Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli seniorów

Data publikacji 22.07.2016

Po godzinnych poszukiwaniach policjanci z Kędzierzyna-Koźla odnaleźli zaginioną 80-latkę. Kobiecie została udzielona niezbędna pomoc medyczna. Policjanci z Białegostoku odnaleźli zaginionego chorującego na demencję starczą 92-latka, który wyszedł z domu nikomu nic nie mówiąc. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic złego się nie stało. Senior trafił do szpitala na badania. Nie bądźmy obojętni wobec osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu lub życiu. Reagujmy, gdy widzimy potrzebującą pomocy osobę starszą, chorą lub nieporadną.

W środę, 20.07.br., około godziny 13:30, policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali poinformowani o zaginięciu 80-letniej mieszkanki miasta. O całym zdarzeniu poinformował zaniepokojony sąsiad. W rozmowie z nim mundurowi ustalili, że kobieta wyszła z domu i nie ma z nią żadnego kontaktu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji, kilkunastu funkcjonariuszy rozpoczęło jej poszukiwania. Działania prowadzone były na terenie całego miasta. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca, w które schorowana kobieta mogła się udać.

Po godzinnych poszukiwaniach policjanci zauważyli przy przystanku autobusowym grupę osób zgromadzonych obok leżącej kobiety. Jak się okazało, była to zaginiona 80-latka. Funkcjonariusze wezwali załogę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

...

Wczoraj rano, 21.07.br., do Komisariatu Policji II w Białymstoku zgłosiła się kobieta, która zaalarmowała o zaginięciu jej 92-letniego ojca. Z relacji zaniepokojonej córki wynikało, że choruje on na demencję starczą oraz cukrzycę i nad ranem wyszedł z domu nikomu nic nie mówiąc. Zgłaszająca mówiła również, że być może ojciec poszedł na grzyby w okolicach miejscowości Jurowce. Informacja o zaginionym 92-latku od razu trafiła do wszystkich pełniących służbę patroli. Niebawem, w okolicach przystanku autobusowego na Alei 1000-lecia Państwa Polskiego, jeden z nich zauważył odpowiadającego opisowi starszego mężczyznę. Szybko okazało się, że jest to właśnie poszukiwany 92-latek. Na szczęście seniorowi nic złego się nie stało. Trafił on do szpitala na badania.

(KWP Opole / KWP Białystok / mm)

Powrót na górę strony