Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, nękanie oraz niszczenie mienia – policjanci szukają kolejnych pokrzywdzonych

Data publikacji 23.05.2016

Pięciu pokrzywdzonych, siedem zarzutów, trzy miesiące aresztu. Oto dotychczasowy bilans śledztwa, w którym świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, nękanie oraz niszczenie mienia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 37-letniego mieszkańca tego miasta, który od sierpnia 2015r. nie przebierał w środkach, aby zmuszać aż pięciu pokrzywdzonych do przymusowego przekazywania mu różnych sum pieniędzy.

Podejrzany stosował wobec nich przemoc i zastraszał, w jednym przypadku wywożąc wcześniej pokrzywdzonego samochodem w odludne miejsce poza miasto. W celu wyegzekwowania pieniędzy nie powstrzymał się też od poważnego uszkodzenia auta należącego do jednego z pokrzywdzonych, nie miał ponadto skrupułów, aby starszej osobie co miesiąc zabierać większość emerytury.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, gdzie usłyszał siedem zarzutów, a tutejszy Sąd Rejonowy zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za wymuszenia rozbójnicze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że są w niej jeszcze inni, nieustaleni dotychczas pokrzywdzeni, zatem apelujemy o zgłaszanie się takich osób do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy lub Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. 

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony