowskiej. Podziękowania należą się również funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom CPKP "BOA".

KGP

Powrót na górę strony