Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyciągnęli z płomieni dwóch mężczyzn

Data publikacji 25.10.2016

Nowosolscy policjanci rewiru dzielnicowych podczas codziennych służb patrolują pustostany na terenie powiatu. Sprawdzają, czy nie przebywają tam osoby bezdomne. Tym razem ich czujność doprowadziła do uratowania życia dwóm osobom.

W piątek, 21 października 2016 roku, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli podczas wykonywania rutynowego patrolu monitorowali pustostany. Sprawdzali czy nie przebywają tam osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze weszli do jednego z pustostanów i zauważyli wydobywający się z pomieszczenia dym. Budynek jest doskonale znany policjantom, ponieważ od dłuższego czasu zajmowany jest przez osoby bezdomne i niemal codziennie jest kontrolowany. Gdy zajrzeli do środka, okazało się że w zadymionym pomieszczeniu leży dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast wyciągnęli 45 i 60-latka na zewnątrz i wezwali Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną.

Jak się okazało, bezdomni rozpalili ognisko, aby się rozgrzać. Podtruli się dymem i stracili przytomność. Szybko wezwany na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał mężczyzn do szpitala, a strażacy ugasili płomienie. Mundurowi po zlikwidowaniu zadymienia sprawdzili budynek, by się upewnić, że nie ma w nim jeszcze innych osób.

Dzięki dużemu zaangażowaniu nowosolskich policjantów, sierż. Bartłomieja Stolarza i mł. asp. Ernesta Pondla,mężczyźni zostali odratowani i na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Następnego dnia bezdomni otrzymali od funkcjonariuszy niezbędne informacje, w jakiej placówce mogą przenocować w bezpiecznych warunkach.

Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej powinien powiadomić właściwe służby, które na pewno nie będą na te informacje obojętne. Nie bądźmy obojętni na osoby z naszego otoczenia, które są samotne, starsze czy też nieporadne. Im z nadchodzącymi chłodami grozi największe niebezpieczeństwo.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony