Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie policjantów w przestępczość tytoniową

Data publikacji 02.11.2016

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 5 osób podejrzanych o posiadanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na ponad 700 tys. zł.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z radomskiej policji zatrzymali na ulicy Zwolińskiego w Radomiu fiata multiplę. Z informacji, które posiadali wynikało, że w aucie tym przewożone są wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. W aucie podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 42 lat. W czasie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli, w specjalnie przygotowanym schowku pod podłogą, ok. 2,5 tysiąca paczek papierosów. Zarówno kierowca, jak i pasażer trafili do policyjnej celi.

Następnie policjanci kontynuując czynności w tej sprawie przeszukali kilka miejsc na terenie miasta i zabezpieczyli około 20 tys. paczek papierosów różnych marek, a także około 500 paczek tzw. samoróbek, blisko 350 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 80 litrów spirytusu oraz urządzenia, służące do produkcji papierosów. W toku czynności funkcjonariusze zatrzymali kolejne trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 25 i 56 lat oraz 57-letnią kobietę.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie czterem osobom zarzutów posiadania wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na ponad 700 tysięcy złotych.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony