Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 18-latka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie

Data publikacji 07.04.2016

Do policyjnego aresztu trafił 18-latek podejrzany o kradzież torebki starszej mieszkance Ostródy. Kilkanaście dni temu młody mężczyzna podbiegł do poszkodowanej i wyrwał jej torebkę, po czym uciekł. Kobieta przewróciła się na chodnik. Jak się okazało, upadek spowodował u niej złamanie nosa i ogólne potłuczenia. Zatrzymany nastolatek przyznał się do winy. Za to, co zrobił, odpowie teraz przed sądem.

Kilkanaście dni temu policjanci zostali powiadomieni, że na jednej z ulic Ostródy młody mężczyzna brutalnie wyrwał torebkę starszej kobiecie. 73-latka upadła na chodnik, a młody mężczyzna uciekł. Jak się okazało, kobieta doznała złamania nosa i ogólnych potłuczeń.

Policjanci pracujący nad ustaleniem sprawcy tego zdarzenia między innymi zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował to zdarzenie. Następnie monitorowali ulice Ostródy pod kątem osób podobnych do postaci zarejestrowanej na filmie .Wszystkie te czynności pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 18-latka. Mężczyzna w dniu zatrzymania był w tych samych ubraniach, w których ukradł torebkę. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. Tłumaczył, że potrzebował pieniędzy na alkohol i postanowił wykorzystać "okazję", gdy zobaczył kobietę z torebką. Chwilę szedł za 73-latką, później podbiegł do niej i wyrwał jej ją z ręki. Jak stwierdził, nie kupił za skradzione pieniądze alkoholu, gdyż było tam jedynie 4 grosze. Powiedział też, że torebkę z dokumentami wyrzucił w krzaki.

Za to, co zrobił, odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie uszkodzenia ciała kobiety i kradzież może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i grzywna do 5 tysięcy złotych.

(KWP w Olsztynie / ms)

Film Policjanci zatrzymali 18-latka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali 18-latka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie (format flv - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony