Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki”

Data publikacji 24.02.2016

23 lutego 2016 r. funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wzięli udział w oficjalnym zakończeniu akcji „Odblaskowe Dzieciaki”. Działania na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego wsparł swoją obecnością Rajdowy Mistrz Europy 2015 - Kajetan Kajetanowicz. W trakcie licznych spotkań, w ramach akcji rozdano najmłodszym blisko 15 tysięcy opasek odblaskowych, dzięki którym dzieci będą bardziej widoczne na naszych drogach.

Akcja „Odblaskowe dzieciaki” skierowana jest do uczniów klas 1 - 3 wrocławskich szkół podstawowych. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ambasadorem akcji jest czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w latach 2010-2013 oraz Rajdowy Mistrz Europy 2015 - Kajetan Kajetanowicz.

Podczas finału, rozmawiając o zasadach panujących w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwie jego uczestników, popularny Kajto starał się wpoić najmłodszym pozytywne nawyki i uczulić na czyhające zagrożenia. Zaprezentował również swój strój rajdowy oraz kask. Znalazł też chwilę, aby odpowiedzieć na pytania uczniów oraz rozdać autografy. Kajetan Kajetanowicz wspólnie z policjantami podkreślili, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej st. asp. Tadeusz Witkowski oraz asp. Marek Drzała rozmawiając z dziećmi, w oparciu o dedykowaną im prezentację, wyjaśnili również najmłodszym zawiłą terminologię ruchu drogowego oraz tłumaczyli m.in., kto to jest pieszy, kiedy mogą poruszać się pieszo i rowerem po drodze bez opieki dorosłych oraz jakie środki ostrożności należy zachować podczas wypoczynku.

Aby utrwalić przekazaną dzieciom wiedzę teoretyczną, asp. szt. Andrzej Słotwiński wraz z sierż. Łukaszem Raczkowskim z Wydziału Prewencji przeprowadzili konkurs dotykający problematyki bezpieczeństwa na drodze. Każdy z uczestników otrzymał kamizelkę odblaskową oraz gadżety promujące życie zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Na zakończenie dzieci odwiedził również najsłynniejszy dolnośląski policjant – Komisarz Lew.

Po spotkaniu, w którym uczestniczyło około 500 uczniów, dzieci mogły zobaczyć z bliska nie tylko policyjny radiowóz, ale również samochód, którym Kajetan Kajetanowicz zdobył tytuły mistrzowskie. W ramach trwającej od września 2015 roku udział w spotkaniach wzięło łącznie blisko 15 tys. uczniów wrocławskich szkół.

KWP we Wrocławiu / ig

 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #1
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #2
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #3
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #4
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #5
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #6
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #7
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #8
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #9
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #10
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #11
 • Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” #12

Film Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki”

Pobierz plik Finał akcji „Odblaskowe dzieciaki” (format mp4 - rozmiar 27.12 MB)

Powrót na górę strony