Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z broni palnej - jest już w rękach sądeckiej Policji

Data publikacji 11.03.2016

Intensywna praca funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy, który używając nielegalnie posiadanej broni palnej, przestrzelił szyby w jednym z budynków na ul.Krakowskiej. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (7 marca br.) około godz. 7:19 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu szyb w jednym z budynku na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów, którzy potwierdzili to zgłoszenie. W budynku uszkodzone były trzy szyby, które zostały przestrzelone z broni palnej. Sprawca oddał 6 strzałów.

Do późnych godzin popołudniowych na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza z sądeckiej komendy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczyli monitoring, zebrali ślady m.in. łuski i pociski, przesłuchali  świadków zdarzenia. Z uwagi na to, że sprawca uszkodzenia szyb strzelał z broni palnej, ustalenie i zatrzymanie tego niebezpiecznego przestępcy było dla Policji sprawą priorytetową.

Policjanci nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia jak i ustaleniem sprawcy nieustannie pracowali i przeprowadzili szereg czynności zakrojonych na szeroką skalę. Dzięki wnikliwej i intensywnej pracy w przeciągu kilku dni tj. 11 marca 2016 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali ustalonego wcześniej sprawcę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Chełmca. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono broń palną z której prawdopodobnie strzelał sprawca.

Młody mężczyzna odpowie za uszkodzenia mienia (art. 288§1 kk) oraz nielegalne posiadanie broni palnej (art. 263§2 kk). Dzisiaj (11.03.br.) policjanci zwrócili się z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 26-latka.

Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie / ig

Film Strzelał z broni palnej - jest j w rękach sądeckiej Policji

Pobierz plik Strzelał z broni palnej - jest j w rękach sądeckiej Policji (format mp4 - rozmiar 1.6 MB)

Powrót na górę strony