Podziękowania

Podziękowania dla sochaczewskiego policjanta

Sierżant Piotr Bujnowski z sochaczewskiej komendy w czasie wolnym od służby pomógł uczestnikom zdarzenia drogowego. Dzisiaj dotarły do nas podziękowania od rodziny, która uczestniczyła w kolizji.

Sierż. Piotr Bujanowski, który od 4 lat jest policjantem Referatu Patrolowo – Interwencyjnego w sochaczewskiej komendzie, w czasie wolnym od służby, był świadkiem zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze krajowej nr 12 między Zwoleniem a Radomiem.  Policjant od razu zatrzymał się, by udzielić pomocy, otworzył drzwi, które zaklinowały się w wyniku tylnego uderzenia, w ten sposób pomógł opuścić kierowcy pojazd.

Okazało się, że drugim samochodem podróżowała rodzina z dwójką małych dzieci. Sierżant Bujnowski wezwał wszystkie niezbędne służby i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Udostępnił również swój pojazd, by kobieta mogła uspokoić 4 letnią córkę i 15 – miesięcznego synka. Policjant zajął się nimi i odwracał uwagę przestraszonych dzieci od rozbitego samochodu, którym jeszcze przed chwilą podróżowały.

Karetka pogotowia zabrała matkę i dzieci do szpitala w Radomiu, jednak ich ojciec musiał pozostać na miejscu. Rodzina nie miała nikogo bliskiego w okolicy, ponieważ pochodzą z województwa wielkopolskiego. Policjant zawiózł do szpitala maluchom i ich mamie niezbędne rzeczy, a po zakończeniu czynności także mężczyznę, który pozostał z rodziną.

Dziękujemy Rodzinie za miły gest, a koledze gratulujemy postawy.

(KWP w Radomiu/js)

Powrót na górę strony