Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pobiegli dla Oliwiera

Data publikacji 08.12.2014

Brodniccy policjanci wzięli udział w Charytatywnym Biegu Mikołajkowym dla Oliwiera Frydryszaka, o którego życie walczą rodzice, rodzina, znajomi, cała Brodnica, powiat i jak się okazuje nie tylko... Ludzi o wielkich sercach jest coraz więcej. Biegli wszyscy. Policjanci i żołnierze, strażacy i wędkarze, mali i duzi. Chłopiec zachorował na bardzo ciężki nowotwór wieku dziecięcego, którego leczenie jest bardzo kosztowne. Brodniccy funkcjonariusze przyłączyli się do zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca oraz przekazali na licytację policyjną maskotkę.

W minioną sobotę (6.12.14 r.), w dniu Świętego Mikołaja, w Brodnicy odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy, z którego dochód przekazany zostanie na leczenie chłopca, zmagającego się z ciężkim nowotworem wieku dziecięcego. Do biegu przyłączyli się również brodniccy policjanci. Głównym celem charytatywnej akcji było pokonanie dystansu 2 tysięcy kilometrów – tyle liczy odległość między z Brodnicą a Laponią, w której zgodnie z odwieczną tradycją mieszka święty Mikołaj.

Bieg ruszył spod Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy, a trasa przebiegała przez Park Św. Jana Pawła II. Wszyscy chętni do pomocy, pokazali jaka jest siła w grupie. W biegu wzięli udział mieszkańcy Brodnicy i powiatu, policjanci, żołnierze, strażacy, wędkarze, dzieci i dorośli, mali i duzi. Udało się. Cel został osiągnięty.

W trakcie trwania biegu, na placu przed pałacem, odbywał się festyn charytatywny, na którym nie mogło zabraknąć również brodnickich policjantów. Funkcjonariusze, w przerwach między konkursami, prezentowali sprzęt jaki posiadają na wyposażeniu jednostki, rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o bezpieczeństwie oraz rozdawali odblaski. Każdy chętny mógł wsiąść do policyjnego wozu i przymierzyć policyjne czapki.

Historia 7-letniego Oliwiera poruszyła wszystkich, zna ją już prawie każdy mieszkaniec Brodnicy i powiatu. Chłopiec zachorował na nowotwór kiedy miał 3,5 roku. Leczenie jest bardzo kosztowne, bo potrzeba aż ok. 150 tys. euro. Marzeniem 7-latka jest pokonać chorobę i zostać policjantem, a my chcemy pomóc je spełnić.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony