Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań dzieci

Data publikacji 10.11.2016

W niespełna godzinę od uzyskania informacji o zaginięciu 7-latki łukowscy funkcjonariusze odnaleźli dziewczynkę. Okazało się, że zamiast po zabawie w śnieżki wrócić do domu, poszła do kolegi. Tam zastali ją policjanci. Z kolei nowotarscy policjanci odnaleźli zaginionego 13-latka.

Wczoraj po godzinie 15 patrolujący jedno z łukowskich osiedli mieszkaniowych policjanci  zostali powiadomieni przez kobietę o zaginięciu jej wnuczki. Z przekazanych mundurowym wstępnych informacji wynikało, że mała dziewczynka przed godziną 12 wyszła z domu, gdzie miała bawić się przed blokiem i do tej pory nie wróciła do mieszkania. Funkcjonariusze natychmiast o zdarzeniu powiadomili dyżurnego jednostki, który uzyskaną informację przekazał wszystkim patrolom i funkcjonariuszom pełniącym tego dnia służbę.

Ponad 40 policjantów natychmiast przystąpiło do działań. Funkcjonariusze sprawdzali okoliczne place zabaw, sklepy, tereny wokół szkół i przedszkoli. Z ustaleń jakie wykonali mundurowi wynikało, że 7-latka po powrocie ze szkoły wyszła bawić się przed blokiem, a po kilkudziesięciu minutach miała wrócić do domu. Gdy dziewczynka nie przyszła do mieszkania, zaniepokojeni opiekunowie sami zaczęli szukać 7-latki. Wówczas babcia dziewczynki o zaginięciu powiadomiła napotkanych na osiedlu mundurowych. Do działań zostali też zaangażowani policjanci, którzy przeglądali zapis zarejestrowany na miejskim monitoringu. Po kilkudziesięciu minutach od uzyskania informacji o zaginięciu dziewczynki, policjanci ustalili, iż 7-latka była widziana na placu zabaw z jednym ze swych kolegów.

Gdy funkcjonariusze udali się do domu chłopca, zastali tam „zaginioną” dziewczynkę. Kilka minut po godzinie 16 policjanci przekazali 7-latkę mamie.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci, by zwracali uwagę na swe pociechy, by uczyli ich zasad dotyczących konieczności informowania o towarzystwie i miejscu swych zabaw. A dorosłych, do domu których ich pociechy przyprowadzą koleżanki i kolegów, prosimy by sprawdzali czy o nieobecności dzieci poza mieszkaniem wiedzą ich rodzice.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20:30 w jednej z miejscowości powiatu nowotarskiego.

Przez pierwsze godziny od zaginięcia chłopca, jego ojciec szukał go na własną rękę przepytując kolegów i znajomych. Gdy było już po północy, mężczyzna zdecydował się powiadomić o zaginięciu syna Policję. Na miejsce natychmiast zostały skierowane wszystkie dostępne patrole, które przeczesywały pobliskie drogi i miejscowości.

W trakcie mobilizacji służb celem prowadzenia poszukiwań za zaginionym, około godziny po zgłoszeniu jeden z patroli jadący przez miejscowość Długopole napotkał zaginionego, który szedł drogą. Odnalezionego 13-latka odwieziono do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę ojca.

KWP w Lublinie, KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony