Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za handel papierosami bez akcyzy

Data publikacji 30.09.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 50-letniego handlarza tytoniem. Mężczyzna teraz odpowie za nielegalną sprzedaż towarów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zajmujący się przestępczością kryminalną wpadli na trop mężczyzny, który prawdopodobnie miał zajmować się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi. Wiele czynników wskazywało na to, że mężczyzna w wynajmowanym mieszkaniu może przechowywać sporą ilość papierosów. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, gdzie mężczyzna może się znajdować.

Okazało się, że ustalenia policjantów były trafne. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego wytypowanego mężczyznę. Podczas przeszukania mundurowi natrafili w domu, jak i w pomieszczeniach garażowych kilka tysięcy paczek papierosów.  W sumie policjanci zabezpieczyli kilkaset tysięcy sztuk papierosów znanych marek, których wartość to ponad 150 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu towarem bez polskich znaków akcyzy. Policjanci nadal ustalają, gdzie znajdowała się linia produkcyjna papierosów i gdzie później były przez zatrzymanego sprzedawane.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony