Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej

Data publikacji 17.05.2016

Policjanci z Proszowic na terenie gminy Nowe Brzesko ujawnili linię produkcyjną krajanki tytoniowej. Zatrzymali 4 osoby, które już usłyszały zarzuty z kodeksu skarbowego. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Od czwartku (12.05.2016) Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach realizowali materiały operacyjne w związku z ujawnieniem na terenie dwóch posesji w gminie Nowe Brzesko linii produkcyjnej krajanki tytoniowej.

W toku przeszukania zabezpieczono specjalistyczne maszyny do cięcia oraz suszenia tytoniu, a także do wzbogacania go o aromaty smakowe. W sumie zabezpieczono ponad 2 tony liści tytoniu oraz kilkaset kilogramów krajanki. Wstępna wartość zabezpieczonego towaru to ponad 1 milion złotych, natomiast kwota uszczupleń Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy to około 1,5 miliona złotych. Policjanci  zatrzymali 4 osoby w wieku od 28 do 44 lat.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z art. 65 kodeksu skarbowego, za swój czyn odpowiedzą przez sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny. 

(KWP Kraków / mm)

  • tytoń
  • tytoń
  • tytoń

Film Śledczy zabezpieczyli 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej

Pobierz plik Śledczy zabezpieczyli 2 tony nielegalnej krajanki tytoniowej (format mp4 - rozmiar 8.13 MB)

Powrót na górę strony