Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku

Data publikacji 11.12.2015

W Siedlcach oddano do użytku zmodernizowaną i rozbudowaną siedzibę Komendy Miejskiej Policji. W uroczystości wziął udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Rafał Korczak. Koszt inwestycji to ponad 16 mln zł. Zmodernizowana siedziba komendy, w której zatrudnionych jest 354 osób, zapewni większy komfort pracy funkcjonariuszom i pracownikom Policji, ale przede wszystkim stworzy odpowiednie warunki do obsługi osób potrzebujących kontaktu z mundurowymi.

Podczas uroczystości na nowym placu apelowym przed siedzibą komendy przy ul. Starowiejskiej 66, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Rafał Korczak oraz Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Marek Fałdowski podziękowali wszystkim, dzięki determinacji i wsparciu których projekt mógł być zrealizowany.

Proces inwestycyjny został zaplanowany na lata 2013-2015 w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Głównym wykonawcą inwestycji było przedsiębiorstwo Budowlano Usługowo Handlowe AGAT Sp. z o.o. z Kielc, które zadanie wykonało w terminie i zgodnie z dokumentacją techniczną. Koszt całości inwestycji to blisko 16 mln złotych. W zdecydowanej większości projekt finansowany był ze środków budżetu państwa, a wsparł go finansowo Urząd Miasta w Siedlcach przekazując na ten cel blisko 3 mln złotych. Ponadto prawie 80 tys. złotych pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na montaż zestawów solarnych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Rozbudowa polegała na wybudowaniu 6 nowych budynków tj.: budynku łącznika, który składa się z 3 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 1655 m² oraz kubaturze 4950 m³. Na ostatniej kondygnacji znajduje się strzelnica. Ponadto w budynku łącznika znajduje się nowoczesne stanowisko kierowania, duża sala konferencyjna, siłowania i kilkanaście pomieszczeń biurowych. Łącznik połączył istniejące już budynki KMP - budynek stacji obsługi transportu, w którym znajdują się myjnia oraz warsztat; budynek garażowy; kojce dla psów służbowych wraz z wybiegami; wiaty parkingowe dla pojazdów służbowych.

Modernizacja polegała na przeprowadzeniu kapitalnego remontu i termoizolacji istniejących już budynków KMP. Na terenie objętym inwestycją wokół KMP powstał duży parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych tuż przy wejściu do nowego budynku.

Uroczystość była również okazją do przekazania policjantom Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach 3 nowych radiowozów opel corsa, które znajdą się na wyposażeniu Komisariatów Policji w Skórcu, Mokobodach oraz I Rewiru Dzielnicowych KMP w Siedlcach. Ich głównymi użytkownikami będą dzielnicowi. Zakupienie nowych pojazdów możliwe było dzięki wsparciu finansowemu ze strony samorządów lokalnych, które pokryły 50 % wartości nowych pojazdów. W zakupie radiowozu dla Komisariatu Policji w Skórcu partycypowały Gminy Skórzec, Domanice, Wiśniew i Wodynie przekazując na ten cel po 5400 zł. 50 % wartości radiowozu dla Komisariatu Policji w Mokobodach pokryły Gminy Mokobody, Kotuń i Suchożebry przekazując policji po 7200 zł. Natomiast zakup radiowozu dla I Rewiru Dzielnicowych możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Siedlcach, które przekazało Policji 21 500 zł.

Dzisiejszą uroczystość swą obecnością i występami uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura, a całość uroczystości prowadził podinsp. Wojciech Lewandowski z Wydziału Historii Policji I Edukacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego.

Po uroczystości zaproszeni goście zwiedzili pomieszczenia komendy.

KWP w Radomiu / ig

  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #1
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #2
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #3
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #4
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #5
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #6
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #7
  • Zmodernizowana siedziba KMP w Siedlcach oddana do użytku #8
Powrót na górę strony