Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny m.in. za groźby, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała i podpalenie

Data publikacji 19.02.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, a podejrzanemu o kilka poważnych przestępstw - sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, uszkodzenie ciała i mienia, wymuszenie rozbójnicze oraz kierowanie gróźb karalnych i znęcanie się nad rodziną. Podejrzany, który usłyszał zarzuty, został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dzierżoniowscy policjanci, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wymuszenie rozbójnicze oraz groźby karalne kierowane pod adresem jednej z mieszkanek gminy Niemcza. Zatrzymany, to 36 – letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie ustalili, że wcześniej mężczyzna udał się na stację paliw. Tam zażądał wydania mu hot-doga. Kiedy usłyszał, że za ten posiłek musi zapłacić, grożąc zniszczeniem stacji, doprowadził ekspedientkę do wydania tego produktu bez zapłaty. W trakcie całego zajścia mężczyzna był bardzo agresywny i pobudzony, czym wzbudził u pokrzywdzonej jeszcze większą obawę, że spełni swoje groźby.

Następnego dnia bez żadnego powodu zaczepił inną kobietę, której groził zabójstwem, wymachując dodatkowo w jej kierunku butelką. Zatrzymany ma na koncie również sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa w postaci pożaru. Jak ustalili policjanci, na początku lutego br. późną nocą udał się on na strych, gdzie przebywał jego znajomy. Tam uderzył go twardym przedmiotem w twarz, powodując ranę tłuczoną. Następnie podpalił stos ubrań, powodując pożar w tej części budynku. Szybka reakcja służb ratunkowych pozwoliła na opanowanie pożaru i niedopuszczenie do jego rozprzestrzenienia się na kolejne kondygnacje.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u podejrzanego w momencie zatrzymania ponad promil alkoholu w organizmie. Przeprowadzone dalsze czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy i jego szczegółowa analiza, dały podstawę do przedstawienia zarzutów zatrzymanemu oraz wystąpienia do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za przestępstwa, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony