Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci gośćmi Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Na zaproszenie szefa wielkopolskich policjantów insp. Rafała Batkowskiego w komendzie gościła grupa dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Mali goście są podopiecznymi Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz pociechami wielkopolskich policjantów. Dzieci wspólnie przebywają w Rogoźnie na koloniach. Klub Policyjny w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu znalazł się na szlaku ich wakacyjnych wędrówek.


27 lipca br. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski wspólnie ze swoim zastępcą insp. Michałem Domagalskim serdecznie i z uśmiechem powitali niecodziennych gości Klubu Policyjnego. Dzieci przygotowały dla gospodarzy wiele niespodzianek. Komendant otrzymał od nich okolicznościowe podziękowanie. Prawdziwym zaskoczeniem i powodem do wzruszenia był jednak następny przekazany mu prezent. Mali goście wręczyli komendantowi własnoręcznie wykonane serce. Insp. Rafał Batkowski zapowiedział, że dziecięce prezenty zajmą honorowe miejsce w jego gabinecie. Dzieci, pamiętając o tym, że wakacje to także okazja do sportowej aktywności, podarowały komendantowi piłkę nożną.

Osoby wspierające fundację opowiadały o jej osiągnięciach i działaniach. Aktywność fundacji jest wyrazem pamięci, opieki i solidarności z rodzinami tych policjantów, którzy oddali życie na służbie wierni do końca rocie ślubowania. Rodziny policjantów wiedzą, że wobec straty swoich mężów i ojców mogą liczyć na wsparcie i pomoc. Wielkopolska Policja w wieloraki sposób angażuje się w działania fundacji, czego wyrazem jest dzisiejsze spotkanie.

Mali goście wręczyli także okolicznościowe podziękowanie dla Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, które w jego imieniu odebrał Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Leszek Sobieski. Dzieci bardzo gorąco dziękowały też Dyrektor Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie Beacie Matelskiej, która udzieliła wydatnej pomocy w organizacji ich wypoczynku.

Insp. Rafał Batkowski ze swojej strony również obdarował swoich gości drobnymi prezentami. Wyrazem prawdziwie rodzinnej atmosfery spotkania była wspólnie zaśpiewana piosenka i pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie z komendantem na pewno na długo pozostanie w dziecięcych sercach i pamięci.

(KWP w Poznaniu / dm)

  • chłopiec przekazuje inspektorowi Rafałowi Batkowskiemu pamiątkowe serce
  • pamiątkowe serce z podpisami dzieci
  • inspektor Batkowski wręcza upominek dziewczynce
  • inspektor Batkowski wręcza upominek chłopcu
  • zdjęcie grupowe
  • zjęcie zbiorowe - dzieci w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Powrót na górę strony