Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubińscy policjanci rozdają odblaski

Data publikacji 19.02.2016

Policjanci z Lubina prowadzą na terenie powiatu akcję prewencyjną pn. „Widoczny z daleka” . Dzięki włączeniu się w działania lokalnych samorządów piesi, w tym uczniowie oraz rowerzyści otrzymują opaski, kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, wychodząc naprzeciw dążeniu do ograniczenia liczby ofiar śmiertelnych, a także wypadków z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów na terenie powiatu lubińskiego prowadzą działania prewencyjne pod nazwą „Widoczny z daleka”. Akcja kierowana jest przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby byli zawsze widoczni dla kierowców po zmroku. Ma ona na celu uświadomienie im, jak ważny jest element odblaskowy, aby być widocznym, a co za tym idzie - również bezpiecznym na drodze. Do akcji przyłączyły się lokalne samorządy: Starosta Lubiński, Wójt Gminy Lubin, Burmistrz Miasta i Gminy Ścinawa oraz Wójt Gminy Rudna fundując elementy odblaskowe.

Noszenie odblasków przez pieszych ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Pieszego, który porusza się po zmroku bez odblasku, prowadzący pojazd może dostrzec z odległości około 20 metrów. Widoczne odblaski zwiększają natomiast ten dystans do ponad 150 metrów.
„Widoczny z daleka” to tylko jedna z wielu inicjatyw lubińskich funkcjonariuszy, podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu.

KWP we Wrocławiu / ig

Film Lubińscy policjanci rozdają odblaski

Pobierz plik Lubińscy policjanci rozdają odblaski (format mp4 - rozmiar 28.04 MB)

Powrót na górę strony