Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Szlachetna Paczka” od małopolskiej Policji

Data publikacji 16.12.2014

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku małopolska Policja włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Pomoc przygotowana została dla dwóch rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji – z Proszowic i Wieliczki. Zebrane fundusze pozwoliły na spełnienie wszystkich potrzeb. Przekazaliśmy m.in. pralkę, lodówkę, tapczan dla dziecka, łóżko, odzież i obuwie zimowe, farby do malowania wnętrz, żywność, środki czystości, pomoce szkolne oraz kołdry, pościele, ręczniki i koce. Łączna wartość przekazanych paczek wyniosła aż 20 tys. zł.

Udało się także spełnić marzenia najmłodszych: ręczniki i piórniki z Violettą, lalkę Barbie, a także sterowane autko, helikopter, koparkę oraz rower.

86 paczek zapakowanych w formie prezentów dostarczyliśmy do magazynu Szlachetnej Paczki oraz bezpośrednio do jednej z rodzin.

„Szlachetna Paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku Szlachetna Paczka jest organizowana czternasty raz. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (obecnie prezesa Stowarzyszenia Wiosna) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Dzisiaj projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2013 roku Paczka połączyła 617 tysięcy Polaków, a wartość społeczna projektu przekroczyła 300 mln złotych!

Kolejna edycja już za rok.

(KWP w Krakowie / ap)

Powrót na górę strony