Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono w lesie zaginioną ranną 64-letnią kobietę

Data publikacji 12.10.2016

Szczęśliwie zakończyła się akcja ratunkowa prowadzona przez policjantów, strażaków i pogotowie ratunkowe z powiatu lwóweckiego. Dzięki prowadzonym działaniom odnaleziono 64-letnią kobietę, która, po tym jak wybrała się do lasu na grzyby, zabłądziła. Dodatkowo zaginiona złamała nogę.Na szczęście koleżance pokrzywdzonej, która powiadomiła służby, udało się wcześniej namierzyć ranną kobietę i telefonicznie wskazać funkcjonariuszom prowadzącym akcję, rejon zdarzenia.

64-letnia mieszkanka Wrocławia udała się do lasu w okolicach Lwówka Śląskiego w poszukiwaniu grzybów. W trakcie tej wędrówki kobieta zgubiła się w lesie. Doznała też złamania nogi. Pokrzywdzonej udało się dodzwonić do koleżanki, która mieszka w okolicy i wyjaśnić, co się stało. Znajoma natychmiast udała się do lasu na poszukiwanie jednocześnie powiadamiając służby ratunkowe.

Na poszukiwania niezwłocznie ruszyli też policjanci i strażacy. Ważną role w akcji ratunkowej odgrywał czas, ponieważ oprócz tego, że pokrzywdzona była ranna, to kończyła się jej bateria w telefonie. Jak się okazało na miejscu nie było możliwości wjazdu do lasu, dlatego też grupa policjantów, strażaków i przybyłych na miejsce ratowników medycznych ruszyła pieszo z noszami w poszukiwaniu rannej.

Na szczęście koleżance pokrzywdzonej udało się namierzyć wcześniej ranną kobietę i telefonicznie przekazać służbom prowadzącym akcję rejon zdarzenia. Kobieta została przetransportowana do karetki pogotowia, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

KWP Wrocław / ig

Film Odnaleziono w lesie zaginioną ranną 64-letnią kobietę

Pobierz plik Odnaleziono w lesie zaginioną ranną 64-letnią kobietę (format mp4 - rozmiar 3.79 MB)

Powrót na górę strony