Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 09.12.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Brodnica, podejrzanego o zabójstwo bezdomnego. Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.

14 września br., tuż po północy, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia o tym, że do szpitala w Śremie przewieziona została osoba, która prawdopodobnie jest pobita i ma rany cięte oraz kłute.

Z ustaleń policjantów, którzy zajęli się sprawą wynikało, że w nocy z 13 na 14 września, w Śremie na klatce schodowej bloku, 53-letni bezdomny mężczyzna był uderzany nożem przez nieznanego sprawcę. 16 września pokrzywdzony, w związku z doznanymi obrażeniami ciała, zmarł w szpitalu.

Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli do sprawy rzeczy zawierające ślady biologiczne, które poddane zostały badaniom genetycznym. Ponadto wykonali szereg innych czynności, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy zabójstwa. Zebrany w śledztwie materiał dowodowy, zeznania świadków, monitoring, wyniki badań genetycznych potwierdziły policyjne ustalenia. W piątek, 5 grudnia policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Brodnica, jako osobę podejrzaną o dokonanie zabójstwa.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Śremie przedstawili zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Na wniosek Policji i prokuratury mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Zatrzymany 23-latek był już wcześniej notowany i karany za przestępstwo kryminalne. Za zabójstwo grozi mu dożywotnie więzienie.

(KWP w Poznaniu / ap)

Powrót na górę strony