Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jędrzejowscy policjanci uratowali życie litewskiego trampa

Data publikacji 26.01.2015

Dzięki obywatelskiej postawie i nieobojętności Kierownika Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie uratowano 62-letniego obywatela Litwy przed zamarznięciem.

Wczoraj dyżurny jędrzejowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na polach w miejscowości Skroniów mieszka pod namiotem bezdomny. Natychmiast na miejsce skierowano policyjny patrol. Okoliczny teren mundurowi najpierw patrolowali radiowozem, później pieszo. W odległości około 200 metrów od jezdni policjanci zauważyli przysypany śniegiem namiot, we wnętrzu którego spał mężczyzna. Po obudzeniu go okazało się, że jest to 62-letni obywatel Litwy. Mężczyzna przyznał, że w takich warunkach przebywał od około tygodnia. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę na obserwację do szpitala.

Dzięki zainteresowaniu policjanta oraz szybkiej reakcji mundurowych udało się uratować mu życie, bowiem  w niskich temperaturach mężczyzna mógł zamarznąć. Obecnie 62-latek przebywa w schronisku. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na osoby z naszego otoczenia. Przede wszystkim starsze lub samotne. Sprawdzajmy, czy nic im się złego nie dzieje i czy nie potrzebują naszej pomocy. Takie zwykłe zainteresowanie nierzadko może uratować komuś życie.

(KWP w Kielcach / ap)

Powrót na górę strony