Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, gdy próbował wyłudzić kolejny kredyt

Data publikacji 28.07.2016

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali Tomasza Ż. Mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów chciał wyłudzić z banku kredyt na 124 tysiące złotych. Wnioskując o kredyt 43-latek przedłożył podrobione zaświadczenie o dochodach za miniony rok. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas minionych lat mężczyzna mógł usiłować lub wyłudzić kredyt na co najmniej 1 milion złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji ustalili, że w jednej z placówek bankowych na terenie Śródmieścia, mężczyzna usiłuje wyłudzić kredyt. Z posiadanych informacji wynikało, że Tomasz Ż. ubiegając się o kredyt w wysokości 124 tysięcy złotych, przedłożył sfałszowany dokument o rocznych dochodach  za 2015 rok.

Policjanci zatrzymali Tomasza Ż., gdy ten przyszedł do banku, aby podpisać umowę o kredyt. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43-letni mężczyzna przez ostatnie trzy lata prawdopodobnie wyłudził lub usiłował bezprawnie pobrać kilkanaście kredytów bankowych, na kwotę co najmniej 1 miliona złotych.

Za usiłowanie wyłudzenia kredytu i dokonanie oszustw na szkodę banków zatrzymanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

KSP / ig

Powrót na górę strony