Policja.pl

Międzynarodowe Warsztaty K9

Data publikacji 10.11.2023

Za nami Międzynarodowe Warsztaty K9 dla psów przeznaczonych do działań bojowych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”, przy współpracy SPKP w Białymstoku.

Międzynarodowe warsztaty dla psów bojowych miały na celu przygotowanie ich do pracy na obiektach infrastruktury krytycznej w miejscach, w których brak jest możliwości użycia broni palnej. Uczestniczyły w nich zespoły policyjne i wojskowe: Aras Litwa, YPT Litwa, Omega Łotwa, RAPID Estonia, KSK Niemcy, SEK Berlin, Eko Cobra Austria, Lucko Chorwacja, SPKP z całej Polski, które posiadają psy bojowe, JWK Lubliniec, KWP Gdańsk, KWP Białystok, KWP Kraków Służba Więzienna i CPKP „BOA”.

Ćwiczenia przeprowadzono w warunkach zbliżonych do realnych. Całość ćwiczeń odbywała się na podstawie scenariuszy przygotowanych od najmniejszego poziomu trudności do najtrudniejszego. Ważnym elementem warsztatów była wymiana doświadczeń. W trakcie ćwiczeń wykorzystywany był również policyjny śmigłowiec Black Hawk.

Fot. SPKP Warszawa

Powrót na górę strony