Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiety

Data publikacji 18.04.2016

Dwóch policjantów z komisariatu IV w Sosnowcu, dzięki swojemu zdecydowanemu działaniu, uratowało życie 75-letniej kobiety, kiedy w jej mieszkaniu doszło do pożaru. Podczas prowadzenia akcji ratowniczej jeden z mundurowych zatruł się dymem.

Wczoraj, 17 kwietnia 2016, około 15:00, dyżurny Policji odebrał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w sosnowieckiej dzielnicy Niwka prawdopodobnie doszło do pożaru. Na miejsce został skierowany policyjny patrol.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że dym wydobywa się już zarówno spod drzwi mieszkania jak i z jego okien. Funkcjonariusze w rozmowie z sąsiadami ustalili, że w środku prawdopodobnie znajduje się starsza kobieta, nie czekając na przyjazd straży pożarnej wyważyli drzwi i weszli do mieszkania. Po chwili z wnętrza wyprowadzili 75-letnią lokatorkę, która była przytomna, jednak kontakt z nią był utrudniony. Nie była w stanie określić co się pali, dlaczego nie wyszła samodzielnie z mieszkania, ani też czy w mieszkaniu oprócz niej jest ktoś jeszcze.

Pokrzywdzona pozostała pod opieką załogi pogotowia ratunkowego, które w międzyczasie przybyło na miejsce, mundurowi ponownie weszli do zadymionego mieszkania. W trakcie przeszukiwania jego pomieszczeń u jednego z policjantów wystąpiły problemy z oddychaniem i został wyprowadzony na zewnątrz. Przeszukiwanie pomieszczeń i akcję gaśniczą podjęła przybyła na miejsce straż pożarna.

Na szczęście okazało się, że w środku nie było nikogo więcej. Obecnie życiu żadnego z uczestników zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki zdecydowanej interwencji i postawie sierż. Piotra Dendka i sierż. Pawła Jękota zdarzenie to nie zakończyło się tragicznie.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony