Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza

Data publikacji 14.12.2015

Dwaj głogowianie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zatrzymani odpowiedzialni są za brutalny napad na taksówkarza. Używając wobec niego przemocy, zabrali wartościowe przedmioty, oblali benzyną i umieścili w bagażniku taksówki, obierając kurs na Wschowę. Po kilkudziesięciu minutach po opuszczeniu pojazdu, byli już w rękach policjantów z tego miasta. Możliwe to było dzięki mobilizacji i zaangażowaniu całej jednostki.

Opisywane zdarzenie miało miejsce z piątku na sobotę. O godzinie 3.30 dyspozytorka jednej z korporacji w Głogowie wysłała taksówkarza na zamówiony kurs. 33-letni kierowca zabrał dwóch mężczyzn, którzy chcieli przemieścić się we wskazane miejsce w powiecie głogowskim.

Już podczas podróży nietrzeźwi klienci przekonali taksówkarza, że nie należą do spokojnych i opanowanych pasażerów. Początkowo odmówili zapłaty za kurs, następnie pobili kierowcę, szarpali go, oblali benzyną i grozili pozbawieniem życia. Zabierając kierowcy wartościowe przedmioty (pieniądze, złotą obrączkę, gotówkę, dokumenty i karty bankomatowe, których łączną wartość oszacowano na ponad 2 tys. złotych) umieścili mężczyznę w bagażniku jego własnej taksówki. Meżczyźni porzucili auto we Wschowie na środku ulicy. O godzinie 6.00 dziwnie zaparkowane auto przykuło uwagę mieszkańca Wschowy. Ten słysząc odgłosy dobiegające z bagażnika, otworzył go i uwolnił pokrzywdzonego zawiadamiając Policję we Wschowie.

Charakter i powaga tego zdarzenia spowodowała, że Komendant Powiatowy Policji we Wschowie wszczął alarm dla całego stanu swojej jednostki. Przewodnicy z psami, policjanci prewencji, śledczy czy kryminalni zaangażowani byli w jak najszybsze rozwikłanie sprawy. Kilkadziesiąt minut po otrzymaniu informacji, dwaj napastnicy byli już w rękach policjantów ze Wschowy. Byli nietrzeźwi. Zatrzymanymi okazali się głogowianie w wieku 20 oraz 31 lat. Utracone przedmioty zostału odnalezione.

W  niedzielę (13 grudnia) po wytrzeźwieniu zatrzymanych, możliwe było przeprowadzenie czynności procesowych. Mężczyźni odpowiedzą za rozbój, uszkodzenie ciała, pozbawienie wolności, posługiwanie się nie swoimi dokumentami, kradzież czy krótkotrwałe użycie pojazdu.

Tego dnia zapoznano się również z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policję i prokuraturę we Wschowie. Sąd rozpatrywał wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzn, postanawiając, że najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą za kratkami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza #1
  • Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza #2
  • Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza #3

Film Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza

Pobierz plik Szybko zatrzymani za brutalny napad na taksówkarza (format mp4 - rozmiar 20.54 MB)

Powrót na górę strony