Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Weź udział w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim!

25 maja 2018 roku w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbędą się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim. Zawodnicy będą walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wzięcia udziału w tej sportowej imprezie!

Organizatorami biegu są: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Współorganizatorami sportowej imprezy są: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Lasy Państwowe.

Bieg rozpocznie się 25 maja 2018 roku o 10.00 w miejscowości Ostre "Dolina Zimnika" - Gmina Lipowa. Trasa biegu (jedno okrążenie - 21,097 km) prowadzić będzie szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne. Trasa jest bardzo malownicza z pięknymi widokami na Kotlinę Żywiecką oraz Dolinę Zimnika.

Obok biegu głównego odbędzie się również bieg towarzyszący, przewidziany dla młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z powiatu żywieckiego. Bieg rozpocznie się o 10.30 i przeprowadzony zostanie na dystansie 3 kilometrów.

Organizatorzy dla zwycięzców przewidzieli puchary, dyplomy, medale, koszulki oraz nagrody rzeczowe. Wartość nagród, to kwota około 5,5 tys. zł. Ponadto zapewniony jest ciepły posiłek, woda na trasie biegu oraz napoje izotoniczne.

Zgłoszenia do 18 maja 2018 roku należy dokonać w formie elektronicznej na stronie:

www.bgtimesport.pl/zawody/info/id/305

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do wzięcia udziału w tej sportowej imprezie!

(KWP w Katowicach)

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony