Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 16.01.2015

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 22-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął 24-letni mężczyzna. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w miniony wtorek około 20:30, w miejscowości Ulasek (gm. Somianka). Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierowca osobowego mercedesa nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. 

Mercedesem podróżowało 4 mężczyzn w wieku od 20 do 31 lat. Trzech z nich trafiło do szpitala, gdzie jeden z poszkodowanych zmarł na skutek odniesionych obrażeń. 22-latek, będący właścicielem pojazdu nie odniósł obrażeń. Na podstawie przeprowadzonych ustaleń funkcjonariusze podejrzewają, że to właśnie on kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Po wypadku mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, ponieważ badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu.

Dziś, tj. 16 stycznia na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości grozi do 12 lat więzienia.  

(KWP w Radomiu / mw) 

Powrót na górę strony