Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za strzelanie w kierunku jednego z budynków

Data publikacji 14.03.2016

Dzięki intensywnej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, 26-letni mieszkaniec gminy Chełmiec został rozliczony za strzelanie do jednego z budynków. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 marca br. w Nowym Sączu. Sprawca używając broni palnej oddał 6 strzałów w kierunku jednego z budynków przy ul. Krakowskiej, powodując uszkodzenie 3 szyb. Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili szereg czynności, które miały na celu jak najszybsze ustalenie i zatrzymanie mężczyny.

Nad rozwikłaniem sprawy funkcjonariusze pracowali przez kilka dni. Ich wnikliwa analiza zdarzenia szybko przyniosła efekty. Podejrzany został ustalony, zatrzymany i trafił do aresztu. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także broń palną, z której 6 marca br. prawdopodobnie strzelał 26-latek.

Zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia (art. 288§1 kk) oraz nielegalnego posiadania broni palnej (art. 263§2 kk), za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ak)

Film Sprawca strzelaniny zatrzymany

Pobierz plik Sprawca strzelaniny zatrzymany (format mp4 - rozmiar 5.05 MB)

Powrót na górę strony