Policja.pl

Ćwiczenia kontrterrorystów z policyjnym Black Hawkiem

Data publikacji 08.08.2023

Przez ostatnie dni podlascy kontrterroryści wspólnie z kolegami z Lublina, Olsztyna, Kielc, Rzeszowa oraz funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa i instruktorami GOPR-u doskonalili swoje umiejętności. Z pokładu policyjnego Black Hawk specjalsi ćwiczyli różne scenariusze, które mogą zostać wykorzystane podczas prowadzenia działań bojowych. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Białymstoku biorą udział w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka.

Do ich głównych zadań należy zwalczanie aktów terroryzmu oraz najcięższych kategorii przestępstw. Swoje umiejętności w głównej mierze wykorzystują podczas działań bojowych prowadzonych na rzecz komórek i jednostek Policji na terenie całego kraju.

Specyfika realizacji tych wszystkich zadań wymaga od funkcjonariuszy pełniących służbę w tej specjalistycznej jednostce doskonałej sprawności fizycznej, panowania nad stresem, emocjami oraz umiejętności współpracy i współdziałania. W czasie żmudnych treningów policjanci do perfekcji opanowują szereg specjalistycznych zagadnień w tym taktykę działań oraz strzelanie, nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje. Z pokładu policyjnego Black Hawk specjalsi ćwiczyli różne scenariusze, które mogą zostać wykorzystane podczas prowadzenia działań bojowych. Kontrterroryści poza doskonaleniem umiejętności w warunkach dziennych, ćwiczyli również współpracę z załogą śmigłowca w warunkach nocnych z wykorzystaniem noktowizji.

W czasie podsumowania tego kilkudniowego szkolenia Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc podziękował wszystkim funkcjonariuszom i załodze policyjnego Black Hawk za zaangażowanie i udział w ćwiczeniach.

Opis filmu: Ćwiczenia kontrterrorystyczne z policyjnym Black Hawk

Pliki do pobrania

  • 196.05 KB
Powrót na górę strony