Policja.pl

Wspólne ćwiczenia pracowników Banku Pocztowego, policyjnych kontrterrorystów i negocjatorów

Data publikacji 24.11.2023

W Bydgoszczy, w jednej z siedzib Banku Pocztowego, odbyły się symulowane ćwiczenia, które na pierwszy rzut oka mogły wyglądać, jak prawdziwy napad. Na szczęście, to jedynie scenariusz szkolenia pracowników placówki. Te specjalistyczne ćwiczenia przeprowadzili funkcjonariusze z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy i policyjnych negocjatorów.

Samą symulację zaaranżowano wewnątrz banku, czyli w miejscach codziennego funkcjonowania pracowników i klientów. Tego rodzaju działania stanowią dla policjantów istotne doświadczenie, które w razie rzeczywistego kryzysu może być użyteczne.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie skuteczności przyjętych procedur związanych z sytuacją kryzysową. Dodatkowo weryfikowane było współdziałanie z innymi instytucjami oraz taktyka działania policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy i policyjnych negocjatorów.

Pracownicy banku, wspólnie z kontrterrorystami, ćwiczyli sytuację napadu na oddział banku, ucząc się odpowiednich procedur postępowania. Wszyscy dążyli do tego, aby zarówno personel, jak i obecni na miejscu klienci wiedzieli, jak skutecznie współpracować z policją w przypadku kryzysowej sytuacji.

Uczestniczący w ćwiczeniach wspólnie uznali, że tego rodzaju symulacje znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa, zarówno pracowników banku, jak i jego klientów. Wszyscy są zgodni co do korzyści płynących z tych działań, uznając je za skuteczny środek zwiększający gotowość do efektywnego reagowania w przypadku rzeczywistych sytuacji kryzysowych.

Film https://youtu.be/OXUwdmyt1dI

Powrót na górę strony