Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania wymierzone w narkobiznes

Data publikacji 06.10.2016

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wraz z policjantami komendy miejskiej realizując kolejne działania na terenie stolicy Dolnego Śląska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych m.in. o posiadanie środków odurzających i broni gazowej bez pozwolenia. Policjanci ujawnili w sumie narkotyki, z których można było uzyskać blisko 2,5 tysiąca porcji handlowych. Wśród zabezpieczonych substancji była heroina, amfetamina, marihuana i kilkaset tabletek ekstazy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami komendy miejskiej i Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna przeprowadzili w tym tygodniu na terenie miasta kolejne działania wymierzone w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową. Efektem czynności operacyjnych zrealizowanych przez policjantów są zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 32 i 38 lat podejrzewanych m.in. o posiadanie środków odurzających.

32-letni mieszkaniec Wrocławia był od pewnego czasu w zainteresowaniu dolnośląskich policjantów. W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać i sprawdzić samochód, którym poruszał się podejrzewany. Okazało się, że posiada on w pojeździe ukryte środki odurzające w postaci heroiny, amfetaminy, marihuany i kilkaset tabletek ekstazy a także inne substancje. W sumie z zabezpieczonych środków można było uzyskać blisko 2,5 tys. porcji handlowych. Dodatkowo znaleziono także woreczki strunowe i wagę elektroniczną, a także pieniądze w kwocie ponad 13 tys. zł., co może świadczyć o tym, że mógł on zajmować się także ich handlem. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W innej realizacji przeprowadzonej przez policjantów z komendy wojewódzkiej i miejskiej na terenie Wrocławia w wyniku czynności operacyjnych zatrzymano 38-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu wrocławskiego, u którego w aucie podczas kontroli ujawniono heroinę i broń palną gazową, której posiadanie bez zezwolenia jest prawnie zabronione.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych spraw, ustalając między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to czy zatrzymani nie zajmowali się ich dystrybucją.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel środkami odurzającymi zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ig

  • Policyjne działania wymierzone w narkobiznes
  • Policyjne działania wymierzone w narkobiznes
  • Policyjne działania wymierzone w narkobiznes
Powrót na górę strony