Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski od policjantów na wierzchowcach

Policjanci z Referatu Konnego KWP w Szczecinie dzisiaj dzielili się z mieszkańcami miasta niecodziennymi upominkami. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo szczecinian rozdawali w ten wyjątkowy świąteczny dzień elementy odblaskowe.

Policyjni jeźdźcy odwiedzili dziś newralgiczne miejsca w Szczecinie, gdzie mieszkańcy robili jeszcze ostatnie przedświąteczne zakupy. Patrolowali okolice centrum, Jasne Błonia , okolice Zamku Książąt Pomorskich. Ten czas funkcjonariusze wykorzystali na przekazanie świątecznych życzeń i upominków w postaci elementów odblaskowych tj. zawieszek, opasek na rękę i kamizelek, wszystkim napotkanym osobom.

Obdarowywani  nie kryli zadowolenia, a czasem wręcz wzruszenia, wyjątkową akcją w tym  wyjątkowym dniu. Dziękowali za symboliczne prezenty i składali życzenia mundurowym.

Policjanci przypominali mieszkańcom Szczecina, że nawet jeden niewielki element odblaskowy może kilkukrotnie zwiększyć odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego, zyskując w ten sposób cenny czas na wykonanie manewru, pozwalającego na uniknięcie tragedii na drodze.

(KWP w Szczecinie / ms)

  • Policjanci na koniach na patrolu
  • Policjanci na koniach na patrolu
  • Policjanci na koniach na patrolu
  • Policjanci na koniach na patrolu
  • Policjanci na koniach na patrolu
Powrót na górę strony